Sari la conținut
Forum Roportal
Pazzy

Asus FX 6200

Postări Recomandate

Mi-am cumparat de curand un FX 6200 de la Asus cu frecvente de 300 core si 550 memorii.

Vreau sa stiu si eu parerile voastre vis-a-vis de performantele placii si... daca se pot creste aceste performante ..si cum ???

 

Tks !!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU te supara dar cu un astfel de core si memorie cu frevente de 300 core si 550 memori nu prea ai sa ai performante in jocuri! E cumva pe PCI Express? Daca da e slaba rau de tot! Iar cu crescutu performantelor poti sa incerci un overclocking dar nu te sfatuiesc daca nu ai racire buna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce te iei asa de viatza lui ? In primul rand FX 6200 nu este o placa atata de jenibila... Adica Need for Speed Most Wanted merge si pe un GeForce 4... Buba e ca Asus nu e stralucit la placi video... la placi de baza... toata stima ! Si apropo... un 6600 are fix aceleasi frecvente...

 

predator... prima data invata ce inseamna fdd si dupa aia da-ti cu parerea despre frecventele la placa video...

 

 

 

Pe PciEx este mai puternica decat pe AGP ... poti sa stai si in cap ca asa e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce te iei asa de viatza lui ? In primul rand FX 6200 nu este o placa atata de jenibila... Adica Need for Speed Most Wanted merge si pe un GeForce 4... Buba e ca Asus nu e stralucit la placi video... la placi de baza... toata stima ! Si apropo... un 6600 are fix aceleasi frecvente...

 

predator... prima data invata ce inseamna fdd si dupa aia da-ti cu parerea despre frecventele la placa video...

Pe PciEx este mai puternica decat pe AGP ... poti sa stai si in cap ca asa e.

Tks man... mai mai linistit. Ideea este ca vreau sa stiu pe ce am dat 4.2 mil. daca merita.Este adevarat ca are aceeasi "compozitie ca si 6600 si de aceea am luat-o.

Placa este pe AGP si are 128 biti...oricum la prima vedere este ok , punctajul in 2001 fiind de 9800

Daca ai putea sa-mi mai spui ceva util despre placa , astept cu interes .

 

Re !!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea am ce sa spun util despre ea... poti face overclock dar extrem de mic... placile video Asus nu sunt ok pt asa ceva... Pt aia iti luai Leadtek, Abit (seria vGuru sau vGuru xTurbo) sau Gainward (seria Golden Sample)...

 

Si are aceeasi compozitie ca un 6600 dar exista diferente... si 4.2 mil.... este exorbitant de mult :( cu 500.000 in plus luai un 6600 (nu GT) care e mai ok... adica 6200 este un 6600 care nu suporta sa fie 6600 si atunci l-au castrat si e 6200...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
predator... prima data invata ce inseamna fdd si dupa aia da-ti cu parerea despre frecventele la placa video...
... zile domn' Geo !!! :cheers:

P.S. am ras si eu nitel la asta :party:

(nu te supi predator)!!

 

 

Cand am vazut ce scrisese baietasul am facut ochii mari .. eu ca posesor de GFORCE MX440 ..

ce n-as da eu pe un FX 6200 (ma gandeam si eu la un 5200 asa ca sa evoluez la 128 biti dar e vb de $ )

Editat de crs_tzep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×