Sari la conținut
Forum Roportal
patraulea

Spalator parbriz stricat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu-mi mai arunca apa pe parbriz si nu stiu cauza .ma puteti ajuta,va rog?am folosit lichid anti inghet ,am verificat si toate sigurantele si nimic ........masina asta ma scoate din minti. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Verifica firele de curent ,daca ai curent pe "+",cand dai din intrerupator;verifica masa;sau pune un bec in loc de pompa

Daca sunt ok,uita-te daca nu umva e intrerupt furtunul,sau e infundata diuza de la spritiera.

Daca toate sunt ok,vezi motorasul de la pompa,sa nu fie infundata sita ,mai exista de obicei si acolo o sita.

Daca nici astea nu te ajuta...cumpara alta pompa :cheers:

Succes...apropo de ce masina e vorba?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SCUZE "LOGAN"........MULTUMESC PENTRU SUGESTII. :cheers:

Foarte probabil sa fie acelasi sistem ca la Supernova. Anumite lichide antiinghet sint foarte corozive si pur si simplu corodeaza carcasa motorasului care vine in contact cu lichidul. In mod ciudat, cit timp am avut masina noua ( pina la 1 an) s-a stricat intr-una, dar de-o vreme n-am mai avut probleme...Daca desfaci piesa ia-ti un spray de vopsea orice culoare in afara de gri metalizat pentru jenti si vopseste zonele din tabla eloxata. De acolo provine de obicei rugina care blocheaza paletele pompei. Interesant, in general motorasele electrice de la spalator sint mai tot timpul partial inundate cu lichid...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat problema ...firele de veneau din bobina la motoras ereau rupte de catre bratele stergatoarelor, acele brate de nu se vad ,de sub capota .Le-a cam dat bataie de cap celor de la service..........sper sa ajute pe civa problema asta .......... :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×