Sari la conținut
Forum Roportal
VictorN

In ce limba vom vorbi cu ingerii?

Postări Recomandate

Sal!

Dupa moarte, am inteles ca vom intra in legatura cu ingeri pe care acum nu ii vedem.

In ce limba vom vorbi cu acestia?

Stiu doar ingerii toate limbile de pe Pamant sau le vom stii si noi dar numai dupa ce murim?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sal!

Dupa moarte, am inteles ca vom intra in legatura cu ingeri pe care acum nu ii vedem.

In ce limba vom vorbi cu acestia?

Stiu doar ingerii toate limbile de pe Pamant sau le vom stii si noi dar numai dupa ce murim?

 

 

 

Dincolo ... discutia cu ingerii nu va fi ca un taifas la o cafea pe aici, ci la un nivel mai inalt in acel macro univers dar redus la micro particule ca ne vom intelege ca si cum am citi gandurile celuilalt, cam la acest nivel, insa ne vom intelege clar!!!

si nu va fi nevoie de o limba comuna ca pe fiecare pe limba lui o sa-l pricepem. :spiteful:

N-ai nevoie de cursuri speciale!!! acolo sa fi ca te vei descurca de minune!!! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Comunicare telepatica dar la un nivel superior.Comunicarea va fi atat colectiva cat si individuala ,spirituala si energetica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sal!

Dupa moarte, am inteles ca vom intra in legatura cu ingeri pe care acum nu ii vedem.

In ce limba vom vorbi cu acestia?

Stiu doar ingerii toate limbile de pe Pamant sau le vom stii si noi dar numai dupa ce murim?

Depinde unde s-au nascut ingerii si ce scoala au absolvit.Cel mai mult se invata engleza si germana asa ca pune mana si invata !

:spiteful:))))))))))

 

Comunicare telepatica dar la un nivel superior.Comunicarea va fi atat colectiva cat si individuala ,spirituala si energetica

Tu vrei sa comunici cu E.T.I. ? :lol:)))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Comunicare telepatica dar la un nivel superior.

 

 

Aceiasi parere. Daca e sa vorbim despre "comunicare" cu alte fiinte ... totul se bazeaza pe proiectii mentale. Tu vezi/simti in ei ceea ce ei simt/gandesc in momentul prezent ... si ei vad/simt in tine ceea ce tu simti/gandesti in momentul prezent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sal!

Dupa moarte, am inteles ca vom intra in legatura cu ingeri pe care acum nu ii vedem.

In ce limba vom vorbi cu acestia?

Stiu doar ingerii toate limbile de pe Pamant sau le vom stii si noi dar numai dupa ce murim?

 

bine ar fi daca am vorbi si scrie mai intai bine limba noastra :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde unde s-au nascut ingerii si ce scoala au absolvit.Cel mai mult se invata engleza si germana asa ca pune mana si invata !

Probabil ca au absolvit o scoala similara cu pamantul...

Eu nu cred ca unii au fost creeati "perfecti" si ceilalti doar perfectibili.Nu cred ca exista o diferenta intre ingeri si noi in privinta asta -sunt doar fiinte mai evoluate care au capacitatea sa ajute evolutia altora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Printre francezi frantuzeste, printre romani romaneste, normal ar fi printre ingeri, ingereste :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu vrei sa comunici cu E.T.I. ? :spiteful:)))

 

 

doar E.T. .... tu ai comunicat deja cu cineva de dincolo???

 

Eu ... cred ... sunt doar fiinte mai evoluate care au capacitatea sa ajute evolutia altora.

 

Ingerii sint fiinte care au plecat inaintea noastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inger = dublul energetic al fiecarui om.El supravietuieste mortii corpului fizic. Deci inger = tot noi, sau alte entitati fara corp fizic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×