Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Devin cei ce-si vand sufletul diavolului prin contract cu sange obiecte? Fara suflet mai poti fi om sau obiect? Ce se intampla la moarte fara suflet?

Postări Recomandate

Doar o intrebare.

Eu cred ca cei ce fac asa ceva nu devin obiecte ci raman oameni.

Oricum venind la Ortodoxie si prin rugaciuni la Maica Domnului, multi din cei ce au facut asta si-au recapatat contractul inapoi si l-au rupt.

 

 

N-am auzit de asa ceva. Doar in cateva episoade din serialul Supernatural, dar nu cred ca despre asta este vorba aici.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si pana la urma contractul ala ce inseamna, de ce asa de important pntru cel rau incat il obliga pe om sa semneze?

 

Mai copii. Mai oameni buni. Terminati cu vrajile ca pot fi facute prin puterea ingerilor bolnavi si din cauza acestei boli pot fi foarte periculosi acesti ingeri. Pot sa vina impotriva voastra si a celor din prejur.

 

Cine vrea puteri cu adevarat mari sa vina la otodoxie si acolo vorbim de minuni facute de Dumnezeu care sunt facute spre binele tau si al celor din jur.

 

 

Acelea nu sunt miracole "ortodoxe", ci miracolele unor persoane de rase albe din Europa.

 

Ia nu mai atribui tu abilitatile native Arienilor unei religii create de Imperiul Britanic.

 

Miracole "Ortodoxe"? Te referi la promovarea de catre Regina Angliei a Kate Winsletei in titlul de Comandor al Imperiului Britanic?

 

Da, ce mai "miracol" aveti voi ortodocsii, pupand in dosterior toti ciudatii de prin insulele salbatice extraeuropene. Khanatul Angliei cu Khana lor (Ze Queen) este ceva anticrestin in mod totalitar. Insasi numele sau, sau titlul "Queen" se ponunta identic cu "Khan", fiind in esenta acelasi titlu si functie pagana anticrestina.

 

Mare rusine. V'ar arunca cat colo din templu Iisus Hristos daca ar vedea ce aiureli puteti promova pentru a distruge Crestinismul in Europa.

 

Exista cativa preoti CRESTINI buni in Europa. Dar nu pot fi numiti Ortodocsi, din moment ce nu religia le'a dat acele puteri ci "Dumnezeu".

 

Deci in sensul strict tu promovezi doar Cultul Ortodox din Morea - Colonie Britanica la Mediterana, si nu pe Dumnezeu sau Crestinismul natural din Europa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce gresesc oamenii? Pentru ca sunt oameni.

 

 

Dar cand fac miracole prin Romania, nu mai sunt oameni ci brusc "ortodocsi"?

 

Ortodoxia este un cult anticrestin, din Morea, si fabricat precum Mozaismul in Anglia.

 

Nu mai confunda religiile credintei Crestine, cu niste secte inferioare anticrestine si non-europene.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei ce-si dau sufletele diavolului,se vor mantui negresit -e suficient sa moara,si gata,sunt mantuiti.Scrie in Biblie asta:

Corinteni,Capitolul 5

1.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am auzit de asa ceva. Doar in cateva episoade din serialul Supernatural, dar nu cred ca despre asta este vorba aici.

 

E aproape ca in Supernatural doar ca nu e vorba chiar de constiinta , oricum sa nu va bazati pe faptul ca daca va vindeti sufletul pentru ceva o sa-l mai si recuperati inapoi ca in supernatural , cel mai probabil o sa suferiti mult timp si va spun eu ca fara suflet o sa vi se para o eternitate, eu am stat o zi fara si mi s-a parut o viata intreaga:|

E al 2 lea cel mai urat lucru care vi se poate intampla , si primul e sa ajungi in iad , deci aveti mare grija!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sufletul este o forma de energie vitala numita si Karma , are o polaritate pozitiv sau negativ si e masurabila in puncte karmice , e raspandit in tot corpul.

Daca o persoana isi vinde sufletul el devine slab cu un sentiment de rau si negativ, pesimist , absolut tot ce inseamna stare de rau.

Se poate recupera dar foarte greu si cu anumite conditii ... de exemplu mie mi s-a intamplat sa-mi fie furat fara voia mea prin faptul ca mi s-au implantat niste ganduri cum ca eu vreau sa-l vand , eu necerand nimic in schimb a fost mai usor de recuperat pt ca mi-a fost furat , dar pt cineva care cere ceva in schimb e mai greu.

Oricum daca o persoana ajuge la o cantitate mare de suflet , adica maxima el se ilumineaza si isi transforma corpul in lumina in cazul in care acesta este pozitiv , deci mi se pare putin diferit a te ilumina cu sufletul mare si a te mantui fara suflet:-?

:stars: De unde scoti prostiile astea??

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E aproape ca in Supernatural doar ca nu e vorba chiar de constiinta , oricum sa nu va bazati pe faptul ca daca va vindeti sufletul pentru ceva o sa-l mai si recuperati inapoi ca in supernatural , cel mai probabil o sa suferiti mult timp si va spun eu ca fara suflet o sa vi se para o eternitate, eu am stat o zi fara si mi s-a parut o viata intreaga:|

E al 2 lea cel mai urat lucru care vi se poate intampla , si primul e sa ajungi in iad , deci aveti mare grija!!!

 

Am uitat inca un lucru , sufletul se mai poate fura si prin vampirism energetic , un vampir puternic poate omori prin chestia asta deci aveti grija cu cine umblati si prin ce locuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va spun eu ca fara suflet o sa vi se para o eternitate, eu am stat o zi fara si mi s-a parut o viata intreaga:|

Cora din Once Upon a Time a trait o viata fara inima. Si-a scos-o singura si o tinea intr-o cutie. Era rosie si luminoasa. Si pulsa. :huh:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sufletul este o forma de energie vitala numita si Karma , are o polaritate pozitiv sau negativ si e masurabila in puncte karmice , e raspandit in tot corpul.

 

 

 

New-Age? Ai o colectie interesanta de concepte, de la Vitalism, apoi o interpretare cam bizara a conceptului de karma, care nu apartine vreunei traditii dharmice, un pic de Stanislav Grof, un pic de phowa grong 'jug, un pic de crestinism etc.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×