Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

invizibil,

te aduce aproape de adevar? care adevar? :)

multa iubire

Eu sunt Calea,Adevarul si Viata...iti aduci aminte cuvintele...... asta incercam cu totii..sa intelegem..sa constientizam...sa ne apropiem de Mantuitorul nostru...eu ma refer la acest Adevar....si nu cunosc alt adevar....Mantuitorul are toata puterea in Cer si pe Pamant data de Tatal...deci in el se afla chintesenta tuturor virtutiilor existente, pe care le poate dobandi o fiinta umana....in el se regasesc cunoasterea tuturor religiilor...de acea Mantuitorul este Universal..,am studiat si alte religii pentru a-mi face o viziune completa asupra cailor spirituale...dar in toate L-am regasit pe Mantuitor...

mult respect...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt Calea,Adevarul si Viata...iti aduci aminte cuvintele...... asta incercam cu totii..sa intelegem..sa constientizam...sa ne apropiem de Mantuitorul nostru...eu ma refer la acest Adevar....si nu cunosc alt adevar....Mantuitorul are toata puterea in Cer si pe Pamant data de Tatal...deci in el se afla chintesenta tuturor virtutiilor existente, pe care le poate dobandi o fiinta umana....in el se regasesc cunoasterea tuturor religiilor...de acea Mantuitorul este Universal..,am studiat si alte religii pentru a-mi face o viziune completa asupra cailor spirituale...dar in toate L-am regasit pe Mantuitor...

mult respect...

e bine ca ai facut asta..... acum sa vedem daca radiestezia se impaca cu " eu sunt calea adevarul si viata"? :)

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sorin a fost vicepresedintele Filialei Timisoara pana in 2001.....in momentul de fata suntem in cautarea unui sediu...pentru cei interesati pot obtine nr de telefon al presedintelui actual al filialei....Radiestezia este o cale spirituala...greu de definit ....daca este o cale spirituala sau o disciplina spirituala in cadrul crestinismului...depinde de fiecare cum o considera....important este ca aduce o transformare interioara deosebita cu efecte pe toate planurile...cel mai important este faptul ca primesti instrumentele prin care te poti dezvolta...stii cum si ce sa faci sa evoluezi continuu..asta binenteles daca doresti asta.....te aduce mai aproape de adevar..iar in adevar...nu mai esti orb..te eliberezi...Orice organizatie are regulamente interioare. Acestea tin de ordine si de ierarhii...tu crezi ca acolo in ceruri fiecare face ce il taie capul?...exista strictete,legi si regulamente peste tot,cu atat mai mult aici pe pamant...unde ne comportam cam anarhic.......ma bucur ca ai invatat de la batranii satului.radiestezie......dar ce ai invatat de la ei este alfabetul..este foarte bine si asta....dar..important e sa trecem si la clasa 1..nu? ;) ....la cursuri treci prin prin fiecar enivel..pana la facultate..apoi masterat...si tot asa...

:D Un boier,isi trimite slujnica sa cheme doctorul fiindca,se simtea rau.

Vine doctorul,il consulta...ai scrie o reteta si pleaca.

Slujnica,cu banii dati de boier,merge la farmacie,cumpara medicamentele prescrise si vine cu ele la patul boierului sa i le administreze.

Boierul,le ia si le arunca pe geam.Slujnica,face ochii cit cepele si timida,il intreaba:

-Boierule...de ce m-ai mai trimis sa chem doctorul,de ce m-ai mai trimis sa cumpar medicamentele care au costat o groaza de bani daca tu,le arunci pe fereastra in loc sa le iei? :(

-Fiindca,toti trebuie sa traim:si doctorul,si farmacistul,si eu...

............

Toti trebuie sa traim draga invizibil dar ...unii-s ,prea de tot! :good: Radiestezia,o cale spirituala? Vai de capul nostru...

Dar daca satanismul e o religie de ce n-ar fi si radiestezia o cale spirituala? Nimic nu ma mai mira.

Nici macar ca ezoterismul a fost feliat si abrogat de tot soiul de...organizatii! :blink:

De unde stii tu ca ce am invatat eu de la batrini este "alfabetul"? :) Ce te face sa crezi asta,faptul ca ei nu faceau parte din nici o organizatie?

De ce complicati voi lucrurile?

Crezi ca babuta care mi-a pus mina scrintita din umar la loc in 2 minute,cind urlam ca din gura de sarpe de durere,avea facultate,masterat..."si tot asa"? :)

Crezi ca mos Andrei,cu nuielusa lui de alun cu care a gasit locul fintinilor satului,avea masterat?

E foarte bine ca radiestezia,ca multe altele...se invata organizat,modern...complex...dar asta nu inseamna ca trebuie desconsiderati sau ca ar fi mai prejos cu ceva cei care o practica in afara ...organizatiilor.

Vezi doamne...cine nu are patalama e o nulitate ...ori ce? :)

Diversi "jmecheri" in frunte cu statul care,face fifti-fifti cu ei,au infiintat "asociatia lu' peste" si s-au facut stapini pe ceea ce nu le apartine!Ma lasi? Asta,e o mirlanie.

Ca sa fiu radiestezist,sau saman,sau...puii lui ravl...tre sa-mi dea niste amatori diploma!Bleah!

Crezi ca daca baba Rada nu stie anatomie sau denumirile pompoase date de medicina alopata bolilor nu-si face treaba la fel de competent ca don'soara Suzi...cu patalama,masterat... in organizatia...lu' peste?

Radiestezia,nu e o cale spirituala,nici o religie,n-are nimic de-a face cu interdictiile si mirlaniile inventate de ...te miri cine!

Ies bani frumosi din organizatiile astea dar, un minim de bun simt ...

Terminati cu timpeniile gen "regulament de ordine interioara",interdictii...ca miroase a MISA!(ca sa ma exprim elegant.... 8) )

Uite ca eu practic radiestezia invatata de tarani,fara nici o interdictie si nu ma cred cu nimic mai prejos decit un masterand de-al vostru!

Spune-mi despre radiestezie ceva, ce nu stiu...

Aaa...ca nu sunt membra a mafiei radiesteziste cu patalama,asta-i altceva...

Sunt convinsa ca armatele astea de practicanti de...diverse,cu patalamale...sunt un pericol real,sunt armatele Anticristului!

Cei carora IIsus le va spune:"plecati de la mine,nu va cunosc!"

Nu-l mai amestecati pe D-zeu in ceea ce faceti mai fratilor ca D-zeu nu are nimic de-a face cu indeletnicirile voastre!

Practicati ce practicati...ok...dar nu-l mai amestecati pe D-zeu in asa ceva!

Mafiotii care te linseaza daca isi simt amenintat "osciorul"sustinuti de turmele de aspiranti...la oscior! :doh:

Doamne... :doh: acum ai dau dreptate unuia care striga pe sectiunea de "Paranormal..." cu ceva timp in urma:"...la munca cu voi,baaaaaaa!" :roll:

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fiinca isi pierd puterea . deai si zic ca daca iti schimbi credinta nu e bine . asa zic si despre reincarnare ca nu exista si o considera erezie

 

 

O daaa! Vali, ai pus punctu' pe I ! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:D Un boier,isi trimite slujnica sa cheme doctorul fiindca,se simtea rau.Vine doctorul,il consulta...ai scrie o reteta si pleaca.Slujnica,cu banii dati de boier,merge la farmacie,cumpara medicamentele prescrise si vine cu ele la patul boierului sa i le administreze.Boierul,le ia si le arunca pe geam.Slujnica,face ochii cit cepele si timida,il intreaba:-Boierule...de ce m-ai mai trimis sa chem doctorul,de ce m-ai mai trimis sa cumpar medicamentele care au costat o groaza de bani daca tu,le arunci pe fereastra in loc sa le iei? :( -Fiindca,toti trebuie sa traim:si doctorul,si farmacistul,si eu...............Toti trebuie sa traim draga invizibil dar ...unii-s ,prea de tot! 8) Radiestezia,o cale spirituala? Vai de capul nostru...Dar daca satanismul e o religie de ce n-ar fi si radiestezia o cale spirituala? Nimic nu ma mai mira.Nici macar ca ezoterismul a fost feliat si abrogat de tot soiul de...organizatii! :crazy:De unde stii tu ca ce am invatat eu de la batrini este "alfabetul"? :) Ce te face sa crezi asta,faptul ca ei nu faceau parte din nici o organizatie? De ce complicati voi lucrurile?Crezi ca babuta care mi-a pus mina scrintita din umar la loc in 2 minute,cind urlam ca din gura de sarpe de durere,avea facultate,masterat..."si tot asa"? :) Crezi ca mos Andrei,cu nuielusa lui de alun cu care a gasit locul fintinilor satului,avea masterat?E foarte bine ca radiestezia,ca multe altele...se invata organizat,modern...complex...dar asta nu inseamna ca trebuie desconsiderati sau ca ar fi mai prejos cu ceva cei care o practica in afara ...organizatiilor.Vezi doamne...cine nu are patalama e o nulitate ...ori ce? :) Diversi "jmecheri" in frunte cu statul care,face fifti-fifti cu ei,au infiintat "asociatia lu' peste" si s-au facut stapini pe ceea ce nu le apartine!Ma lasi? Asta,e o mirlanie.Ca sa fiu radiestezist,sau saman,sau...puii lui ravl...tre sa-mi dea niste amatori diploma!Bleah!Crezi ca daca baba Rada nu stie anatomie sau denumirile pompoase date de medicina alopata bolilor nu-si face treaba la fel de competent ca don'soara Suzi...cu patalama,masterat... in organizatia...lu' peste?Radiestezia,nu e o cale spirituala,nici o religie,n-are nimic de-a face cu interdictiile si mirlaniile inventate de ...te miri cine!Ies bani frumosi din organizatiile astea dar, un minim de bun simt ...Terminati cu timpeniile gen "regulament de ordine interioara",interdictii...ca miroase a MISA!(ca sa ma exprim elegant.... 8) )Uite ca eu practic radiestezia invatata de tarani,fara nici o interdictie si nu ma cred cu nimic mai prejos decit un masterand de-al vostru!Spune-mi despre radiestezie ceva, ce nu stiu...Aaa...ca nu sunt membra a mafiei radiesteziste cu patalama,asta-i altceva...Sunt convinsa ca armatele astea de practicanti de...diverse,cu patalamale...sunt un pericol real,sunt armatele Anticristului!Cei carora IIsus le va spune:"plecati de la mine,nu va cunosc!"Nu-l mai amestecati pe D-zeu in ceea ce faceti mai fratilor ca D-zeu nu are nimic de-a face cu indeletnicirile voastre!Practicati ce practicati...ok...dar nu-l mai amestecati pe D-zeu in asa ceva!Mafiotii care te linseaza daca isi simt amenintat "osciorul"sustinuti de turmele de aspiranti...la oscior! :o: Doamne... :) acum ai dau dreptate unuia care striga pe sectiunea de "Paranormal..." cu ceva timp in urma:"...la munca cu voi,baaaaaaa!" :doh:
:blink: Un boier,isi trimite slujnica sa cheme doctorul fiindca,se simtea rau.Vine doctorul,il consulta...ai scrie o reteta si pleaca.Slujnica,cu banii dati de boier,merge la farmacie,cumpara medicamentele prescrise si vine cu ele la patul boierului sa i le administreze.Boierul,le ia si le arunca pe geam.Slujnica,face ochii cit cepele si timida,il intreaba:-Boierule...de ce m-ai mai trimis sa chem doctorul,de ce m-ai mai trimis sa cumpar medicamentele care au costat o groaza de bani daca tu,le arunci pe fereastra in loc sa le iei? :( -Fiindca,toti trebuie sa traim:si doctorul,si farmacistul,si eu...............Toti trebuie sa traim draga invizibil dar ...unii-s ,prea de tot! :( Radiestezia,o cale spirituala? Vai de capul nostru...Dar daca satanismul e o religie de ce n-ar fi si radiestezia o cale spirituala? Nimic nu ma mai mira.Nici macar ca ezoterismul a fost feliat si abrogat de tot soiul de...organizatii! :crazy:De unde stii tu ca ce am invatat eu de la batrini este "alfabetul"? :) Ce te face sa crezi asta,faptul ca ei nu faceau parte din nici o organizatie? De ce complicati voi lucrurile?Crezi ca babuta care mi-a pus mina scrintita din umar la loc in 2 minute,cind urlam ca din gura de sarpe de durere,avea facultate,masterat..."si tot asa"? :roll: Crezi ca mos Andrei,cu nuielusa lui de alun cu care a gasit locul fintinilor satului,avea masterat?E foarte bine ca radiestezia,ca multe altele...se invata organizat,modern...complex...dar asta nu inseamna ca trebuie desconsiderati sau ca ar fi mai prejos cu ceva cei care o practica in afara ...organizatiilor.Vezi doamne...cine nu are patalama e o nulitate ...ori ce? :good: Diversi "jmecheri" in frunte cu statul care,face fifti-fifti cu ei,au infiintat "asociatia lu' peste" si s-au facut stapini pe ceea ce nu le apartine!Ma lasi? Asta,e o mirlanie.Ca sa fiu radiestezist,sau saman,sau...puii lui ravl...tre sa-mi dea niste amatori diploma!Bleah!Crezi ca daca baba Rada nu stie anatomie sau denumirile pompoase date de medicina alopata bolilor nu-si face treaba la fel de competent ca don'soara Suzi...cu patalama,masterat... in organizatia...lu' peste?Radiestezia,nu e o cale spirituala,nici o religie,n-are nimic de-a face cu interdictiile si mirlaniile inventate de ...te miri cine!Ies bani frumosi din organizatiile astea dar, un minim de bun simt ...Terminati cu timpeniile gen "regulament de ordine interioara",interdictii...ca miroase a MISA!(ca sa ma exprim elegant.... 8) )Uite ca eu practic radiestezia invatata de tarani,fara nici o interdictie si nu ma cred cu nimic mai prejos decit un masterand de-al vostru!Spune-mi despre radiestezie ceva, ce nu stiu...Aaa...ca nu sunt membra a mafiei radiesteziste cu patalama,asta-i altceva...Sunt convinsa ca armatele astea de practicanti de...diverse,cu patalamale...sunt un pericol real,sunt armatele Anticristului!Cei carora IIsus le va spune:"plecati de la mine,nu va cunosc!"Nu-l mai amestecati pe D-zeu in ceea ce faceti mai fratilor ca D-zeu nu are nimic de-a face cu indeletnicirile voastre!Practicati ce practicati...ok...dar nu-l mai amestecati pe D-zeu in asa ceva!Mafiotii care te linseaza daca isi simt amenintat "osciorul"sustinuti de turmele de aspiranti...la oscior! :o: Doamne... ;) acum ai dau dreptate unuia care striga pe sectiunea de "Paranormal..." cu ceva timp in urma:"...la munca cu voi,baaaaaaa!" :doh:
Baghera..imi pare rau sa-ti spun lucrul asta ..dar faci o ciorba din toate...ce legatura are satanismul cu crestinismul...? e foarte usor cand habar nu ai de un subiect si te deranjeaza sa pui o stampila...sa faci analogie cu ceva negativ si sa il murdaresti...este cel mai usor lucru...ai pus 2 antiteze in aceeasi teaca...ezoterismul a aparut in societati secrete pentru ca daca mergeai atunci in strada si incepeai sa deschizi discutii pe tema asta..nu mai stateau ca acuma sa vorbeasca cu tine si sa te asculte..ci te ardeau pe rug..nu era prea dragut nu...? Nu am negat si nu am dispretuit niciodata cunaosterea populara...dar..nu iti trebuie cunostiinte radiestezice sa iti puna umarul la loc..crede-ma...un alt lucru pe care nu il cunosti este ca domeniul de activitate al radiesteziei nu este numai de a cauta fantani..aplicatiile sunt nenumarate...legat de patalama..nu ma intereseaza diploma aia pe care am primit-o nici cat negru sub unghie...nu pentru asta am mers acolo..sau sa ma dau mare ca vezi doamne fac parte dintr-o organizatie ezoterica...am mers sa primesc unelte prin care sa imi pot schimba viata in bine..si crede-ma asa este...armatele antihristului..? vorbesti numai bazaconii,...ma intreb cine ti-a bagat in cap tampeniile astea?...te rog eu..fa un exercitiu..nu stiu din ce oras esti..cauta un radiestezist si vorbeste cu el...punct cu punct pe nedumeririle tale..si dupa aceea fa-ti un punct de vedere....lumina si iubire...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi ca babuta care mi-a pus mina scrintita din umar la loc in 2 minute,cind urlam ca din gura de sarpe de durere,avea facultate,masterat..."si tot asa"? :blink:

 

Hmm...mai ce chestie! :D Da oare ce-o fi avand pusu' umarului la loc cu radiestezia..? Eu credeam ca asta tine de ortopedie nu de radiestezie. Sa-ti pun umarul la loc stiu si eu si stiam si inainte sa ma "ciocnesc" de radiestezie... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt Calea,Adevarul si Viata...iti aduci aminte cuvintele...... asta incercam cu totii..sa intelegem..sa constientizam...sa ne apropiem de Mantuitorul nostru...eu ma refer la acest Adevar....si nu cunosc alt adevar....Mantuitorul are toata puterea in Cer si pe Pamant data de Tatal...deci in el se afla chintesenta tuturor virtutiilor existente, pe care le poate dobandi o fiinta umana....in el se regasesc cunoasterea tuturor religiilor...de acea Mantuitorul este Universal..,am studiat si alte religii pentru a-mi face o viziune completa asupra cailor spirituale...dar in toate L-am regasit pe Mantuitor...

mult respect...

Si ce legatura are religia cu ..radiestezia ..? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Baghera..imi pare rau sa-ti spun lucrul asta ..dar faci o ciorba din toate...ce legatura are satanismul cu crestinismul...? e foarte usor cand habar nu ai de un subiect si te deranjeaza sa pui o stampila...sa faci analogie cu ceva negativ si sa il murdaresti...este cel mai usor lucru...ai pus 2 antiteze in aceeasi teaca...ezoterismul a aparut in societati secrete pentru ca daca mergeai atunci in strada si incepeai sa deschizi discutii pe tema asta..nu mai stateau ca acuma sa vorbeasca cu tine si sa te asculte..ci te ardeau pe rug..nu era prea dragut nu...? Nu am negat si nu am dispretuit niciodata cunaosterea populara...dar..nu iti trebuie cunostiinte radiestezice sa iti puna umarul la loc..crede-ma...un alt lucru pe care nu il cunosti este ca domeniul de activitate al radiesteziei nu este numai de a cauta fantani..aplicatiile sunt nenumarate...legat de patalama..nu ma intereseaza diploma aia pe care am primit-o nici cat negru sub unghie...nu pentru asta am mers acolo..sau sa ma dau mare ca vezi doamne fac parte dintr-o organizatie ezoterica...am mers sa primesc unelte prin care sa imi pot schimba viata in bine..si crede-ma asa este...armatele antihristului..? vorbesti numai bazaconii,...ma intreb cine ti-a bagat in cap tampeniile astea?...te rog eu..fa un exercitiu..nu stiu din ce oras esti..cauta un radiestezist si vorbeste cu el...punct cu punct pe nedumeririle tale..si dupa aceea fa-ti un punct de vedere....lumina si iubire...

te supara "adevarul"? sau noi astia care nu avem "uneltele" radiesteziei nu suntem initiati si nu intelegem ce faceti voi? - " :D :blink: - hai sa iti explic..... "uneltele" sunt vrajeli.....iar "teoria" pompoasa si "gradele" alte vrajeli... asa ca ori "schimbi" atitudinea" ori esti intr-un cerc orgolios al "cunoscatorilor" care te joaca cum vor ei...... :) asa ca pe viitor "cerceteaza" si nu "inghite" tot ce ti se da sub pretext " initiatic" :)

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baghera..imi pare rau sa-ti spun lucrul asta ..dar faci o ciorba din toate...ce legatura are satanismul cu crestinismul...? e foarte usor cand habar nu ai de un subiect si te deranjeaza sa pui o stampila...sa faci analogie cu ceva negativ si sa il murdaresti...este cel mai usor lucru...ai pus 2 antiteze in aceeasi teaca...ezoterismul a aparut in societati secrete pentru ca daca mergeai atunci in strada si incepeai sa deschizi discutii pe tema asta..nu mai stateau ca acuma sa vorbeasca cu tine si sa te asculte..ci te ardeau pe rug..nu era prea dragut nu...? Nu am negat si nu am dispretuit niciodata cunaosterea populara...dar..nu iti trebuie cunostiinte radiestezice sa iti puna umarul la loc..crede-ma...un alt lucru pe care nu il cunosti este ca domeniul de activitate al radiesteziei nu este numai de a cauta fantani..aplicatiile sunt nenumarate...legat de patalama..nu ma intereseaza diploma aia pe care am primit-o nici cat negru sub unghie...nu pentru asta am mers acolo..sau sa ma dau mare ca vezi doamne fac parte dintr-o organizatie ezoterica...am mers sa primesc unelte prin care sa imi pot schimba viata in bine..si crede-ma asa este...armatele antihristului..? vorbesti numai bazaconii,...ma intreb cine ti-a bagat in cap tampeniile astea?...te rog eu..fa un exercitiu..nu stiu din ce oras esti..cauta un radiestezist si vorbeste cu el...punct cu punct pe nedumeririle tale..si dupa aceea fa-ti un punct de vedere....lumina si iubire...

[/quote

:) Sunt greu de "urmarit"...vad.

Legatura era...religia!Aia pe care o bagati voi in orice "ciorba",adica,in oricare dintre practicile voastre.

Nimic nu ma turbeaza mai rau ca amestecarea lui D-zeu in puzderia de practici ezoterice,oculte si mai stiu eu cum.

Lasati-l in pace pe D-zeu!Faceti-va "ciorba" fara el!Voi ,murdariti...

"Cunostinte radiestezice sa iti puna umarul la loc..." :D Ce aberatie. Ce treaba are radiestezia cu umarul ,omule? Acolo,vorbeam de taranul care,fara sa aiba studii stie si reuseste sa faca foarte bine un lucru;daca ma duceam la doctor,ma "rezolva" in 2 minute? :blink: Si doctorul,e toba de carte...are si patalama...bleah!Asta, ca tot vorbeai de diplome...masterate...alea...alea...

Azi,se fac organizatii pentru orice kkt;o sa ajungem sa avem nevoie de diploma si autorizatie ca sa...scuze...tragem o "beshinutza",cum zicea ellla. :o:Au mai venit pe la OTV unii care se bateau cu pumnii in piept ca au diplome...

Am spus:e foarte bine(chiar eu am propus unei persoane influente) ca practicantii din Ro s-au unit in asociatii,s-au organizat,s-au...dar asta nu inseamna sa faceti voi legi noi,regulamente,interdictii pentru ceva ce nu va apartine si doar ati preluat de la ...trecut(ca radiestezia,era practicata si pe timpul lui Moise).

M-a iritat ideea de introducere a unor interdictii;cine va credeti? Si cu ce drept faceti asta? De ce transformati voi radiestezia si nu numai intr-un bau-bau pentru cei care vor s-o imbratiseze? :roll:Intro MISA?

Ca sa practici radiestezia(sau orice altceva) puteai sa te pregatesti si singur;"gem" librariile de carti,mass-media in general,geme de informatie.Puteai fi auto-didact.Ai avut nevoie de scoala si de diploma ca sa faci o afacere din radiestezie;banutii...asta va atrage pe toti cei care o faceti.

Am fost pasionata de ezoterism dintotdeauna,l-am descoperit si am aflat cu ce se maninca incercind sa pricep de unde stiu si pentru ce fac anumite lucruri instinctiv.Si tot cautind raspunsuri am aflat ca exista o "ciorba"numita ezoterism.

Si -mi vine acum te miri ce cacacios sa-mi spuna ca ratza impunge cind ea,macane si fuge! :roll: Ma lasi?

Crede-te tu mai destept ca nu ma deranjeaza,eu stiu ce stiu...si mi-ajunge dar,nu prostiti si pe cei care vor si ei o bucatica din osciorul numit radiestezie.Nu le puneti obstacole...conditii,interdictii...

Asta,era ideea monserule! :doh: N-am nevoie sa caut pe nimeni;am carti si manuale(cu informatii testate,verificate)din mai toate domeniile care, mi-au completat "abecedarul"pe care mi l-au pus in mina batrinii.

Nu stiu ce virsta ori pregatire ai dar te asigur ca stiu foarte bine cu ce se maninca radiestezia fie ca esti fie ca nu esti tu sau altii de acord cu ceea ce afirm;cind eu am inceput sa practic radiestezia,majoritatea romanilor poate nici nu auzisera de ea iar tu poate,te jucai inca cu putza in tzarina!

Cind voi vrea sa fac o afacere din ezoterism,din radiestezie in special,vin sa fac si eu scoala la voi.

Pina si stereotipiile astea de care faceti uz in exces ("lumina si iubire") devin iritante,satioase pina la oripilare. :) Tertipuri de prost-gust... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×