Sari la conținut
Forum Roportal
saga

ce sistem mediu propuneti?

Postări Recomandate

Cam nasol! Pai sa vedem! Un procesor Intel la vreo 2.6 ghz, placa de baza nforce sau Foxconn, si o placa video slabuta nvidia GEforce, ddram 512, si cam atat! E nasol in sensul ca cu 15 mil de lei iti faci un sistem cam slabut! Cam atat am eu! Iar la hard unu de 120gb (DAR NU MAXTOR)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as dori sa-mi fac un sistem cam pe la 15 mil. ce propuneti? ca placa de baza, proc.,hdd,

mem., placa video?

 

CU tot cu monitor in banii astia sau fara ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Placa de baza

Asus A7N8X-X - Cpu socket A, suporta Athlon Xp Barton; Chipset nVidia nForce2 400; Bus 400 MHz; Memorie 3xDIMM DDR, suporta DDR PC3200; Expansiune 1xAGP 8x; Stocare 2xUltra ATA 133; Sunet AC'97; Retea Ethernet 10/100; Conectica Usb 2.0; Format ATX; GARANTIE 3 ANI 2,263,400

 

Procesor

Amd Sempron 2400+ (1667MHz), Socket A, bus 333MHz, 128KB L1 Cache, 256KB L2 Cache, 3D Now! Professional, SSE, tray 2,338,800

 

Cooler

Spire SPA04B4 Cooler + Radiator Socket A Spire WhisperRock IV, Core cupru, 2300 rpm, 28 CFM, pana la 3400+ 377,200

 

Rami

GEIL GE5123200BSC 512 MB DDRAM 400MHz VALUE, SPD 2.5 6-3-3 2T, Chip 5ns, Voltaj 2.55

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

predator... unde ai vazut tu placa de Intel de 2.6 Ghz cu chipset nForce ?

 

Placa de baza Foxconn ? Ai fazut sa se pomeneasca numele asta la topicul cu placi de baza ? Ai probleme cu conectarea a patru unitati pe IDE cu placa aia de baza dar totusi o recomanzi...

 

Pe scurt : daca iti voi considera posturile rau intentionate ti le voi edita si ce am scris acuma intr-un post al meu va aparea data viitoare peste postul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PROCESOR AMD SEMPRON 2600+ SOCKET A BOX - 335,33 RON

PLACA DE BAZA ASUS A7V880 SOCKET A, KT880 - 220,01 RON

2 x MEMORIE DDRAM 256 MB PC3200 PQI - 2x 81,18 RON

PLACA VIDEO GIGABYTE N55128DP-FX5500, 128MB - 264,86 RONHDD WESTERN DIGITAL 80GB SATA 8MB - 243,51 RON

CASE 350W MIDI ATX P4 BEIGE C8802 316-06 - 81,18 RON

DVDRW LG GSA-4163BB IDE BULK - 183,50 RON

 

Total 1488 RON >>>>> Ultrapro

FARA

1.FDD - (caruia nu ii vad sensul)

2.Tastatura

3.Mouse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mult mi-a placut a doua configuratie a lui observ :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
el mai mult mi-a placut a doua configuratie a lui observ smile.gif

 

Ce ????

 

Sincer sa fiu FDD la ce foloseste ca nu imi aduc aminte cand am folosit ultima oara ... cica am unu pe un calc. si nu stiu daca am folosit in 5 ani de 3 ori :crazy: , iar fara dvd-rw esti un om mort ! Mai bine iau un hard de 20 gb si imi iau un dvd-rw bun ... si care e faza cu placa de sunet ??? ... nu e buna cea de pe placa de baza ca doar vrea un calc mediu nu unul hi-end. Si vezi ca nu ai pus carcasa/sursa .

 

 

P.S. nu zic asta din rautate sau (sa nu se inteleaga ce nu trebuie) doar fac niste observatii .

Editat de crs_tzep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer sa fiu FDD la ce foloseste ca nu imi aduc aminte cand am folosit ultima oara ... cica am unu pe un calc. si nu stiu daca am folosit in 5 ani de 3 ori :drunk:

 

Asa am zis si eu pana a trebuit sa instalez windows-ul pe un calculator cu un singur HDD pe SATA fara floppy.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×