Sari la conținut
Forum Roportal
miss27thjanuary

Prima indreptare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu mi-am luat un balsam de la "Kallos"....sh k e mai ieftin si bla bla bla.....dar eu ma inteleg bn cu el :P ,are vitamina B5 si miroase frumos.....e sg balsam pe care l-am vz cu B5,dar nici nu pot zice k am cautat klumea :crazy: :) Eu asta mi-am luat cu B5.dak mai aveti sugestii....asteptam :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna tuturor,

 

sunt noua pe acest forum si mi-a atras atentia subiectul acesta despre placile pt par.eu folosesc placa de ceva timp si deja ma ingrijoreaza parul meu...mi s-a rarit si este uscat sper varfuri.placa este remington,noua...si totusi emana miros ca de ars cum se incalzeste,inainte de a ma face cu ea :o: parul meu este un pic trecut de umeri ca lungime cu firul km subtire acum:(...astept cateva sfaturi despre ce as putea face de la cei cunoscatori :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna tuturor,

 

sunt noua pe acest forum si mi-a atras atentia subiectul acesta despre placile pt par.eu folosesc placa de ceva timp si deja ma ingrijoreaza parul meu...mi s-a rarit si este uscat sper varfuri.placa este remington,noua...si totusi emana miros ca de ars cum se incalzeste,inainte de a ma face cu ea :P parul meu este un pic trecut de umeri ca lungime cu firul km subtire acum:(...astept cateva sfaturi despre ce as putea face de la cei cunoscatori :cheer:

 

 

Dacă citeşti un pic mai sus,există nişte chestii cu şampon,balsam,mască de păr,spray,tratamente etc...plus un tuns de v

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut io-s mada,,,

 

am si io placa dar nu ff scumpa.nujt la vreo 700 d emii asea..o folosesc de vreo 2 ori km asea pe saptamna;))..nu folosesc sampane balsamuri pt indreptarea parului..sau altceva doar..ma intrept kteodata.. pot spune k parul meu este drept dar are usoare ondulari la spate..:search:)si volum;))..dar nu am deranjeaza...;))..

 

 

vroiam s ava intreb exista riscul sa-mi ard parul deci pana akum nuh..,dar...??

 

shii dak..folosesc sapoane pt indreptare au vreun rezultat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut io-s mada,,,

 

am si io placa dar nu ff scumpa.nujt la vreo 700 d emii asea..o folosesc de vreo 2 ori km asea pe saptamna;))..nu folosesc sampane balsamuri pt indreptarea parului..sau altceva doar..ma intrept kteodata.. pot spune k parul meu este drept dar are usoare ondulari la spate..:search:)si volum;))..dar nu am deranjeaza...;))..

 

 

vroiam s ava intreb exista riscul sa-mi ard parul deci pana akum nuh..,dar...??

 

shii dak..folosesc sapoane pt indreptare au vreun rezultat?

 

Parul se arde mai rar, dar din cauza caldurii apar dereglari termice ireversibile ale neuronilor.

Acestea se accentueaza daca te si vopsesti blonda.

Cel mai bun sampon de indreptare este ipsosul, e bun ca tine loc si de fixativ.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

 

Am si eu aceeasi problema ca si voi cu parul cret/ondulat si mi-l indrept de mai bine de un an cu placa(ceramica).Pana acum nu pot spune ca mi l-a deteriorat foarte tare avand in vedere ca l-am si ingrijit cu produse specifice si l-am mai si tuns cate putin.Am auzit totusi de o noua tehnica folosita in saloane pt indreptarea permanenta, se numeste "retexturarea parului". Stie cineva despre ce e vb si cam cat ar costa? Ms mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parul se arde mai rar, dar din cauza caldurii apar dereglari termice ireversibile ale neuronilor.

Acestea se accentueaza daca te si vopsesti blonda.

Cel mai bun sampon de indreptare este ipsosul, e bun ca tine loc si de fixativ.

 

:search: Floriane...;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:search: Floriane...;)

Stiu, da' mi-e greu sa ma abtin...

Topicele astea tembele despre par, rinoplastie si userul tabarca sint deliciul meu! :doh:

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salutare

 

 

Am si eu aceeasi problema ca si voi cu parul cret/ondulat si mi-l indrept de mai bine de un an cu placa(ceramica).Pana acum nu pot spune ca mi l-a deteriorat foarte tare avand in vedere ca l-am si ingrijit cu produse specifice si l-am mai si tuns cate putin.Am auzit totusi de o noua tehnica folosita in saloane pt indreptarea permanenta, se numeste "retexturarea parului". Stie cineva despre ce e vb si cam cat ar costa? Ms mult

 

Părul creţ/ondulat nu e o problemă. ;) Faptul că

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu, da' mi-e greu sa ma abtin...

Topicele astea tembele despre par, rinoplastie si userul tabarca sint deliciul meu! ;)

 

Sa inteleg ca tu arati perfect din moment ce discutiile astea ti se par tembele....esti un norocos, tot respectul! :search:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×