Sari la conținut
Forum Roportal
miss27thjanuary

Prima indreptare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai ce pasi sa fie ?!

Iei frumos suvita de par, o asezi intre cele 2 placi (care trebuie sa fie incinse) si treci suvita prin placi de la radacina pana la varful parului, insistand mai mult asupra locurilor unde suvita este mai ondulata.

 

Suvitele trebuie sa fie cam cat placile de lata, nu foarte groasa, dar nici foarte subtire.

 

Cum nu-ti intinde tie parul, nu stiu, eu am parul cret, nu ondulat si mi-l intinde foarte bine.

 

Dar probabil ca ai dreptate, cred ca si calitatea este un factor destul de important. :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat de curand placa...nu foarte scumpa. Nu are accesorii de creponat, dar are si drot. am auzit ca nu e bine sa o folosesti de 2 ori fara sa iti speli parul si sa folosesti o masca de par sau un balsam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna...eu mi-am luat o placa de indreptat de la Remington..destul de scumpa..ptr o studenta...e super buna...are teflon,turmalina si teflon..imi luceste parul chiar super tare...pana mai de curand am folosit o placa normala...si Slava Domului nu mi-a ars parul...avand in vedere ca ma faceam (si inca ma fac) la fiecare spalare...hmmm...eu una nu v-as recomanda o crema de indreptat parul (bes se numeste) ..mie mi-a ars rau parul dar privind partea buna a lucrurilor m-am tuns ,mi-am facut un nou look,si in acelasi timp mi la si decolorat..hihih...

Daca vreti un par cat mai drept...bineinteles folosind placa, sectionati capul cu niste clestisori.iar dupa luati suvitele si apasatii pe placa...eu una am parul destul de ondulat,imi ia ceva timp dar m-am obisnuit...

La cat timp trebuie folosita????Pai depinde de parul tau..eu il am mai aspru..si crede-ma ca a trecut prin multe...dar e inca sanatos...orice placa arde parul....Cat dureaza rezultatul ..pai cam 2-3 zile...dar depinde si de vreme...daca e umezeala...degeaba te faci...

 

 

ceramica..ups..m-am repetat mai sus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricare ar fi beneficiile si dezavantajele placii de intins parul.............o prefer.

Am parul foarte bogat si placa ma ajuta sa mai 'reduc" d.p.d.v optic din volumul lui.

Asadar nota 10 pentru placa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc placa de foarte mult timp si mie nu mia ars paru deloc ......si eu sunt de la mama natura is creatza va dati seama cat trebe sa insist sa mi se intinda paru perfect.....dar dak folosesti balsam si o masca de par nu are cum sa se arda indiferent din ce sunt facute placile.pe mine mau cam speriat fetele de la coafor au zis k o sa-mi dau seama mai tarziu ca am facut rau pt ca folosesc placa...da deocamdata parul meu e ffff sanatos....sper sa nu se intample ce a zis domnisoara care ma tunde :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se mai poate indrepta parul cu o perie rotunda si feonul .. este mai putin daunator :)

ar fi frumos dak as putea sa-l intind si yo numa cu peria si cu feonu ......da am incercat si nu mia iesit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sfatul unui stilist (adica eu :doh:): placa de ceramica senzibilizeaza/arde mai putin parul (ma refer in timp). pentru fetele care o folosesc totusi frecvent, le recomand sa isi cumpere un spray de protectie termala (la mine in salon costa vreo 300.000 lei - de la Silk Result - JOICO) care le protejeaza parul de caldura placii si il ajuta in acelasi timp sa il intinda mai bine.

pentru cele mai bune rezultate, incercati inainte de placa o perie si un feon, chinuiti o prietena sau mergeti la un salon, singure nu prea reusiti 8) si abia apoi veniti cu placa, daca mai e nevoie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sfatul unui stilist (adica eu :lol2:): placa de ceramica senzibilizeaza/arde mai putin parul (ma refer in timp). pentru fetele care o folosesc totusi frecvent, le recomand sa isi cumpere un spray de protectie termala (la mine in salon costa vreo 300.000 lei - de la Silk Result - JOICO) care le protejeaza parul de caldura placii si il ajuta in acelasi timp sa il intinda mai bine.

pentru cele mai bune rezultate, incercati inainte de placa o perie si un feon, chinuiti o prietena sau mergeti la un salon, singure nu prea reusiti :doh: si abia apoi veniti cu placa, daca mai e nevoie.

 

 

Eu mi`am luat o placa profesionala cu ioni. E foarte buna! Nu arde parul, ba chiar il protejeaza impotriva arderii. Daca va intereseaza pot sa va fac rost de ea, si dupa 14 zile o puteti returna dak nu va place. Parerea mea: e super! Eu am un par foarte cretz si e prima placa dintre multele cu care m`am indreptat care imi tine parul drept pana la urmatoarea spalare! pretul placii: 125eur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu mi`am luat o placa profesionala cu ioni. E foarte buna! Nu arde parul, ba chiar il protejeaza impotriva arderii. Daca va intereseaza pot sa va fac rost de ea, si dupa 14 zile o puteti returna dak nu va place. Parerea mea: e super! Eu am un par foarte cretz si e prima placa dintre multele cu care m`am indreptat care imi tine parul drept pana la urmatoarea spalare! pretul placii: 125eur

 

Imi poti da te rog mai multe detalii despre aceasta placa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×