Sari la conținut
Forum Roportal
miss27thjanuary

Prima indreptare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:crazy: Eu sunt noua pe aici... Si am o intrebare... Am parul cret. Buclele mele sunt ca "sarmalele" :( cam ciudat nu am mai vazut multa lume decat in filmele cu rochii bufante :crazy: Imi place parul meu, si de aceea nu i-am facut nimik niciodata dar as vrea sa incerc sa-l indrept pt un majorat. Am vazut par indreptat cu presa, tot la o creatza :wub: si mi-a placut. Mi-e frica doar sa nu il ard. Bineinteles ca la un salon nu de una singura. Dar avand in vedere ca e prima data cand il indrept nu exista posibilitatea sa se arda nu-i asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt noua .eu am parul putin ondulat si imi place parul drept.am folosit sampon+balsam+crema sunsilk dardegeaba.bani dati degeaba!asa ca am cumparat placa.nu sunt f multumita de ea.daca iti indrepti parul fol neaparat un balsam,pt ca altfel ti se arde si se subtiaza!!!neaparat!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand bun venit la amandoua pe site, parerea mea e ca parul cret e frumos asa cum e...dar ca intodeauna e nevoie de o schimbare...mai ales pentru majorat...eu o am pe verisoara mea care si-a intins parul de mai multe ori...ea adevarat si la-a ars dar putin...insa ce era naspa e ca la varfuri se vedea cam naspa...se vedea ca era intins erau ca paiele. :santa2: dar in rest ii statea misto...si oricum la coafor aare grija sa nu ti-la arda...succes.. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D am incercat eu sa'l indrept ... si a iesit najpa...desi nu prea se vede in poza...si pt ca arata ca o maturica am luat cate o suvitza si'am inceput sa'l rasucesc si a ramas asa...arata de parca aveam dreadlocks :smartass:

post-16621-1136231464_thumb.jpg

Editat de Vizitatoarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru indreptarea parului iti recomand sa mergi la un salon specializat, eu am incercat si am fost multumita de rezultat :smartass: Depinde insa de calitatea produselor folosite si de priceperea coafezei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D MAI BINE MERGI LA UN SALON,NU E NICI SCUMP INDREPTATUL ASA CA...EU VROOIAM SA-L INDREPT DE REVELION DAR NU M-AM DUS!ORICUM A FOST CEL MAI NASPA REV!!! :( SPER CA VOI V-ATI DISTRAT! :smartass:

AH,ERA SA UIT:LA MULTI ANI!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am observat..parerile sunt f. impartite..unii zic ca daca este din ceramica nu dauneaza..altii zic ca dauneaza doar daca este folosita in exces..altii ca tot timpul :cheer:..eu ce sa mai inteleg?:lol2:..eu o sa-mi iau deocamdata o placa de par cu placute din ...teflon....credeti ca arde parul??8)?...cam la cat timp ar trebui folosita??Si....cam cat dureaza rezultatul:D...voi ce placa aveti(daca aveti,desigur)??sunteti multumiti de ea?? Daca aveti timp povestiti-mi si mie din "experientele" voastre cu parul...adica in general cu placa de par....aa si nu uitati sa-mi raspundeti la intrebarile de mai sus :cheer: ...astept raspunsuri :lol2:

Editat de miryam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o placa de vreo 2 saptamani si nu e nici de teflon , nici de ceramica . Am folosit-o destul de mult in perioada asta (aproape in fiecare zi) si nu mi-a ars parul. Am o colega care foloseste o placa asemanatoare de un an si nici ei nu i-a ars parul. Si eu am auzit ca cele de ceramica sunt mai bune, dar pana acum sunt multumita de cea pe care o am. La mine parul ramne drept si a doua zi , da la cat de obsedata sunt il mai indrept putin si atunci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am o placa de vreo 2 saptamani si nu e nici de teflon , nici de ceramica . Am folosit-o destul de mult in perioada asta (aproape in fiecare zi) si nu mi-a ars parul. Am o colega care foloseste o placa asemanatoare de un an si nici ei nu i-a ars parul. Si eu am auzit ca cele de ceramica sunt mai bune, dar pana acum sunt multumita de cea pe care o am. La mine parul ramne drept si a doua zi , da la cat de obsedata sunt il mai indrept putin si atunci.

 

 

 

 

Ce mf....hai k nu mai sunt asa "speriata":cheer:..ms pt raspuns!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am cumparat placa..nu neg ca a costat cam putin,dar ar trebui sa indrepte..de creponat creponeaza ea,dar nu il indreapta pt ca parul meu este cam..ondulat la varfuri in special..Mi l-a indreptat putin dar nu perfect,si tot mai sunt onduleuri.Ce ar trebui sa fac sau sa folosesc,si cam care sunt "pasii"??Multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×