Sari la conținut
Forum Roportal
Seastar

Nu stiu ce ramane de facut...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut!

 

Eu am 25 de ani, el 27. Am fost impreuna 4 ani si 7 luni.

Ne-am facut planuri de viitor, decurgea totul normal, pana acum 2 saptamani, cand l-am simtit ca se poata cam rece. L-am lasat in pace pe moment, stiam ca e stresat cu munca. Am dormit in bratele lui in seara aia, m-a sarutat cand m-a lasat la servici, apoi m-am trezit cu un mesaj in care imi spunea ca are o perioada foarte proasta si ca are nevoie de timp sa-si puna ordine in viata si in sentimente.. O saptamana l-am lasat in pace, ne-am trimis doar cate un mesaj de noapte buna, nici nu ma gandeam ca atunci cand vom avea discutia iminenta imi va spune ca nu ma mai vrea.

 

Am discutat la insistentele mele. La inceput mi-a zis ca nu stie ce simte, ca nu crede ca ma mai iubeste, etc. In fine, dupa 3-4 ore in care am intors relatia noastra pe toate partile mi-a zis ca poate o sa ne mai impacam dar ca acum simte nevoia sa fie liber.

 

Am mai insistat pe langa el 2-3 zile, pana mi-a zis sa ma dau la o parte o perioada, ca el vrea sa simta ca nu mai suntem impreuna, ca eu ma comport ca si cum am forma inca un cuplu si ca ar fi cazul sa inteleg ca nu mai suntem impreuna. I-am sugerat sa renuntam la

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E foarte posibil sa ma insel, avand in vedere ca nu am multe detalii - dar mie imi pare genul care vrea sa te domine, prin faptul ca relatia voastra va decurge asa cum hotaraste el, si cand hotaraste el. Din cate vad ti-a impus toti termenii despartirii temporare, desi despartirea avusese loc din cauza lui. A hotarat cat sa stati separat si ce se poate intampla in ambele cazuri, in functie de ce vrea el si de ce are el nevoie. De ce ce vrei tu si ce ai tu nevoie a tinut cont vreun pic?

Ti-a dat vreun semn ca se simtea asa, sau a aparut brusc starea asta, desi incearca sa te faca sa crezi ca dureaza de mai multa vreme?

Sper sa ma insel dar e posibil sa aiba pe alta. Altfel, daca nu te mai iubea sau nu era sigur ca te iubeste, se despartea de tot de tine, sau in orice caz ar fi amanat nunta, nu ar fi zis ca "ori nunta ori nimic, da-mi 2 luni". Cred ca vrea sa vada daca-i merge cu respectiva si te tine pe banca de rezerve, sa nu piarda nici intr-o situatie nici in alta. Sper ca nu e asa, dar asa pare.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sper sa ma insel dar e posibil sa aiba pe alta. Altfel, daca nu te mai iubea sau nu era sigur ca te iubeste, se despartea de tot de tine, sau in orice caz ar fi amanat nunta, nu ar fi zis ca "ori nunta ori nimic, da-mi 2 luni". Cred ca vrea sa vada daca-i merge cu respectiva si te tine pe banca de rezerve, sa nu piarda nici intr-o situatie nici in alta. Sper ca nu e asa, dar asa pare.

Asa cred si eu. In majoritatea cazurilor un barbat nu paraseste o femeie decat pentru alta.

 

 

Dar totusi, poate se simte stresat din anumite cauze, poate ii e frica de insuratoare iar tu l-ai pistonat prea mult..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu iti spun din experienta ca e posibil sa aiba pe alta . comportamentul lui e tipic.. cred ca pt a-ti da seama daca vrei sa te casatoresti cu o persoana trebuie sa traiesti cu ea nu sa te desparti... faci asta in cazul in care nu o iubesti destul si atunci corect ar fi sa rupa legatura definitiv nu sa te tina asa... poate da poate nu.. ar trebui sa se gandeasca si la tine ca iti face rau in felul asta dar egoismul lui de care da dovada duce cu gandul tot la .. alta! dar asta tu ar trebui sa o stii .. in general cand este tradata , o femeie simte .Ca nu vrea sa bage in seama asta e partea adoua...sau iubeste atat de mult incat gaseste orice alta explicatie pt comportamentul ciudat al partenerului. iti doresc sa nu fie asa .Oricum cred ca cel mai bine este sa ii oferi ceea ce vrea:libertate . insistand nu faci decat sa il indepartezi mai tare . e posibil sa realizeze ceea ce pierde in momentul in care tu dai semne ca renunti.ceea ce faci acum este mai putin importanta pt viitorul relatiei voastre , cred ca hotararile lui vor tine cont de ceea ce a fost pana in acest moment intre voi... nu de ceea ce ai face tu acum ..stiu ca ti-e greu dar cred ca ar trebui sa te gandesti un pic si la fericirea ta .. adica instabilitatea lui crezi ca te va face fericita pe viitor .. profita de aceasta pauza si reflecta si tu un pic la persoana pe care o iubesti si mai ales de ce o iubesti!!???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e ceva ce nu spune, eu nu inteleg cum e asta, daca ma intorc, facem nunta.

poate vine un barbat sa ne lumineze.

 

oricum.. considera-te despartita de el, nu-l mai astepta, mergi cu fetele si distreaza-te, pentru ca oricum nu pierzi nimic. Ai sa vezi pe urma ce face. Nu-ti pierde timpul jelindu-l, ca nu a murit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-a dat niciun semn ca ceva nu ar fi in regula, a fost dragastos pana in ultima clipa.

 

Nu l-am pistonat niciodata cu casatoria, de cate ori am discutat a fost pt ca el a deschis subiectul.

I-am acordat toata libertatea de care a avut nevoie.. Niciodata nu i-am interzis sa faca ceva, nu l-am tarat dupa mine cine stie pe unde.. Poate i-am oferit chiar prea multa libertate...

 

Posibil sa fie alta.. si eu m-am gandit foarte mult la ce s-ar fi putut intampla din senin si alt motiv nu am gasit.. Chiar l-am si intrebat ... A negat cu vehementa, probabil isi pastreaza o portita... Mi-a zis sa las totul asa, sa nu mai pun intrebari, ca-mi fac singura rau...

 

Ce sa mai zic... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hhhmmm.. sa nu mai intrebi ca-ti faci rau ... deci?? .........dar tu nu-i mai arata ca esti disperata si mai ales ca esti dispusa sa astepti... arata ca ii respecti decizia cu un simplu"daca asta vrei.." si lasa-l in pace .. vei vedea ca in scurt timp se va intoarce el sa te caute iar daca nu o va face atunci considera ca asa e mai bine pt ca un om care nu te iubeste nu te poate face fericita...

uneori nici iubire nu este de ajuns pt a ne aduce fericire dar aici sunt deja off-topic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lucrurile, frumoase sau rele, au un sfarsit, sfarsit ce poate surveni dupa zile, saptamani, luni sau ani. Acesta e sfarsitul relatiei voastre. Strict din proprie experienta, consider ca firul nu trebuie innodat. Mai mult, consider nefiresc faptul ca el este singurul care stabileste cadrul comunicarii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa cred si eu. In majoritatea cazurilor un barbat nu paraseste o femeie decat pentru alta.

Wrooonggg!

 

 

oricum.. considera-te despartita de el, nu-l mai astepta, mergi cu fetele si distreaza-te, pentru ca oricum nu pierzi nimic. Ai sa vezi pe urma ce face. Nu-ti pierde timpul jelindu-l, ca nu a murit.

 

:blink:

 

 

 

El a fost foarte clar. Nici el nu stie ce mai simte.

E ca si cum ai sta pe o muchie si nu sti pe care parte sa te apleci.

Lasa-l sa fie liber iar daca te cauta inseamna ca inca tine la tine.

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×