Sari la conținut
Forum Roportal
Roxana@ Elena

un sfat sau doar o incurajare

Postări Recomandate

Poate par deplasata,multi dintre voi ma cunoasteti,virtual destul de bine,stiti cate prosii am facut eu pana acum si cum a fost o perioada in care eu nu valorificam viata.Dar acum tin la ea tin foarte mult,dar trec printr-o criza.O mica problema de sanatate.Adica mica vine cu ghilimele de rigoare ca e poate un pic mai mare.In fine luni ar trebui sa merg la doctor,sa vad ce si cum voi face de acum,ma refer la tratament si toate cele,dar imi este frica. Nu vreau sa trec singura prin asta.Am minimalizat situatia spundu-le tuturor ca e ceva foarte usor ,si ca ma descurc,dar nu ma descurc.Am cedat sub presiune emotional si toate cele.Am si o lucrare de liceenta care trebuie sa mi-o pregatesc,dar pe de alta parte stiu ca acum locul meu ar fi in spital.Dar mi-e frica.Vreau din tot sufletul sa vina luni cineva,un prieten o ruda cineva la care tin cu mine luni.Singura nu stiu daca pot. Mama mea ,ar fi trebuit sa vina dar cum dintr-o data astia de la munca i-au schimbat orarul ea luni va trebui sa fie la munca,sora mea e plecata inca din tara,vine luni dupa amiaza si probabil ca vine abia marti in bv. Prietenului i-am spus cat e de nasoala situatia dar ghiciti ce e plecat din tara si el acum. Ma ajuta enorm ca sta ore intregi pe skype cu mine si vb si ma linisteste,dar as fi vrut sa fie cineva langa mine ca imi este frica. Numai din cauza asta nu pot dormi. A mai ramas sa cer prietenei mele cele mai bune sa vina cu mine dar nu stiu ce sa fac. Parca i-as cere prea mult as impovara-o cu chestii de ale mele si are si ea problemele ei.Dar acum nu stiu sunt eu distrusa emotional.Imi e greu la gandul ca ma voi duce singura,imi este frica.

cred ca am repetata cuvantul frica de vreo suta de ori,dar chiar nu glumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai chiar ai epuizat lista cu prieteni? cere-i prietenei sa vina cu tine.Oamenii ne sunt adesea mai recunoscatori cand avem nevoie de ei,nu cand au ei nevoie de noi...mai ales cei carora chiar le pasa de noi.Nu ai de ce sa-ti faci griji.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

As veni eu cu tine, pe cuvant de onoare, insa... culmea, nici eu nu sunt acasa.

Pot doar sa-ti spun ca despre orice ar fi vorba, du-te si fa ce trebuie sa faci, fara a te mai gandi la nimic altceva. In nici un caz la boala sau la ceea ce trebuie sa faci pentru ea. Gandeste-te la toate lucrurile bune de care ai avut parte in viata, atatea cat au fost ele. Si la faptul ca ziua de azi conteaza. Nu cea de maine nici cea de ieri. Astazi, acum, respiri, mai ai 2 maini, 2 picioare, te poti uita afara si trage adanc aer in piept. ESTI IN VIATA! Si sunt convinsa - din proprie experienta - ca daca vrei o sa gasesti destule lucruri (chiar daca marunte) de care sa te poti bucura in fiecare zi. Atat iti pot spune eu, plus: TOTUL VA FI BINE, intr-un final al carui sens nu-l putem intelege noi, intotdeauna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Taquito nu trebuie sa fac avort :bye: de ce trebuie imediat sa se gandeasca lumea la asta 8)

Am ceva la greieras...... ca sa iti explic sa nu te mai gandesti doar la ce vrei tu :D

 

@Calauza :beee: Cred ca va fi bine pana la urma ,cumva va fi doar ca na imi este frica sa trec prin asta .Da probabil ca curajul o sa imi vina pe parcurs

 

@ Arcangelo nu am epuizat lista de prieteni doar ca nu vreau ca ei sa stie. Probabil ca ar fi alaturi de mine ,darnu vreau inca sa se afle ceva.pana acum stie doar prietena mea cea mai buna si cam atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt alaturi de tine! :bye: doar fizic nu pot din cauza distantei...

as vrea sa fii optimista si sa ai incredere ca totul va fi bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sper ca rezultatele analizelor sa iasa cat mai bine...si sa ai forta necesara sa treci peste aceasta problema...mi'as dori sa te pot ajuta,dar nu prea am cum....iti ofer o imbratisare vitruala :huh: caci una reala de incurajare nu am cum din pacate....Sa ai grija de tine :blink:

Editat de K-ramel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai in afara de noi toti de aici care vom fi cu gandul alaturi de tine :blink: eu zic sa o rogi pe prietena ta sa te insoteasca. este foarte important sa ai pe cineva langa tine in astfel de momente... eu am fost alaturi de cateva prietene in momente dificile de genul asta si chiar am fost bucuroasa ca au apelat la mine si am facut tot posibilul sa le fac situatia cat mai usor de suportat.. asa ca apeleaza la prietena !! :huh: si multa multa sanatate 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, nu cred ca am inteles exact...am citit rapid printre randuri.

Frica de licenta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×