Sari la conținut
Forum Roportal
Silver99

Calatorie in astral sau viziune

Postări Recomandate

Am trait si eu o experienta... mai tulburatoare si nu stiu exact despre ce ar putea fi vorba... Nu am o experienta in

a scrie pe forumuri si de fel nu sunt un tip foarte vorbaret, dar o sa incerc sa ma fac inteles cat mai bine. Sper

sa si reusesc...

De cateva ori am intrat in meditatie si dorind sa ma rup de corpul fizic, am avut (nici nu stiu cum sa spun) o

viziune sau ceva de genul acesta.

M-am vazut intr-un castel mare, cu o arhitectura destul de ciudata. Castelul parca era sapat in stanca, nu parea a

fi construit din blocuri de piatra sau altceva. Liniile erau continuue si totusi destul de puternice. Ca sa va

faceti o idee, am mai vazut ceva in genul acelei constructii in arhitectura cladirilor din "Lord of the ring".

Poate ca unii vor spune ca de fapt am vazut filmul inainte sau ceva de genul acesta, dar nu este cazul. Tin sa precizez ca pe vremea cand am avut prima data acasta viziune (1998-1999) nici nu era lansat acest film, si nici nu se stia de asa ceva. Abia dupa aceea, cind am vazut filmul, dupa vreo 3 ani, mi-am dat seama ca seamana ca si arhitectura cu castelul din viziunea mea. Va dau toate aceste detalii pentru ca sunt convins ca exista o simbolistica in aceasta viziune/calatorie si cred ca e important sa detaliez cat mai mult ce am vazut. Dar sa revin la viziunea mea...

In acest castel apar mergand pe un culoar destul de larg si de lung, avand in mana dreapta o sabie scurta, scoasa

din teaca, parca facuta din argint. Sabia era foarte stralucitoare, parca emana o lumina argintie.(Am cautat sa

aflu ce fel de sabie aveam in mana si am gasit ceva similar in sabiile din evul mediu fabricate in tarile

britanice, doar ca sabia mea era mai scurta aprox 50-60cm) Ce era foarte ciudat erau de fapt senzatiile pe care le aveam. Eram convins ca sunt militar si de un "rang superior" (posibil din garda palatului daca exista asa ceva acolo). Ma plimbam pe acel culoar pe care-l cunosteam foarte bine si aveam o senzatie de siguranta cum rar am simtit in viata reala. Nu ma putea atinge nimic, eram practic de neatins si de nepatruns. Dar partea cu adevarat ciudata si interesanta apare abia acum: Cum mergeam pe acel culoar, pe partea dreapta a culoarului erau usi inalte inchise, iar pe partea stanga erau niste arcade/bolte (vezi http://pixdaus.com/single.php?id=169890 ) foarte inalte (cam 5-6m inaltime) si dupa ele era ceva ca o prapastie, dar cu verdeata, nimic infricosator, ci doar FRUMOS... Uitandu-ma in exterior, am avut surpriza sa vad ceea ce m-a uimit cel mai tare: niste oameni cu fata de piatra imbracati in robe albe simple si avand aripi, zburau peste tot fara a ma lua in seama. Cand zburau, nu dadeau din aripi cum ar fi fost normal, ci doar stateau putin aplecati spre fata si se deplasau lin in zbor unde aveau nevoie. Aripile erau stranse pe linga ei si pareau de asemenea ca sun din

piatra.Nu-mi dau seama daca si eu eram la fel ca ei, pt ca nu-mi vedeam fata si nici nu-mi constientizam aripile

(daca ar fi fost), dar in acelasi timp nu eram deloc surprins de aparitia lor, ba dimpotriva, senzatia era ca sunt locuitorii acelor locuri si cred ca eram destul de familiarizat cu ei si ei cu mine...

Niciodata nu am reusit sa trec de acest moment, tot timpul ma "trezesc" in acest punct din pacate. Nu stiu unde ma

duc, nici cine sunt eu, nici cine sunt oamenii cu fete de piatra, nici ce caut acolo, dar ideea este ca am mereu

aceeasi viziune atunci cind reusesc sa calatoresc mental. Daca si voi aveti sau ati avut o experienta similara, va

rog sa-mi spuneti si mie ce inseamna ce am vazut. Eu am anumite banuieli, dar vreau sa stiu si parerea altora vis-

a-vis de acest subiect.

Stiu ca este ceva important, dar din pacate nu-mi dau seama care este simbolistica viziunii

mele. Daca ma puteti ajuta, cei mai avansati spirituali, va rog sa o faceti..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ma puteti ajuta, cei mai avansati spirituali, va rog sa o faceti..

Avind in vedere ca sint cel mai avansat spiritual de pe aici, pina la nivelul de maestru-emerit-universal-galactic-astral o sa te ajut eu.

Poate fi un loc unde ajungi, poate fi o reprezentare/constructie mentala a imaginatiei tale despre un anumit loc, sau poate fi o amintire dintr-o viata anterioara.

Dar sint prea multe elemente contradictorii care se cam bat cap in cap.

Mai intii ca ai spus ca mergeai pe un coridor (nu zburai - iar senzatiile corpului sint foarte clare), deci nu erai ca ei, asta cam scoate din calcul ideea de amintiri dintr-o viata anterioara, si ca si faptul ca ei nu te bagau in seama ar sugera ca e vorba de o calatorie in astral. Dar in astral nu ai o sabie in mina decit daca ai una in acelasi timp si in realitate, ceea ce e dubios. Alt lucru ciudat este ca iti vezi sabia in mina, dar nu iti vezi mina... Altceva ciudat sint oamenii de piatra (dar imbracati in togi albe-daca erau de pistra ce nevoie aveau de haine?). care aveau aripi dar zburau fara sa dea din ele (la fel, daca aveau aripi de ce nu aburau cu ele?).

Daca mai ajungi in acel loc sau acea constructie, incearca sa vezi cit de mult poti sa influentezi viziunea: da din mina, flutura sabia sau striga, si vezi daca te baga in seama zburatorii aia.

Altfel exista o explicatie simplista care rezolva toate neconcordantele, dar nu cred ca te prea incinta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avind in vedere ca sint cel mai avansat spiritual de pe aici, pina la nivelul de maestru-emerit-universal-galactic-astral o sa te ajut eu.

Poate fi un loc unde ajungi, poate fi o reprezentare/constructie mentala a imaginatiei tale despre un anumit loc, sau poate fi o amintire dintr-o viata anterioara.

Dar sint prea multe elemente contradictorii care se cam bat cap in cap.

Mai intii ca ai spus ca mergeai pe un coridor (nu zburai - iar senzatiile corpului sint foarte clare), deci nu erai ca ei, asta cam scoate din calcul ideea de amintiri dintr-o viata anterioara, si ca si faptul ca ei nu te bagau in seama ar sugera ca e vorba de o calatorie in astral. Dar in astral nu ai o sabie in mina decit daca ai una in acelasi timp si in realitate, ceea ce e dubios. Alt lucru ciudat este ca iti vezi sabia in mina, dar nu iti vezi mina... Altceva ciudat sint oamenii de piatra (dar imbracati in togi albe-daca erau de pistra ce nevoie aveau de haine?). care aveau aripi dar zburau fara sa dea din ele (la fel, daca aveau aripi de ce nu aburau cu ele?).

Daca mai ajungi in acel loc sau acea constructie, incearca sa vezi cit de mult poti sa influentezi viziunea: da din mina, flutura sabia sau striga, si vezi daca te baga in seama zburatorii aia.

Altfel exista o explicatie simplista care rezolva toate neconcordantele, dar nu cred ca te prea incinta...

 

Da, poate trebuie sa revin cu niste precizari:

Da, pe acel coridor mergeam, nu zburam, simteam miscarea si pasii mei pe pardoseala. Nu am spus ca nu-mi vad mana, o vedeam, ca doar am vazut destul de bine cum arata sabia pe care o tineam in mana... :bye: Ca idee generala, am fost in acel loc de vreo 3-4 ori si de aia am putut sa retin toate detaliile acelea (de fiecare data mai vedeam cate ceva si adaugam la bagajul de informatii din acel loc).

Oamenii zburatori au doar fetele parca din piatra, corpul fiind acoperit cu togile acelea nu pot sa spun daca sunt sau nu din piatra, dar cu siguranta nu sunt statui. Sunt mobili, se misca. Aripile intr-adevar nu si le misca in timp ce zboara, don't ask why...

Cam atat am de adugat deocamdata.. Diseara o sa incerc sa mai fac o calatorie (sper sa si reusesc) si daca am noutati revin cu detalii. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:bye:

 

florianb, fiind mai avansat imi permit sa-ti cer voie sa-mi dau o parere. :D

 

 

Silver99, ce ai patit tu, calatorie in astral imi suna. Ai patruns in a patra dimensiune. Esti pe maini bune. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citind viziunea ta,am crezut mai intai ca e vorba de o amintire din alta viata -asta pana au aparut zburatorii cu fete si aripi de piatra...

Daca am viziuni in timpul meditatiei,se pare ca e vorba de lucruri reale.De exemplu,odata am vazut chipul unui baiat,necunoscut.Dar l-am intalnit mai tarziu,in oras -si ca sa-l gasesc,am meditat din nou,pana mi-a aparut "in fata ochilor"si locul unde este -si chiar era acolo.M-am dus cu tupeu la el sa ii spun ca trebuie sa vorbim (desi era cu o gasca intreaga) -a fost foarte interesant,pentru ca aveam multe raspunsuri pentru intrebarile lui.Nu l-am mai intalnit de atunci.

Ma visez uneori inaripat -dar imi simt aripile...si pozitia in care zbor,e cea din viziunea ta -doar ca nu inteleg ce-i cu aripile si fetele din piatra -niciodata nu cred sa fi vazut asa ceva.

Daca e vorba despre simboluri,pot sa incerc sa dau o explicatie.

Habar n-am ce inseamna viziunea asta a ta -cand am eu viziuni in timpul meditatiei,intelesul lor vine odata cu ele,chiar mai concentrat decat ar venii daca ar fi "tradus" in cuvinte...poate ca e alt tip de viziune,nu stiu ce sa-ti spun.Pare o amintire,e ca o secventa dintr-un film,in care nu pari sa faci altceva decat sa fi spectator.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai patruns in a patra dimensiune.

Cu sabia in mina? :bye:

Nimeni nu e mai avansat ca un maestru-emerit-universal-galactic-astral.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar exista sabii in astral, omule. :bye:

 

 

doar ca nu-ti folosesc la nimic, doar sa te sperii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avind in vedere ca sint cel mai avansat spiritual de pe aici, pina la nivelul de maestru-emerit-universal-galactic-astral o sa te ajut eu.

........

 

asta cu 'avansatul' banuiesc ca este gluma, ca daca nu... e grav tare...si o spun cu parere de rau...a nu se lua ca ofensa...

 

sunt de parere ca optimismul face bine in viata...dar tu esti cam prea departe de optimism...sincer...

 

apropo...azi e tragerea la loto....un avansat, asa cum esti tu....galactic...ar trebui sa le stie...le zici si mie? am niste probleme financiare...si cam asta ar fi solutia, serios vorbesc :bye:

 

numai bine si ochii deschisi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In iesirile in astral, sint imagini create de persoana respectiva, de alte entitati si imagini create independent de entitati.

Unde am mai auzit eu de asta? ....In lumea reala. dar astralul este o realitate virtuala a realului.Cred ca aici ma opresc sa nu-mi innod neuronii.

 

Cu sabia in mina? 8)

Nimeni nu e mai avansat ca un maestru-emerit-universal-galactic-astral.

 

Vezi sa nu-ti cada nasul din pozitia aia :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×