Sari la conținut
Forum Roportal
Candy_girl2385

Seriale turcesti

Postări Recomandate

Parca e Caragiale

 

-Buna dimineata

-Buna dimineata

-Ce faci aici?

-Stau

-Stai

-Vino sa stai inauntru

-Nu as sta acolo

-Nu sta

-Sa le spun sa iti aduca un ceai; ai bea?

-Bine, beau

-Bine; le spun... Deci tu chiar o sa stai aici?

- O sa stau

-Si daca vine ploaia.?

-Sa vina

-Sa vina.... Sa le spun atunci sa aduca ceaiul

-Bine; sa aduca

-Bine; le spun.

 

 

 

Editat de Çukur Bitmesin
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am vizionat sute de video si am vazut mii de fotografii de pe platourile de filmare Cukur, am ajuns la concluzia ca cei mai buni actori au jucat atat de bine pentru ca se chinuiau din raspunteri sa nu lesine de ras,

Aras, Riza, Oner, Erkan, Necip, Burak - majoritatea chinurilor prin care treceau constau in stradania sa nu strice scena cu rasul lor.  Oner-Selim facea toate mutrele de ura, dispret, agresivitate, etc, sa nu il pufneasca rasul. irem-Ayse care aproape mereu avea un zambet tamp pe fata era asa pentru ca Oner o facea mereu sa rada cu aceste mutre si abia se abtinea,

Crizele de furie, de tristete, de bucurie, de nebunie ale lui Aras- Yamac au fost atat de bine jucate din acelasi motiv. Aras gasea mereu plot holes in orice , chiar si in dialoguri si intrebarea permanenta era - cum sa joc eu asta- in sensul de cum sa joc aberatia asta . Bine, nu toate scenele au fost asa, dar foarte multe. Un examplu ar fi cand spune el celebra fraza pe care o spunea cand cineva vroia sa il oblige sa faca ceva- Daca fac eu asta, sa  **** universul cele sapte generatii ale mele.

Cand se interpune intre tatal sau si Vartolu si zice- Daca fac un pas de aici, sa **** universul cele sapte generatii ale mele, isi da seama de nonsens si zice- - Nu as spune asta, pentru ca voi face. In sensul ca nu statea statuie acolo toata viata, la un moment dat ar fi facut un pas. Regizorul nu l-a luat in seama si a ramas asa scena.

Multe surprize, adica oameni care sunt foarte diferiti de personajul pe care il joaca. De exemplu Necip-Ciumali care are 40 de ani si care a fost clovnul Cukur, se purta mereu ca un copil, scenele jucate cu el au fost cele mai dificile pentru Aras, reusea mereu sa il faca sa rada. Kubilay- Celasun 25 de ani a fost unul din cei mai maturi si responsabili de pe platou.

Rezultatul per total a fost unul fantastic, dar e bine ca stiu si o parte din perspectiva din spatele camerelor de filmat.

 

 

Editat de Çukur Bitmesin
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 08.06.2021 la 14:00, Enki a spus:

No, deci a fost ok, cam cum ma asteptam, mergea si fara siropeala aia de la sfarsit cu toti care se reunesc dupa moarte, dar nah.

Well se pare că toată chestia din viața de apoi făcea parte din visul/coma/imaginația lui Yamaç înainte să fie resuscitat de Murtaza. Și că filmul trebuia să se termine când erau toți la masa aia maare in timp ce începea să cânte Ya Sidi . 

Scenele au fost schimbate in ultima clipă, adică în timp ce episodul deja rula.

Nu se știe care este motivul sau motivele. Cel mai evident e ca actrița care o joacă pe Sena avea nevoie de promovare pentru următoarele ei proiecte.

Oricum, singurii care au mulțumit producătorilor au fost scenaristul și Aras 

In rest, ultimile doua episoade nu au fost promovate de niciunul din actori sau echipa de filmare. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Booon.

Alev Alev (aka Flacarile destinului) a inceput de ceva vreme pe happy, dar nu m-am uitat. Azi am zis sa vad ce e de capul lui si am vazut vreo doua episoade pe youtube. Pare interesant, cel putin acum, la inceput, e destul de antrenant, si am vazut ca nu are decat 28 de episoade, deci n-or s-o lungeasca prea mult.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca doua episoade vizionate din Alev Alev, da, pot zice ca o sa continui sa il urmaresc. Nu se compara cu Cukur (nimic nu e ca Cukur) si e destul de clișeistic, dar are intorsaturi de situatie cat sa fie antrenant de urmarit.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci, ... alev alev l-am lasat unde era in august, n-am mai avut timp de el, o sa il reiau la un moment dat,

Momentan mai arunc un ochi pe la cukur-ul transmis pe happy, care e inca la primul sezon. Tot misto e.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si inca un serial turcesc care nu are aer de telenovela siropoasa, dar nici nu e ca Cukur sau Icerde.

https://www.imdb.com/title/tt7668518/

E super lejer, catchy, fantasy-aventura, si nu are nimic din ce inseamna serialele turcesti clasice, e facut pe stil occidental.

Sunt la sezonul 2.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×