Sari la conținut
Forum Roportal
Candy_girl2385

Seriale turcesti

Postări Recomandate

Eu sunt la zi cu Cukur. Prefer sa le vad in turca decat sa astept sa fie traduse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 ore, Enki a spus:

Esti la sezonul 2 :eek: ?

Da. E pe youtube tot.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiuuu, are canalul propriu, ca acolo ma uit si eu. Doar ca nu inteleg tot, dialogurile curente le inteleg, dar nu inteleg tot din ceea ce povestesc ei intre ei din urma (cum era faza cu rusii si ce relatie aveau cu Elvis si Baykal) si deci imi scapa motive pentru care se intampla lucruri si se iau anumite pozitii. De aia imi controlez ce am inteles cu ce da la noi, sa vad daca am tradus bine.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt traduse in engleza toate episoadele din sezonul 1 si cateva din sezonul 2, tot pe yt. E adevarat ca nu e HD, dar tot e ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 25.04.2019 la 21:39, Sherlock a spus:

Eu sunt la zi cu Cukur. Prefer sa le vad in turca decat sa astept sa fie traduse.

Am ajuns si eu la zi, acum astept.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bir zamanlar Cukurova - A fost o data in Cukurova

Serialul asta mi-a luat 10 ani din viata si e abia la episodul 33 din sezonul 1.

Ma incapatanez sa ma uit tot sperand ca cei doi eroi se vor uni pana la urma... dar deja nu mai am sperante.

Decorurile pentru epoca de acum 100 de ani sunt perfecte. povestea e complicata si intriganta, fiecare personaj foarte bine conturat ... dar...

- antagonistul este mai frumos decat personajul principal si asta ma irita

- antagonistul are tot sprijinul regizorului - coloana sonora cea mai buna, imaginea cea mai buna... ca trebuie sa il intelegem... el e om bun ., singura lui vina e ca s-a indragostit de femeia altuia, care nu il vrea... si asta imi provoaca greata

- o fata care s-a indragostit de personajul principal, principala vinovata a faptului ca eroul e despartit de femeia iubita.. ei bine, ni se repeta in fiecare serial cat de nevinovata e ea, desi noi, ca spectatori, ii vedem adevaratul chip...

- realizatorii stiu exact, dar exact cat sa lungeasca firele ca sa nu se rupa

- multe asemanari cu Ion de Liviu Rebreanu... si nu suport cartea aia

Si mai sunt multe, dar nu vreau sa dau spoilere prea evidente.

Daca esti o drama queen si iti plac dramele, uita-te.

Daca nu, nu te apuca de ea. Nu merita , te imbolnavesti ori cu capul, ori cu inima, ori cu ambele.

 

Editat de Sherlock

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Urmăresc un serial pe Netflix, Puterea se numeste, nu credeam ca o sa-mi placa, dar chiar e bun, am ajuns deja la episodul 53.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×