Sari la conținut
Forum Roportal
Candy_girl2385

Seriale turcesti

Postări Recomandate

Va plac serialele turcesti?cele care se difuzeaza acum pe Kanal d?

mie mi-a placut cel mai mult anii pierduti,havin,de pe buze la inima.voua? :bye:

 

Kurtlar Vadisi (Valea lupilor) inclusiv Kurtlar Vadisi Irak

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut 1001 de nopti . Si Havin , dar nu in aceeasi masura . Am mai vazut din Inainte de sfarsit , dar nu de la inceput .

 

Am o prietena turca - ea spunea ca nu urmareste seriale de-ale lor :bye: Urmareste ale altor natii ..Si ei ii plac ca si mie cela sud coreene . 8) Desi sunt bune si cele turcesti . No 1 insa raman coreenii .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu am vazut decat cateva episoade din valea lupilor ,asta pana au schimbat ora de difuzare si nu am putut urmari pana la capat :(

 

Mi-a placut cel mai mult Ezel, o ecranizare excelenta a cartii Contele de Monte Cristo. Nu este ecranizare fidela,bineinteles, dar ideea de baza ramane aceeasi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut o fixatie pentru "Dragoste si Pedeapsa", "Anii pierduti", "Poveste de familie" si "Tradare in familie", desi le-am vazut mai mult pe net decit la TV.

M-au atras nu atit subiectele in sine (interesante, dar cam exagerate citeodata in ansamblu - "Anii Pierduti" de ex), cit jocul actorilor. Asemenea realism in interpretare si empatie a senzatiilor rar am vazut, inclusiv in cinematografia cu pretentii...oamenii nu se regasesc in subiect, cit in trairi, un fel de oglinda proprie.

Pentru mine a fost o surpriza foarte frumoasa cinematografia turca :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va plac serialele turcesti?cele care se difuzeaza acum pe Kanal d?

mie mi-a placut cel mai mult anii pierduti,havin,de pe buze la inima.voua? :bye:

Bună! Vă salut pe toţi fanii serialelor turceşti! Şi pentru că suntem la

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×