Sari la conținut
Forum Roportal
Mayasul

Musulmanii ii ameninta cu moartea pe creatorii filmului animat South Park

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Adevarul e ca serialul ala depaseste limita bunului simt in multe privinte. Exista o limita intre amuzant si gretos, si South Park se afla in categoria a doua.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cand au astia timp sa se uite la desene animate, nu-s ocupati cu aruncatul chestiilor in aer?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cand au astia timp sa se uite la desene animate, nu-s ocupati cu aruncatul chestiilor in aer?

Cine sunt astia? :lol:

 

 

On topic: Pe cine reprezinta acel site care este unul radical cu multi bezmetici ca membri? Daca e sa ma iau dupa tot ce debiteaza musulmanii extremisti as ajunge la nebuni.

Data viitoare cand se deschide un topic din asta unde se prezinta diverse stiri despre musulmsani ar fi bine ca titlul si implicatiile sa fie mai specifice,pentru a evita bagarea in rahat a musulmanilor in general.

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astia, musulmanii adica. Ma enervasem pe moment fiindca eu am o boala cu southpark. Noa acu n-am nimic cu ei. Chiar mi-a placut de un arab candva dar mereu mi-l inchipuiam explodand neasteptat. Am ajuns sa rad si cu el de treaba asta, foarte ok omu'.

 

Da intradevar nu-i bine sa-i bagi pe toti in aceeasi oala, dar este generalizarea aia, stii cum e

Romani=tigani violatori

Americani=obeji prosti

Olandezi=drogati homosexuali

Arabi=moarte infidelilor

si tot asa..ce sa-i faci ca doar estem oameni :lol:

 

Totusi, daca stirea ar fi pe bune, nu ti s-ar parea cam exagerat sa ameninti niste oameni pentru o parodie? Zic si eu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Whew.

Ai dracului 'arabii' astia...maine-poimaine or sa produca o teroare generala (ca doar sunt experti, nu?) cand, conform dogmelor invelite in hijab, vor ameninta cu moartea producatorii filmului 'Debbie Does Dallas', 'AssMan' (I,II,III, etc), 'Deep inside Vanessa del Rio' si ultimul pe lista, cu voia dvs, 'Scheherazade 1001 Sex Nights'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu cum e cu generalizarile si stereotipurile.Greu cancer de vindecat asta.De exemplu unul dintre cele mai haioase stereotipuri este arab=musulman,avand in vedere ca doar 15% din populatia musulmana de pe glob este de etnie araba si multi arabi sunt si crestini.:lol:

 

Normal ca mi se pare nu numai exagerat dar si tragic si idiotic.Asta este avem si noi perlele noastre negre si din cauza lor,noi astia "normalii" trebuie sa suportam de toate cele din partea opiniei publice.

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da stiu cum e cu generalizarile si stereotipurile.Greu cancer de vindecat asta.De exemplu unul dintre cele mai haioase stereotipuri este arab=musulman,avand in vedere ca doar 15% din populatia musulmana de pe glob este de etnie araba si multi arabi sunt si crestini.:(

Era musulman. :lol:

Imi venise mai intai faptul ca era arab, probabil de aia am ramas cu impresia ca mai toti arabii is musulmani. Desi, pana am ajuns sa vad unul de aproape, m-am facut ca nu exista decat la televizor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×