Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Caut de ceva timp o carte, "Povestiri dintr-un buzunar si povestiri din celalalt buzunar" de Karel Capek. Daca o are cineva si doreste sa mi-o vanda, apreciez :o:

 

Multumesc mult

 

PS: Preferabil din Bucuresti :flowers:

Editat de Sărmăluţa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit acum cativa ani o carte , nu mai tin minte de cine a fost scrisa sau numele cartii, dar tin minte despre continutul acestui roman. Era un barbat care caruia i-a murit sotia si doi copii (fete) intrun accident aviatic si undeva peste 1 an dupa moarte afla cum defapt sa intamplat accidentul si anume ca era un baiat care putea intra in mintea oamenilor si anume acest baiat a provocat acest accident intrind in mintea pilotului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, Cartaresc a scris literatura fantastica. REM, Mendebilul, Gemenii etc. Poti sa mai citesti literatura fantastica, si inca foarte buna, scrisa de Vladimir Colin (Imposibila oaza).

 

Nu stiu insa daca genul fantastic asa cum se scria la noi se potriveste suta la suta cu genul fantasy in definitia anglo-saxona. Poate tu cauti altceva decat iti recomandam noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! :flowers:

Imi puteti spune va rog o carte/mai multe carti, despre tragedia din New York, prabusirea turnurilor gemene septembrie 2001. Am auzit ca s-au publicat multe carti dar nu si in limba romana, sau poate nu am gasit eu. Sunt foarte interesata sa citesc o carte care prezinta detalii despre istoria si tragedia turnurilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e o carte ci aici e o listă destul de mare cu filme documentare care analizează din toate direcţiile această catastrofă. Sigur, nu e o carte, aşa cum ceri tu, dar poate te ajută şi filmele.

 

Am speranţa că cineva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de o carte despre psihologia inversa. Nu gasesc.

Sa mi-o trimita prin e-mail( il dau prin pm) daca este dragut/a.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×