Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

diela, lasa-l pe egroeg! el e mai destept decat el insusi si scrie cu viteza mai mare decat gandeste :lol:

 

eu am bagat povestirea la cuptor, dar nu s-a copt la timp :bye:

Editat de lynxul_alb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare :yes:

 

Cu jdemii de scuze, ca in loc sa termin povestirea ajunsa la jumatate m-am trezit la birou cu o delegatie de sefi si sefisori din Bucuresti. Asa ca s-a lasat cu serii de sedinte, apoi seara a mai trebuit sa-i mai si duc prin baruri. Astazi inca ii mai am pe cap, asa ca pot fi considerat prima victima a duelului.

 

Am fost impuscat, dar sper ca nu mortal ... :( Ma insanatosesc si, maine dupa ce expediez sefii inapoi la Bucuresti, revin - daca ma mai primiti pe-aici, doamna Diela :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primul ceas. Ala frant, bucaturit, straita de cumparaturi in talcioc.

Rasarit...astazi nu, sa avem pardon; vecinii au comandat ploaie, asa avem in meniu, asta servim. Saluta- mormai ceva si dupa 3 pasi ma intreb daca nu spusesm cu glas tare continuarea frazei din minte. Atata bai sa fie, ca dupa inca 5 am uitat dilema.

Cafea, tigara, suna telefonul, inventar la buzunare de: geaca, blugi, geanta. Natural ca e in ultimul cautat si ca se opreste pana il gasesc eu. Il scot, ma opresti, ma intrebi ceva, sun intre timp, ii spun aluia raspunsul pentru tine, te uiti, dai din cap molcom, te bati in piept: 'auzi, te sun eu mai tarziu'. Ma asez. Era banca uda. Nasol momentul- dar ma ridic, tu ma intrebi ceva...raspund, ma fatai de pe un picior pe altul...'ce chestie, fix aici era balta aia de care uit in fiecare dimineata'.

Te uiti urat, apoi te pufneste rasul...si ne'ntalnim in limbi vorbite in secunda urmatoare...

Dar eu tot am o nedumerire- care a fost podul intalnirii noastre: incruntatul sau rasul tau?

 

buruiana...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Primul ceas. Ala frant, bucaturit, straita de cumparaturi in talcioc.

Rasarit...astazi nu, sa avem pardon; vecinii au comandat ploaie, asa avem in meniu, asta servim. Saluta- mormai ceva si dupa 3 pasi ma intreb daca nu spusesm cu glas tare continuarea frazei din minte. Atata bai sa fie, ca dupa inca 5 am uitat dilema.

Cafea, tigara, suna telefonul, inventar la buzunare de: geaca, blugi, geanta. Natural ca e in ultimul cautat si ca se opreste pana il gasesc eu. Il scot, ma opresti, ma intrebi ceva, sun intre timp, ii spun aluia raspunsul pentru tine, te uiti, dai din cap molcom, te bati in piept: 'auzi, te sun eu mai tarziu'. Ma asez. Era banca uda. Nasol momentul- dar ma ridic, tu ma intrebi ceva...raspund, ma fatai de pe un picior pe altul...'ce chestie, fix aici era balta aia de care uit in fiecare dimineata'.

Te uiti urat, apoi te pufneste rasul...si ne'ntalnim in limbi vorbite in secunda urmatoare...

Dar eu tot am o nedumerire- care a fost podul intalnirii noastre: incruntatul sau rasul tau?

 

buruiana...

***

traduce-ne si noua ce ai vrut sa spui!

***

cu scuzele de rigoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:crazy: ca intre mine si dumneata, de exemplu, lipseste in acum un pod: de vorbe, sau de ras, sau de incruntat...atat de necesar unei virtuale intalniri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: ca intre mine si dumneata, de exemplu, lipseste in acum un pod: de vorbe, sau de ras, sau de incruntat...atat de necesar unei virtuale intalniri...

***

OK. Sarazinule! Pentru inceput am sa-ti dau o: NECUNOSCUTA!

***

NECUNOSCUTA...autor Mihai LEONTE

 

Mă aflam de c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×