Sari la conținut
Forum Roportal
VictorN

Liderii spirituali

Postări Recomandate

Liderii spirituali care sunt pe lumea cealalalta nu se incarneaza niciodata?

Daca in lumea cealalalta nu se poate face sex si nici avea proprietati cum ar fi vile cu piscine, masini etc, ghizi spirituali nu se plictisesc doar sa ghideze sufletele zilnic?

Eu cred ca si'o trag in draci, altfel nu'mi explic de ce lumea arata asa cum arata .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Liderii spirituali care sunt pe lumea cealalalta nu se incarneaza niciodata?

Daca in lumea cealalalta nu se poate face sex si nici avea proprietati cum ar fi vile cu piscine, masini etc, ghizi spirituali nu se plictisesc doar sa ghideze sufletele zilnic?

 

Bine, astea sunt intrebari haioase si pot spune ca am zambit si eu.

Insa situandu-ne strict in aria metafizicii si luand in considerare teoria reincarnarii in filonul ei, sa spunem, principial si nu prin prisma laturii ei folcloristice, un raspuns ar fi: spiritele care in decursul experientei si-au construit diverse personalitati (care au fost privite ca fiind lideri spirituali intr-un anumit context istoric), se reincarneaza fara exceptie.:lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur...vile cu piscina pe lumea cealalta...parca ai face propaganda la o secta...sau la pocaiti....aia mai vineau cu reviste cu lumea de apoi cu mese imbelsugate si miei stand langa lei si fiind cei mai buni prieteni....la ce naiba sa ii foloseasca la un spirit vila cu piscina?esti culmea....pe asta chiar n-o cred....ma consider deschis la minte dar nici chiar asa....:-)

bine ca nu afirmi ca pe lumea cealalta...poti.crea companii,derula afaceri,iti faci armata privata,faci exporturi etc.....hai sa fim seriosi....basmele pentru copii raman basme :-))))

 

Ai un ghiveci in cap ... cred ca vine de la imaginea gresita a dimensiunilor paralele si miturilor biblice in care ai o singura viata si apoi cand mori esti doar spirit , spirit pe care tu il vezi ca o fantoma , cauta si tu carti despe planul astral si dimensiuni superioare si experimenteaza sa vezi ca altfel tot sceptic ramai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai un ghiveci in cap ... cred ca vine de la imaginea gresita a dimensiunilor paralele si miturilor biblice in care ai o singura viata si apoi cand mori esti doar spirit , spirit pe care tu il vezi ca o fantoma , cauta si tu carti despe planul astral si dimensiuni superioare si experimenteaza sa vezi ca altfel tot sceptic ramai.

Nu am ghiveci in cap....si stiu despre planurile astrale..dedublari etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar respectivii or face sex?

 

Da si ei fac, dar vrei sa pleci? :)) vezi ca nu stiu pe cineva care s-a mai intors inapoi, oricum singur nu ajungi departe :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Da si ei fac, dar vrei sa pleci? smile.png) vezi ca nu stiu pe cineva care s-a mai intors inapoi, oricum singur nu ajungi departe blum.gif

De unde si pina unde esti tu sigur unde ajung eu.

Celelalte lumi astrale sint lumi ca a noastra, dar cu alte trairi.

Sint de fapt lumi din viitor, unele din ele. Altele, de pe alte planete.

 

Deci vezi ca nu am de ce sa plec, acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iata, in opinia lui Dalai Lama, unul dintre liderii spirituali ai lumii, extraterestrii o sa soseasca in curand pe draga noastra planeta :

 

http://www.efemeride.ro/dalai-lama-atentioneaza-extraterestrii-ne-vor-vizita-momentul-va-fi-infricosator-pentru-multi-locuitori-ai-planetei-video

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×