Sari la conținut
Forum Roportal
VictorN

Liderii spirituali

Postări Recomandate

Liderii spirituali care sunt pe lumea cealalalta nu se incarneaza niciodata?

Daca in lumea cealalalta nu se poate face sex si nici avea proprietati cum ar fi vile cu piscine, masini etc, ghizi spirituali nu se plictisesc doar sa ghideze sufletele zilnic?

Editat de VictorN

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul -cred eu- e ca se poate face sex,in "lumea cealalta",si mult mai bine decat in asta.Poti sa te unesti cu cineva,intr-un mod mult mai deplin,intr-un fel "energetic",in care empatizezi foarte mult cu celalalt.

In mod sigur ghizii spirituali nu se plictisesc,doar ca ei joaca jocul la alt nivel de complexitate,mai mare decat cel la care il jucam noi -asa ca e chiar mai interesant pentru ei,imi inmaginez.

Ei nu se incarneaza decat daca e cu adevarat nevoie de ei -ma refer la fiintele care au absolvit scoala asta.Si daca se reintorc,e de dragul celorlalti,nu pentru ca au ei personal de invatat aici -dar asta nu inseamna ca nu pot sa isi aleaga propriile legtii,de o dificultate mult sporita fata de ale altora chiar.

Tu te-ai mai intoarce la scoala ca elev,de placere? -chiar daca ai stii toata materia? -adica ai putea in continuare sa inveti diferite lucruri,dar rolul de elev,de fapt nu ti s-ar potrivi,ci cel de profesor.

Eu cred ca si ghizii spirituali au stagii de perfectionare printre noi -ele sunt mult mai rare decat incarnarile obisnuite,dar cred ca exista asa ceva.

Editat de Arcangelo
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Liderii spirituali care sunt pe lumea cealalalta nu se incarneaza niciodata?

Daca in lumea cealalalta nu se poate face sex si nici avea proprietati cum ar fi vile cu piscine, masini etc, ghizi spirituali nu se plictisesc doar sa ghideze sufletele zilnic?

 

chestiile materiale nu sunt sinonime cu treburile spirituale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chestiile materiale nu sunt sinonime cu treburile spirituale

:doh: Fara corp, evident, nu se poate face nici sex. Totusi, dincolo exista lucruri care pentru cei ce sunt aici tin doar de aspiratii neimplinite. Iubirea in forma pura, fara distorsiunile produse de nevoile corpului, poate fi o stare atinsa doar acolo.

 

Liderii spirituali de aici, dincolo sunt spirite ca toate celelalte, adica fiecare cu nivelul sau de evolutie! Un lider spiritual de aici poate sa fie si un simplu excroc care a reusit sa pacaleasca mai multi oameni sa creada in balivernele pe care le-a debitat, iar dincolo sa fie un spirit cu o evolutie precara!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Liderii spirituali care sunt pe lumea cealalalta nu se incarneaza niciodata?

Daca in lumea cealalalta nu se poate face sex si nici avea proprietati cum ar fi vile cu piscine, masini etc, ghizi spirituali nu se plictisesc doar sa ghideze sufletele zilnic?

:pardon: Hahahahaha vile, piscine si sex in lumea spirituala ?? Nu cred ca poti simti plictiseala cat timp nu ai nici corp si nici "constiinta" "umana" care iti cere masini si piscina :pardon:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca in lumea cealalalta nu se poate face sex ....

 

 

De unde stiiiiii ..... daca nu poti sa ai avutii pamintesti pe lumea aialalta, nu inseamna ca nu poti sa ai sex de calitate care aici nu se prea intimpla!!!! ca acolo concentram doar pe asta, atit ne-a mai ramas ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cine v-a invatat dar e amuzant :yahoo:

 

In lumea cealalta , de obicei urmatoarea dimensiune ar fi a 4-a , poti avea sex linistit si vile si piscine si alceva , ghizii spirituali vin cam din planurile eterice care sunt si mai inalte 6D si mai sus , dar si ei pot avea ce scrie mai sus.

 

Daca ajungi in purgatoriu ... nu poti avea nimic pt ca acolo stai si astepti ca un zombie

 

Daca ajungi in iad nu poti avea nimic decat tortura ;)

 

Fara corp fizic nu inseamna ca nu mai ai genitale si corpul astral are ... si da acolo sexul e chiar perfect si la maxim :o:

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cine v-a invatat dar e amuzant :yahoo:

 

In lumea cealalta , de obicei urmatoarea dimensiune ar fi a 4-a , poti avea sex linistit si vile si piscine si alceva , ghizii spirituali vin cam din planurile eterice care sunt si mai inalte 6D si mai sus , dar si ei pot avea ce scrie mai sus.

 

Daca ajungi in purgatoriu ... nu poti avea nimic pt ca acolo stai si astepti ca un zombie

 

Daca ajungi in iad nu poti avea nimic decat tortura ;)

 

Fara corp fizic nu inseamna ca nu mai ai genitale si corpul astral are ... si da acolo sexul e chiar perfect si la maxim :o:

Sigur...vile cu piscina pe lumea cealalta...parca ai face propaganda la o secta...sau la pocaiti....aia mai vineau cu reviste cu lumea de apoi cu mese imbelsugate si miei stand langa lei si fiind cei mai buni prieteni....la ce naiba sa ii foloseasca la un spirit vila cu piscina?esti culmea....pe asta chiar n-o cred....ma consider deschis la minte dar nici chiar asa....:-)

bine ca nu afirmi ca pe lumea cealalta...poti.crea companii,derula afaceri,iti faci armata privata,faci exporturi etc.....hai sa fim seriosi....basmele pentru copii raman basme :-))))

Editat de andi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×