Sari la conținut
Forum Roportal
VictorN

Dumnezeu ne pune sa alegem dintre scenarii karmice?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Exista si oameni mai fatalisti decat mine...

E ciudat cumva...tocmai ma gandeam adineauri,ca stilul in care scriu eu (proza) e tipic feminin.Accentul e pus pe trairile si motivatiile personajelor,pe dialoguri,pe chestii subtile...pe relatii.toate astea,determina cursul evenimentelor,si se leaga de ele.

In romanele scrise de barbati,e de obicei invers -accentul e pus pe evenimente,pe actiune,pe ce se intampla in exterior,si abia apoi pe felul in care evenimentele influenteaza personajele.).Dar fatalismul meu,e ca un mare accent pus pe evenimente care influenteaza personajele...si nu pe personaje care influenteaza evenimentele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca exista un zeu care ne pune sa alegem intre scenarii karmice. Eu cred ca ne nastem intamplator. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu cred ca exista un zeu care ne pune sa alegem intre scenarii karmice. Eu cred ca ne nastem intamplator. :cry:

 

Si pentru ce traiesti? Nu are nici un sens...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista oameni care nu cred ca exista un sens universal al vietii,valabil pentru toti...ei cred ca fiecare dam sens vietii noastre.

Sunt si cei care cred ca sensul universal exista,si ei trebuie sa il descopere,si cei care cred atat in sensul universal,cat si in faptul ca trebuie sa dea ei insusi sensul lor vietii.Nu e "alb sau negru".

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si pentru ce traiesti? Nu are nici un sens...

 

Cum pentru ce traiesc ? Scopul e sa-mi traiesc viata. M-am nascut intamplator - norocul meu ca exist. :crazy: O viata am, deci de ce sa nu ma bucur de ea ? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum pentru ce traiesc ? Scopul e sa-mi traiesc viata. M-am nascut intamplator - norocul meu ca exist. :crazy: O viata am, deci de ce sa nu ma bucur de ea ? :tease:

 

Si totusi... simti ca trebuie sa dai socoteala...

Legat de "sa-mi traiesc viata". Si dupa aceea?

 

Am cunoscut pe unii care si-au trait viata... acum is bolnavi in stadiu terminal...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si totusi... simti ca trebuie sa dai socoteala...

Legat de "sa-mi traiesc viata".

 

Sa dau socoteala pentru ca am vrut sa traiesc ?

 

Si dupa aceea?

 

Dupa aceea nimic. Somn vesnic. :crazy:

 

Am cunoscut pe unii care si-au trait viata... acum is bolnavi in stadiu terminal...

 

Hm, si ce-i cu asta ? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa dau socoteala pentru ca am vrut sa traiesc ?

 

:crazy: Ce interesant. Deci daca a-ti omora pe cineva nu ar trebui? :lol: Eu vreau sa traiesc... nu?

 

Dupa aceea nimic. Somn vesnic. :P

 

Ce frumos ar fi... pacat ca nu e asa... Intreaga natura arata ca exista ceva... dupa moarte.

 

Hm, si ce-i cu asta ? :tease:

 

S-au bucurat de viata, si-au urmat setea de viata, (asta e un mesaj publicitar frumos...), au facut-o cu cap... acum is prin stadii terminale cu BTS-uri (Boli cu Transmitere Sexuala).

 

Verificati statisticile de prin Romania, de curiozitate macar. O sa vedeti rezultanta "libertatii".

Editat de Chirila Carol

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Varianta 1, te vei naste in Africa dar vei fi lider de trib, vei suferi de bolile X Y Z toata viata ca nu exista spitale.

Variante 2, te vei naste in Europa de est, nu m-am decis inca la tara, vei avea tv, calculator, vei face un liceu si o facultate dar nu vei ajunge miliardar.

Varianta 3, vei fi miliardar dar te vor chinui toata viata urmatoarele boli grave X Y Z pentru care nu exista vindecare.

Acum alege scenariul karmic.

Sunt departe de adevar?

Sau Dumnezeu decide direct fiecare unde ce vom face, nu vom avea variante dintre care sa alegem.

De ce n'ai facut un chestionar , ne'am fi lamurit si noi cum sta treaba !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×