Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Cernauti

Postări Recomandate

Vreau sa merg la Cernauti saptamana viitoare si as vrea sa stiu de unde fac rost de grivne ucrainiene ? Am fost azi pe la banci in Iasi, dar nu tranzactioneaza moneda ucrainiana. Eu am si un card ING in lei. Daca folosesc vreun bancomat din Cernauti, o sa pot retrage grivne ?

O alta intrebare ar fi daca stiti vreun hotel ieftin si/sau apropiat de gara ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O alta intrebare. Cum ajung totusi la Cernauti ? Stiam ca e un autobuz din Suceava, dar se pare ca nu era in autogara saptamana trecuta. Stie cineva de curse sigure din Suceava sau Botosani ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa suni la autogara Suceava sa intrebi care este ora si locul de plecare: 0230 524 340.

Stiu sigur ca exista autobuz zilnic spre Cernauti, pe undeva pe la amiaza.

 

In Suceava sunt cateva case de schimb care primesc grivne, dar daca nu gasesti ia-ti dolari, nu lei.

 

In Cernauti, daca ai putin noroc, vei gasi persoane care vorbesc romana, asa ca ti-ar putea indica cineva de acolo un hotel pe placul tau.

 

 

Dar e aiurea tare sa treci acum granita... te cauta aia si-n fund.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti sa suni la autogara Suceava sa intrebi care este ora si locul de plecare: 0230 524 340.

Stiu sigur ca exista autobuz zilnic spre Cernauti, pe undeva pe la amiaza.

 

Da, sunasem inainte sa plec din Iasi. Dar cand am ajuns in Suceava, mi s-a spus ca autobuzul nu a venit din Cernauti. Sa incerc a doua zi. E cam aiurea faza asta. Autobuzul ala vine cand are el chef ? Pai daca as ajunge in Cernauti, si pe urma nu ar mai pleca autobuzul de acolo 1 saptamana ?

Editat de Abc2009ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, sunasem inainte sa plec din Iasi. Dar cand am ajuns in Suceava, mi s-a spus ca autobuzul nu a venit din Cernauti. Sa incerc a doua zi. E cam aiurea faza asta. Autobuzul ala vine cand are el chef ? Pai daca as ajunge in Cernauti, si pe urma nu ar mai pleca autobuzul de acolo 1 saptamana ?

Poate ai ajuns in perioada Pastelui.. cand tot programul e dat peste cap; in mod normal autobuzul vine in fiecare zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×