Sari la conținut
Forum Roportal
Red_dog

Speranta te ucide

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu cred ca incepi sa te maturizezi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

Asa se intampla mereu dupa o deceptie. Stima de sine intra in picaj pe o perioada mai lunga sau mai scurta, in functie de cat de matur emotional esti. Prin urmare esti redus la stadiul la care nu mai stii ce sa zici daca vrei sa agati vreuna. Vestea buna pentru tine e ca chestia trece, nu e o stare permanenta. Pentru ca sa-ti treaca mai repde cauta sa socializezi mai mult.

 

ok poate incep sa ma maturizez...dar mi se pare ciudat...adica in asta consta maturizarea in pierderea creativitatii?

Consta in detasarea emotionala fata de intamplarile negative. Nu ti-ai pierdut creativitatea, e o stare temporara. Maturizarea vine intr-adevar si cu o oarecare lipsa de chef in a te juca, dar nu ceva deosebit, adica uneori tot vei mai fi copil si vei dori sa te joci, sa razi, sa glumesti etc.

Ai 22 de ani, nu te alearga nimeni. Stai linistit ca iti trece. Si fii optimist !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cele trei teme care trateaza aceiasi poveste nefericita de dragoste si urmarile ei ,au fost comasate.

Red dog,te rog frumos sa nu mai deschizi si al patrulea topic despre acest subiect.Tot ceea ce doresti sa ne comunici despre cazul tau ,o poti face aici.Are si continuitate povestea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hey... ma numesc Andrei...si am o mare dezamagire, cauzata de o fata.

 

Salut Andrei , dincolo de faptul ca tu esti singurul vinovat pentru dezamagirea ta, iti sugerez s'o uiti si sa'ti gasesti o prietena fara obligatii .

Stiu ca nu'i usor, dar trebuie sa faci pasul asta .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este fata ideala doar pentru ca nu o ai. Daca ai avea-o, ai vedea cum incepi sa te obisnuiesti cu calitatile ei, sa ti se para ca sunt un "dat" si sa-i vezi numai defectele.

 

Cat despre problema ta, in mod evident nu te vrea si ai fost si tu manta de vreme rea pana si-a revenit emotional. Cand un barbat sau femeie este sincer indragostit de altcineva, actioneaza. Nu o mai crede ca e vina ta ca nu "i-ai cerut prietenia". Oricum nu ar fi iesit nimic, caci daca era sa iasa, iesea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×