Sari la conținut
Forum Roportal
Red_dog

Speranta te ucide

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

da si maine ii pare rau ca a zis asta daca el nu o cucereste......de cele mai multe ori se intampla asta....iti spun din proprie experienta :P))))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna...am deschis acest topic pentru ca am nevoie de niste sfaturi utile...am sa va povestec o mica poveste dupa parerea mea foarte interesanta, dar in acelasi timp foarte dureroasa. In primul rand ma numesc Andi...si acum 2 ani am cunoscut o fata superba...de fapt ea fiind colega de facultate, m-am imprietenit cu ea. si cu timpul a ajuns sa ma placa, eu m-am indragostit de ea, mai tarziu cand ne-am cunoscut mai bine...mi-am exprimat sentimentele...ea avand prieten ma refuzat, dar am ramas amici apropiati, cred ca ma placea, dar doar atat. fiindca ea iubea pe altcineva, bun am asteptat si am sperat doi ani de zile dupa ea, sa despartit de prietenul ei, si am vrut sa actionez dar nu mi-a iesit, si sa indragostit de altcineva. am povestit aceasta intamplare pentru ca are legatura cu cea ce voi spune in continuare.

eu inainte sa ma indragostesc de ea chiar aveam succes la fete...dar nu simteam nimic...si intotdeauna cautam fata ideala pana ce am cunoscuto p ea. Dar vreau sa va zic ca prin faptul ca m-am indragostit m-am schimbat enorm, adica din acel tip tupeist, smecher in sensul bun al cuvantului, am devenit intr-un fel inferior ei, adica zic pe nume am devenit un fel de catelus al ei, doar fiindca o iubeam si nu am stiut sa gestionez lucrurile si comportamentul, mi-am pierdut si increderea in sine, in fortele proprii... acum ea crede despre mine ca is un tip timid, bleg,nu am tupeu... si chiar mi-a zis in fata aceste chestii, chestiile astea pe ea nu le atrag si de aceea nu vrea mai mult de la mine decat sai fiu un simplu amic...m-am schimbat foarte mult...si faptul cel mai rau ii ca ea ma etichetat in acel fel...de placut m-a placut la inceput doar mi-a marturisit cu timpul...erau zile cand nu ne intalneam si imi zicea ca abia astepta sa intru pe mess sa vorbesc cu ea, pentru ca o faceam sa se simta bine...si ii placea enorm compania mea.problema la mine ii ca dragostea m-a schimbat si doar acum m-am trezit la realitate...dar ii prea tarziu pentru ca ma vede ca pe un simplu amic si ma etichetat in acel fel...Acum chiar nu stiu cum sa ii arat ca eu nu is asa, nu stiu cum sa iau atitudine...va rog daca puteti sa-mi dati niste sfaturi v-as fi foarte recunoscator...mersi mult :think:

P.S.: dragostea chiar prosteste uneori...aveti grija

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uit-o, ia-ti gandul de la ea, rupe orice legatura cu ea. Altfel ai pus-o. Sunt unii care se taraie in felul asta si 10 - 20 de ani, altii toata viata, altii ajung la sinucidere. Deci corijeaza-te cat mai repede. Fata asta este doar o ambitie posesiva de-a ta. Si foarte probabil nu e pt tine daca nu-si da seama cat te chinuie. Chiar daca ai fi cu ea probabil nu ai duce-o bine, sau ti s-ar transforma atractia in repulsie dupa ceva timp.

 

Deci pune punct si incepi totul de la 0 fara regrete. Blackout.

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeilor le place sa existe macar un fraier care viseaza la ele, de aceea unele si cultiva genul asta de amicitii ( cum este cazul tipei asteia). Rupe orice legatura cu ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hey all...ma numesc Andrei am deschis acest topic din mai multe puncte de vedere, in primul rand am avut o deceptie in dragoste, dar nu chestia asta ii cea mai importanta, urmarile sunt groaznice, in primul rand nu am stat cu persoana iubita dar mie foarte apropiata si o iubesc in continuare. lucrul cel mai groaznic ce mi sa intamplat ii faptul ca mi-am pierdut increderea de sine, nu stiu pur si simplu lipseste ceva in mine, mai pe scurt inainte sa ma indragostesc eram un tip super popular, tupeist, glumet cea ce le place fetelor in ziua de azi. Dar dupa o perioada de cand m-am indragostit toate aceste calitati le-am pierdut sau cel putin asa mi se pare, nu stiu pur si simplu nu mai pot aborda o fata cum o faceam inainte, nu stiu o fi teama chiar habar nu am ori de cate ori stau de vorba nu stiu mi se pare ca is plictisitor, poate trec printr-o pasa proasta dar ma ingrijoreaza acest fapt, pur si simplu mi-am pierdut imaginatia si creativitatea de alta data, ma impotmolesc in cuvinte.

as dori cateva sfaturi daca puteti sa-mi ziceti, v-as fi foarte recunoscator.

va multumesc :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

varsta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hey all...ma numesc Andrei am deschis acest topic din mai multe puncte de vedere, in primul rand am avut o deceptie in dragoste, dar nu chestia asta ii cea mai importanta, urmarile sunt groaznice

 

Este vorba de aceeasi deceptie pe care ai avut-o in aprilie anul trecut? Daca da, de ce deschizi mai mult de un topic ?

Daca e a doua "deceptie", ce sa zic, poate ai pretentii prea mari sau te "indragostesti" prea usor. Nu-ti mai face griji ca esti plictisitor. Suntem aproape 7 miliarde de oameni pe planeta, nu putem avea toti pretentii sa fim vedete. Uite de exemplu pe mine nu m-ai plictisit cu postarea ta. Cheer up :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×