Sari la conținut
Forum Roportal
Stanciu_florin

Am deja viza pe 10 ani obtinuta prin "combinatie"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cu totii va aduceti aminte acum cativa ani ziarele vuiau de anunturi gen "facilitez viza sua" sau intermediez etc...

Uite asa am incercat si eu cu niste indivizi din Bucuresti mi-au facut niste acte la xerox

niste conturi O INVITATIE buna cica de la "verisorul meu" si dus am fost la vize

Acolo am luat o viza pe 10 ani fara nici o problema

Am platit omului banii si cica mai trebuia sa i mai dau niste bani pt "contactul" din interiorul ambasadei. Mi am dat seama ca nu era nici un contact si ca totul a fost doar o vrajeala de "xerox" si "imprimate" nu le am mai dat restul de 1000 de euro

Si asa dragii mei "colorati" mi au spus ca eu nu am sa intru in SUA pt ca imi trebuie invitatie si ca respectivul veriosor si o retrage

DECI

Eu am ramas cu viza de 10 ani pe pasaport care am obtinut o acum 3 ani

intre timp am fost judecat si condamnat la 2 ani CU SUSPENDARE :o:

pot parasii tara

Care sunt samnsele sa ajung in SUA ca turist? :tease:

tks anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci tu chiar te expui pe un forum cu nume cu tot ?

Nu stiai cui sa te lauzi sau e vreo smecherie pe aici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci tu chiar te expui pe un forum cu nume cu tot ?

Nu stiai cui sa te lauzi sau e vreo smecherie pe aici?

prietene nu este numele meu

Nu e vb de lauda e vorba ca vreau sa stiu daca fac pipi pe viza sau nu

mai ales ca am 2 ani cu suspendare

Citeste printre randuri :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intreaba un avocat:)

Dar ce ai facut?

Accident rutier?

Nu conteaza ce am facut!

Intrebarile mele erau:

1 Am obtinut voiza pe naspa si "baietii" mi-au spus ca nu pot intra in sua chiar daca am viza pe pasaport din cauza ca si-au retras invitatia. Mai pot pleca?

2 Daca intre timp am fost condamnat si am cazier (dar in timpul in care am aplicat pt viza eram curat) ma gaseste in baza de date?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am viza de 10 ani pe pasaport care am obtinut o acum 3 ani ...

 

 

De ce n-ai plecat imediat in State cand ai primit viza???

Acum 3 ani erau alte legi si daca te si intorceai la timp, puteai sa folosesti viza pana expira cei 10 ani.

Daca viza e falsa si n-a fost pus in pasaport de Ambasada, e trucata situatia in caz ca te prinde si te stringe!!!

Erau si vremuri cand cu Buletin de Bucuresti iti dadeau drumul in State daca le erai simpatic!!! acum insa ...

sint experti de VIZE si psihologi cu inalta calificare pe langa ca sint si vinatori si terminatori cei de la vama ...

Nimeni nu spune sa nu incerci ... sper ca stii engleza aroape perfect, ca nimic nu-i mai rau cand te condamna si nici n-ai inteles pentru ce!!!!! ca-ti traduce un mexican sau costa rican ... ca tot o limba latina vorbesc si ei :lol:

 

 

N-am idee prin ce facilitari ai obtinut viza, insa acele reclame care se fac si azitazi sint firme de avocati care completeaza formularele in vederea obtinerii vizei, nu se ocupa de acte si vize false. Cel putin asa cred eu.

 

Intra la evz.ro si pe pagina principala pe dreapta este o reclama cum sa te prezinti la interview penru viza de USA, merita

vazut.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am idee prin ce facilitari ai obtinut viza, insa acele reclame care se fac si azitazi sint firme de avocati care completeaza formularele in vederea obtinerii vizei, nu se ocupa de acte si vize false. Cel putin asa cred eu.

 

Intra la evz.ro si pe pagina principala pe dreapta este o reclama cum sa te prezinti la interview penru viza de USA, merita

vazut.

 

viza nu este falsa

Bani au fost in cont

Am fost la ambasada si chestia era ca nu am vorbit engleza

Intrebarea mea este daca conteaza ca dupa ce am obtinut viza LEGAL am fost implicat intr un incident care sa terminat cu un dosar penal si 2 ani cu suspendare

DACA conteaza la vama.....(daca sunt gasit cu dosarul si daca conteaza)

pe pasaportul pe care am viza mai am vize cu state din europa dar si din africa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ai probleme!!! insa eu nu pot sa garantez.

Intrarea in State depinde de vamesi nu de viza din pacate si asta scrie peste tot!!!

Oriunde mergi nu vorbesti mult daca nu stii limba ca vei fi inteles gresit.

Nu te intreaba de nimic din astea la vama, sa n-ai pachete la altcineva conteaza, sa n-ai alimente, fructe etc, marfa ilegala cu tine, insa cel mai important este sa fie pasaportul valabil cel putin 6 luni dar prefera 1 an!!!

 

 

Totusi consulta un avocat ca eu nu cunosc legile si procedurile legale romanesti, daca ai voie sa parasesti tara e prima conditie.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut...

o singura intrebare am..

se mai poate obtine viza asa cum ai obtinuto tu si in ziua de azi?

din cate am inteles ti-au dat viza pe bune...?

daca da spune-mi si mie pls cat te-a costat si la cine as putea sa apelez..

ID mess : electronic.punk@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu vei avea probleme . . . . Viza este singurul lucru important sa poti intra in America . . .eu am trecut pe la serviciul de emigrari al americanilor, in aeroport, dar sincer, nici nu-mi amintesc daca aveau calculator! Stiu doar ca mi-au luat plicul cu actele medicale si pasaportul. Viza nu are cum sa nu fie valabila! Nu-ti dai seama? Se distrug singuri? se fac singuri hoti sau prosti? Viza e in pasaportul tau! Nu are importanta invitatia! Tu mergi acum cu alt scop, nu ca te-a invitat prietenul! La intrare in State, trebuie sa completezi un document, iar acolo scrii motivul vizitei. Inscrie-te la un seminar, sau cineva sa-ti scrie un email ca te invita la o nunta! Important e sa ai o adresa din SUA pe care sa o treci in acea fisa. Cam asta e . . .

O prietena cand si-a vizitat fratele in New York, nu-i stia adresa si a completat adresa vecinului de scaun din avion! Asa ca, mult succes! Dar cand vii aici, fi cuminte . . .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×