Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu ce sa ma fac. Sunt casatorita, am un copil, si din cate se pare cam putina minte. De-a lungul relatiei cu sotul meu, atat inainte, cat si dupa casatorie, am dus discutii pe net cu mai multe persoane, barbati pe un site si pe messenger. Stiu ca pare imposibil de crezut, dar nu am mers mai departe de atat. O singura data, inainte de casatorie am avut intentia de a ma intalni cu cineva cu care vorbisem o perioada destul de lunga, dar sotul, pe atunci prietenul meu, a gasit conversatia si m-a oprit la timp. Intentia mea nu a fost niciodata sa-l insel, iar dupa faza respectiva, desi trebuia sa ma opresc si sa nu mai discut cu nimeni, eu am continuat. Acum a aflat de toate discutiile si ma acuza ca i-am fost infidela, ca l-am inselat. Stiu ca am fost proasta, ca trebuia sa-i spun, nu aveam nimic de ascuns in afara faptului ca am dus anumite discutii, care nici macar nu erau deplasate. Stiu ca am gresit si el imi reproseaza lipsa de sinceritate, dar, avand in vedere ca nu mai am conversatiile respective, si nici sperante sa le recuperez, nu-i pot dovedi ca nu am cautat o alta relatie, ci doar pe cineva cu care sa vorbesc.

Va rog sa-mi dati un sfat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu el (sotul) de ce nu poti vorbi?

 

Erau momente cand imi era teama sa-i spun, avand in vedere ca inainte sa-l cunosc pe el am fost, sa zic, foarte destrabalata, lucru pe care el l-a stiut de la inceput, i-am spus toate relatiile anterioare, care, din pacate , nu au fost putine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu-i pot dovedi ca nu am cautat o alta relatie, ci doar pe cineva cu care sa vorbesc.

Va rog sa-mi dati un sfat

 

Cu el (sotul) de ce nu poti vorbi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simplu, trebuie sa ii explici ca iti pare rau si ca nu ai avut niciodata inentia de al insela si niciodata nu l-ai inselat.

Si apoi sa ii dovedesti cat de mult il iubesti. Sa fi cat mai buna cu el. Ca vrei ca relatia sa continue si sa nu existe vreodata nici un sentiment ca tu l-ai inselat.

Si sa incetezi de tot cu discutiile pe net cu diversi barbati. Iti stergi toate conturile pe care le ai si o perioada de timp nu mai intri pe net si/sau nu mai deschizi deloc calculatorul. :)

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Erau momente cand imi era teama sa-i spun, avand in vedere ca inainte sa-l cunosc pe el am fost, sa zic, foarte destrabalata, lucru pe care el l-a stiut de la inceput, i-am spus toate relatiile anterioare, care, din pacate , nu au fost putine

 

Universul este guvernat de legi care nu pot fi incalcate, nu exista nici un politist, procuror sau judecator care poate fi mituit. Principiul actiunii si reactiunii este unul din cele mai importante principii din univers, iar el spune ca orice actiune are si o reactiune de sens contrar si cu forta egala.

 

Orice actiune din trecut va avea repercursiuni in viitor. Nu exista decat luarea problemei in piept si acceptarea greselilor facute.

 

Asa ca, daca vrei ceva de la viata, fi sincera cu tine, fi sincera cu el. Spune-i exact ce s-a intamplat si spune-i de ce s-a intamplat. Daca nu poti face asta, ai o problema mare, daca nu te crede, deja e problema lui, nu a ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm, deci ai vorbit cu tot felul de barbati, ai sters si conversatiile si acum vrei asa repede sa te cread aca nu ai facut nimic.

Acum punete in locul lui, tu ce ai crede?

Dovedestei ca nu ai vb cine stie ce cu ei.

Vorbeste cu toti barbatii de fata cu el. Sa vada si el ce tip ce conversatii aveti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Universul este guvernat de legi care nu pot fi incalcate, nu exista nici un politist, procuror sau judecator care poate fi mituit. Principiul actiunii si reactiunii este unul din cele mai importante principii din univers, iar el spune ca orice actiune are si o reactiune de sens contrar si cu forta egala.

 

Orice actiune din trecut va avea repercursiuni in viitor. Nu exista decat luarea problemei in piept si acceptarea greselilor facute.

 

Asa ca, daca vrei ceva de la viata, fi sincera cu tine, fi sincera cu el. Spune-i exact ce s-a intamplat si spune-i de ce s-a intamplat. Daca nu poti face asta, ai o problema mare, daca nu te crede, deja e problema lui, nu a ta.

 

Pe langa faptul ca nu stiu de ce a trebuit sa incepi raspunsul intr-un astfel de mod acum incerci sa il scoti pe el vinovat?

Tipic.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Universul este guvernat de legi care nu pot fi incalcate, nu exista nici un politist, procuror sau judecator care poate fi mituit. Principiul actiunii si reactiunii este unul din cele mai importante principii din univers, iar el spune ca orice actiune are si o reactiune de sens contrar si cu forta egala.

 

Orice actiune din trecut va avea repercursiuni in viitor. Nu exista decat luarea problemei in piept si acceptarea greselilor facute.

 

Asa ca, daca vrei ceva de la viata, fi sincera cu tine, fi sincera cu el. Spune-i exact ce s-a intamplat si spune-i de ce s-a intamplat. Daca nu poti face asta, ai o problema mare, daca nu te crede, deja e problema lui, nu a ta.

 

Dar uite ca eu i-am spus ca numai am discutat, de crezut nu ma crede, bazandu-se pe faptul ca inainte am fost cum am fost, si e imposibil ca un om sa se schimbe. Am recunoscut ce am facut, desi m-a pus sa-i spun ce am vorbit cu fiecare, iar eu nu mai tineam minte tot, cine a fost ala, cat am vorbit, ce am vorbit. M-a intrebat de ce mi-am sters conversatiile daca nu erau compromitatoare...are dreptate.Acum nu ma mai crede orice as spune si incearca sa ma faca sa ii recunosc si ce n-am facut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbeste cu toti barbatii de fata cu el. Sa vada si el ce tip ce conversatii aveti.

 

 

Pune-l sa vorbeasca el cu barbatii respectivi de pe contul tau de mess, skype.

 

Si daca unul din ei va zice ceva de genu:"Ce mai faci papusica? Cand ne mai vedem?" . E nasoala treaba. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu il iubesti? Adica, ai avea resurse sa ii demonstrezi ca el e barbatul care conteaza pentru tine?

Ai asa mult timp liber in care el nu stie ce faci?

Asta n-o sa se rezolve imediat.. o sa ia foarte mult timp si o sa te aduca la exasperare, daca vrei sa ramai cu el, nu renunta la lupta.

Pe de alta parte.. el nu intra pe net? Nu vorbeste cu alte femei?

Incearca sa mai lasi calculatorul, sa iesiti mai mult impreuna, acorda-i mai multa atentie in casa, fa lucruri care ii plac, mici surprize... poate ii trece, ca doar n-o fi stana de piatra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×