Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Presedintele Poloniei si accidentul aviatic.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Un alt mare regret: pacat ca in avionul ala blestemat nu se aflau basescu, boc, elena udrea, roberta anastase, oprea, seitan sau alte figuri de seama care ne intepenesc tara in menghina FMi-ului. .

Amu, eu desi dragi nu imi sunt si le doresc grabinca plecare de la carma tarisoarei, nu le doresc taman disparitia fizica.

Sa fim intelesi, daca s-ar intampla, NU AS VARSA NICI O LACRIMA, dar eu nu le doresc asa ceva.

Si pana la urma, tara asta de rahat are exact conducerea pe care o merita, care sunt totusi oameni si nu le putem dori disparitia fizica, desi gandul e tentant.

 

Romania a ajuns cel mai indatorat stat la FMI, in timp ce viceguvernatorul Bancii Centrale a Cehiei, critica in termeni duri politica FMI, de pe umra caruia nici un stat nu a iesit inca din rahat. Pai, logic, FMI nu are nici un interes ca tara sa-si revina, pentru ca nu va mai imprumta, iar in acest caz importanta acestei institutii finaniciare scade.

 

Aviz postacilor pedeleu, nu am spus ca ar fi fost mai bine sub alta carmuire.

 

Asa se intampla cand le dai peste nas si Rusiei si Uniunii ca sa aperi interesele tarii.

 

Iar pilotii erau niste fundamentalisti si erau de acord sa ajunga si ei in cer, amu, cred ca erau totusi crestini, nu arabi..... :doh:

 

nu ştiu dacă trebuie să ţesem o teorie a conspiraţiei, accidentele se
Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Kilko ,aici este vorba de Polonia . Macar de ar fi adevarat ce spui tu acolo relativ la PDL si FMI .Vino aici sa iti explic:

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic7167...mp;p=1060151883

 

In privinta tragediei aviatice, imi este greu sa cred ca pot exista erori umane atat de grave la nivel de aeronava prezidentiala

La fel de greu imi este sa cred intr-un complot politic. Rusia sau altii interesati in destabilizarea Poloniei ,cred ca au si alte metode la indemana mai subtile si mai eficiente.

Razbunare la nivel politic ? Greu de crezut si asta.Parca a trecut vremea razboiului rece si metodele lui.

Mai repede as vota pentru un atentat in continuarea celor de la metroul moscovit.Poate ca rebelii din Caucaz au trecut la un alt nivel al atentatelor. Pentru aceasta varianta nu exista sustinere,nimic de acest gen nu a fost inca sugerat si nici nu cred ca va fi ,chiar de este adevarat.Rusia nu isi poate permite sa reconoasca o asa palma terorista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In privinta tragediei aviatice, imi este greu sa cred ca pot exista erori umane atat de grave la nivel de aeronava prezidentiala

 

sunt de acord cu tine. cu atat mai mult cu cat s'a spus ca inainte de prabusire, pilotii au avut 3 (TREI!!!) tentative esuate de aterizare, turnul de control recomandase Minsk-ul sau Moscova si culmea, ei totusi au insistat... nu zic nimic de teoria conspiratiei dar e ciudat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se tot vorbeşte aici de faptul că avionul era navă prezidenţială, de parcă aia nu e supusă şi ea legilor fizicii. Şi ce dacă e navă prezindenţială ? E mai cu moţ dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic

Burel, pana una alta nu m-o orbit Doamne-Doamne si parca i-am raspuns actorului. :doh: Nu-i ase? :D

 

in privinta tragediei aviatice, da, exact cecenii lipseau din oala conspiratiei. :P

 

Poate ca era mult mai simplu sa se anunte pe toti ca delegatia poloneza va intarzia si sa plece dracu la Minsk , unde NU ERA CEATA. Acu de esti presedinte, nu te poti crede presedinte si peste cer, aeronava, ceata si tot.

Accidente se mai intampla.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revendicarea prabusirii unui avion , aduce simpatizanti?

 

Plus pentru toti aia care au facut si materia numita logica, nu aia care chiuleau de la asta, explicatia simpla si regretabila eu cred ca este doar faptul ca nu s-a dorit intarzierea la ceremonie si s-a intamplat un accident.

Oricum e posibil sa devina publice convorbirile intre piloti si turnul de control, odata ce sunt verificate cutiile negre.

Bun, asta in cazul in care nu rezulta chiar asta, si de al dreaq au vrut sa aterizeze acolo si in ceata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite niste explciatii simple!

 

Anularea planurilor americane de scut antiracheta in Polonia si Cehia.

Dineul de joi seara oferit de Obama liderilor din Europa Centrala si de Est a avut ca scop tocmai diminuarea temerilor ca regiunea estica a Europei va fi sacrificata (din nou) pentru relatii mai bune intre SUA si Rusia.

Putin a comemorat deja masacrul de la Katyn dar nu l-a invitat pe presedintele Kaczynski ci pe omologul sau, prim ministrul polonez Donald Tusk. Si dintre toti, pe cine nu am gasit pe lista din avionul prabusit?

Putin conduce ancheta cu privire la cauzele accidentului aviatic

Polonia nu a avut nevoie pana acum de imprumuturi de la FMI. Deci nu este 'la stapan'. Nu este in recesiune si nu a fost lovita de 'criza'.

Lech Kaczynski era un presedinte eurosceptic, cu declaratii destul de recente defavorabile la adresa UE si mai ales a tratatului de la Lisabona.

A, poate nu e lipsit de semnificatie si faptul ca recentele descoperiri de zacaminte de gaze naturale neconventionale (sisturi bituminoase) din Polonia inseamna pe termen mediu reducerea influentei colosale pe care o are Rusia prin Gazprom ca principal furnizor de gaze la nivel european...

 

Asa se intampla cand le dai peste nas si Rusiei si Uniunii ca sa aperi interesele tarii.

 

nu neg existenţa atentatelor politice, dar nu cred că cineva ar pune la cale moartea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai sa vedem de ce s-a prabusit avionul prezidential.....

 

- politica externa a Poloniei deranja SUA,UE si Rusia

- politicienii polonezi chiar aveau grija ca poporul sa traiasca bine ,datorita masurilor luate....polonia nu a avut criza...sau cel putin criza acolo s-a resimtit mult mai putin decat in alte state

- Polonia se impotrivea si scutului antiracheta al SUA dar si noului tratat european

- intre Polonia si Rusia sunt divergente foarte vechi...inca din Primul sau Al doilea Razboi Mondial

-si ca sa demonstram caracterul ritualic cu care am fost obisnuiti......'ca o coincidenta ciudata'....avionul s-a prabusit in locul unde au fost ucisi 22 000 ofiteri polonezi in '42 de catre rusia

 

-acelasi caracter ritualic a mai fost observat si la asasinarea printesei Diana

 

 

si inca o ciudatenie...premierul polonez..care este pro rus..a avut grija sa nu se urce in acel avion.....a avut cumva informatii ca acel avion va avea un 'accident'......?

 

nu sunt un mare fan al teoriilor conspirationiste.....dar naiv trebuie sa fi....ca sa nu faci legatura intre evenimente si indicii.....alte personaje populare asasinate: Kenedy,printesa Diana,Marlyn Monroe,Mickael Jackson,posibil si Elvis.....si bineinteles...publicului larg...li se transmit informatiile gresit ....doar nu se va scrie niciodata ca anumite persoane influente au legatura cu asasinatele....nu? nu e nimeni fraier sa se bage singur in puscarie....:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si pilotii avionului pentru ce au murit?

 

Fostul presedinte polonez, a ordonat pilotului sa aterizete la Tbilisi in 2008 impotriva comenzilor venite de la controlorii de trafic in conditii similare. Eu cred ca vinovat e fostul presedinte polonez.

Editat de amicul_tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×