Sari la conținut
Forum Roportal
VanillaSummer

Speranta moare ultima

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hey! :P

 

Dupa cum adolescenta este perioada in care problemele se rezolva cel mai greu, am dat peste una care ma epuizeaza atat fizic cat si psihic... m-am despartit de prietenul meu.

 

Probabil o ziceti "Si ce mare chestie? Cauta altul. " dar nu e asa de simplu. Nu pot trece atat de repede peste. Este prima data cand mi se intampla asa. Nici nu ma pot gandi fara sa simt un gol in stomac, sa vorbesc imi este practic imposibil, iar poze sau EL ma fac sa plang instantaneu.

 

Motivul pentru care ne-am despartit este acela ca nu vrea sa ma vada suparata, sau asta crede el.

Am discutat intr-o seara si pe langa asta mi-a mai spus ca "sentimentele nu sunt in egala masura reciproce". Am crezut ca e doar o cearta, la un moment dat am crezut ca ne-am calmat, dar de fapt nu ne certam. I-am spus ca vreau sa-l fac sa invete sa simta, mi-a spus ca stie dar ii trebuie persoana potrivita...nu cred ca am fost eu.

M-a intrebat daca sunt suparata, i-am spus ca-i respect decizia, mi-a spus sa gandesc pozitiv: "ar trebui sa te gandesti ca maine ne impacam si ca regret ce am facut"; "daca eu ti-as spune ca te urasc si ca nu mai vreau sa fiu cu tine, ai putea sa te gandesti ca o sa ma razgandesc ca o sa regret si ca o sa ma intorc sa ne impacam?"; "da, eu asa gandesc lucrurile si merg binisor".

 

Am ramas prietenu buni. Vorbim des. I-am dat de inteles ca sunt bine si ca nu ma simt nasol, dar adevarul e ca ma simt ingrozitor.

Am incercat sa ma gandesc ca o sa se razgandeasca, dar ma tabara lacrimile de fiecare data; mintea mea stie ca totul s-a sfarsit.

 

Vreau sa-l fac sa se razgandeasca, vreau sa pot sa gandesc ca o sa se razgandeasca, vreau sa nu mai plang...

Editat de gargbird
Editat culoarea fontului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Motivul pentru care ne-am despartit este acela ca nu vrea sa ma vada suparata, sau asta crede el.

Eu n-am inteles motivul pentru care v-ati despartit. :doh:

Poate din cauza drobului de sare ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu n-am inteles motivul pentru care v-ati despartit. :D

Poate din cauza drobului de sare ?!

 

Nu suporta sa ma vada trista/ suparata...etc. adica, asa mi-a spus mie.

 

Si dupa, faza cu sentimentele... sincer, habar n-am :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

are pe alta.

 

Gandeste-te ca esti la inceput, o sa mai fie din-asteaaaa... tu sa fii sanatoasa. Cauta sa cunosti alti oameni. Cui pe cui se scoate. N-a fost sa fie si nu merita sa suferi atat. E timpul tau, nu ti-l pierde in suferinta. O sa vina o vreme in care o sa spui si tu cuiva ca sentimentele nu sunt in egala masura reciproce, ai sa vezi.

Capul sus si nu-ti mai irosi lacrimile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×