Sari la conținut
Forum Roportal
danyel8

task menager has been disabled by administrator

Postări Recomandate

sa va zic cum a inceput:

eu jucam warcraft 3 si la un moment dat am vrut sa ies din joc si ca sa nu mai astept am decis sa apas Alt+Ctrl+Delete si am auzit sunetul de eroare ( dar jocul nu mia iesit si nici Task Menager nu o aparut ) oare de ce si acuma daca apas Alt+Ctrl+Delete imi zica ca "task menager has been disabled by administrator" de ce ? :crazy:((( si si daca apas click dreapta pe bara de jos ii scoasa obtiunea cu Task Menager Why ??? plsss help :( :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa va zic cum a inceput:

eu jucam warcraft 3 si la un moment dat am vrut sa ies din joc si ca sa nu mai astept am decis sa apas Alt+Ctrl+Delete si am auzit sunetul de eroare ( dar jocul nu mia iesit si nici Task Menager nu o aparut ) oare de ce si acuma daca apas Alt+Ctrl+Delete imi zica ca "task menager has been disabled by administrator" de ce ? :crazy:((( si si daca apas click dreapta pe bara de jos ii scoasa obtiunea cu Task Menager Why ??? plsss help :( :crazy:

 

 

Esti intrat cu un user care este restrictionat de catre administrator.

Trebuie sa intri pe contul de administrator si sa scoti restrictionarile pentru userul respectiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

apasa start->run...

in fereastra deschisa scrii: regedit si dai enter

ti-i se deschide editorul de registrii:

te duci la urmatoarea cheie:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\

{BF7D42EA-AF75-4883-A279-44FE3B472155}User\Software\Microsoft\Windows\

CurrentVersion\Policies\System

 

acolo gasesti : DisableTaskMgr cu valoarea 1, ii schimbi valoarea in 0 si gata

 

sau...

 

odata ce ai deschis registrii, te pozitionezi pe HKEY_CURRENT_USER si dai cautare (CTRL+F) si cauti "DisableTaskMgr". daca valoarea este 1, o modifici in 0.

post-4556-1134380696_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau ai un virus care a facut aia... si a facut aia ca sa nu il poti oprii din lista de procese....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa va zic cum a inceput:

eu jucam warcraft 3 si la un moment dat am vrut sa ies din joc si ca sa nu mai astept am decis sa apas Alt+Ctrl+Delete si am auzit sunetul de eroare ( dar jocul nu mia iesit si nici Task Menager nu o aparut ) oare de ce si acuma daca apas Alt+Ctrl+Delete imi zica ca "task menager has been disabled by administrator" de ce ? :crazy:((( si si daca apas click dreapta pe bara de jos ii scoasa obtiunea cu Task Menager Why ??? plsss help :( :crazy:

 

Buna asta ii un virus care ai tu incearca sa dai o scanare cu Malwarebytes Anti-Malware si mai multe pt securitate pt pc clik aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×