Sari la conținut
Forum Roportal
desperada

se poate bea ceai natural...

Postări Recomandate

Dora, poti bea ceai verde in loc de cafea. Te tine treaza si este un antioxidant excelent. Este contraindicat doar pentru cei care fac tratamente homeopatice (le ia din efect).

Numai bine! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nes-ul contine diversi stimulenti sintetici (benzedrina, de exemplu).

Exista o diferenta mare intre ceaiul negru si ceaiul verde. S-a facut un studiu din care a rezultat ca in Asia, populatiile consumatoare de ceai verde au incidenta carcinomului hepatic mai mica decat populatiile care consuma ceai negru.

Personal "nu pot" sa renunt la cafea naturala. Am incercat de mult sa renunt si 3 saptamani am fost terminat.

Dan

Editat de elandi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca pentru a-ti crea un obicei e nevoie de 21 de zile. Sa inteleg ca exact atunci ti-ai reluat vechiul obicei. Nu-i nimic, mai poti incerca! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca trebuie sa iau legatura cu tine in acest mod dar nu stiu cum naiba sa folosesc forumul asta .Am citit raspunsul tau si iti multumesc.Am nevoie sa invat repede sa folosesc forumul asta ca deja m-a cuprins disperarea.Sotul meu cred ca are deja ciroza dar sa vad ce vor spune medicii saptamina asta ca mergem la control si mai facem si niste investigatii.Iti dau adresa de mail mary99_mary99@yahoo.com iar id de la messenger mary99_mary99 poate ai timp sa vb .Sanatate multa si sper sa fie bine la control!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×