Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Iris este o mai veche pasiune a mea. Cu ei am crescut, cu ei au crescut si parintii nostrii si inca mai sunt hrana pt spiritul unei bune parti a generatiei care ne urmeaza ...cine nu a fredonat sau macar nu a auzit vreodata "Somn bizar" sau "Floare de iris" sau "Nu ma uita". Muzica lor plina de sensuri si de mesaje pe cine nu emotioneaza, sau nu exalteaza, sau macar o mica tresarire cui nu-i da? Am simtit toate astea ieri concertul de la Sala Polivalenta. Sunt mirifici, cred ca una dintre putinele formatii romanesti care si-au pastrat atitudinea si felul de a expune publicului diferitele motive ale creatiei lor. Am spus "motive" si nu este prea mare cuvantul pt niste clasici ai genului, inca in viata. Multumesc Iris! :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de la sublim la ridicol nu e decat un pas. si nici o trupa nu demonstreaza asta mai bine decat iris. au devenit un simbol pentru balciuri, sarbatori ale berii, festivaluri, etc. sunt suprasaturat. si scarbit :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

canta de foarte mult timp, te inteleg ca te-ai saturat de ei, trilulilu :( da nu poti nega faptul ca sunt printre cei mai buni din romania( si formatiile din romania care merita ascultate...le poti numara pe degetele unui picior :crazy: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place Iris !

 

Am un coleg care canta la chitara, iar cand mergem in excursii .etc, avem un repertoriu de melodii pe care le cantam, dintre care si cateva de la Iris ... daca ati sti ce bine suna Vis Pierdut , Baby, Floare de Iris, Ultima toamna....cantate de niste voci adormite si bete.. :crazy:))))

 

Poate ca au imbatranit, dar au o magie aparte, ceva ce nu o sa moara poate niciodata.

IRIS- Maxima :(

Editat de giovi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hehe, sa nu ma`ntelegeti gresit. si eu ma prostesc pe baby, si hai sa nu fiu carcotas, dar giovi, ar trebui sa stii mai bine fiind din cj, daca n`au cantat de 20 de ori anu asta, n-au cantat niciodata. + ca mi se pare penibil deja nea` mincu`. ma mai duc la concerte gandindu`ma "hai sa`i mai vad odata, poate`i ultima" :("

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pacat ca de ceva vreme fac play-back.

ete na :( pe bune? eu nu i-am vazut niciodata facand play-back

se respecta :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ete na :( pe bune? eu nu i-am vazut niciodata facand play-back

se respecta :crazy:

 

Facura play-back in septembrie la toamna cugireana, un fel de zilele orasului cand fusei la vara-mea in vizita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici e putina dreptate... i-am vazut in emisiunea de 2 bani a lui Teo.. da au facut playback dar... e scuzabil totusi si asta pt ca atunci cand e vorba de live-uri nu se incurca precum altii...(inutila comparatia) cine e perfect pe lumea asta? Iris e o formatie care nu cere nimic. Dupa atiatia ani de existenta putem vorbi despre "atitudinea" Iris. Cat despre Cristi Minculescu si votca lui ...hmm poate faptul ca s-a lasat de ceva timp e motivul pt care mai face si playback. Apropos se zvoneste ca ar avea ciroza asadar... ultima toamna... :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×