Sari la conținut
Forum Roportal
VictorN

Nu gasesc CV-ul lui Bogdan Ionescu zis Syda

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu gasesc nicaieri un CV al acestui tip.

Voi ati gasit?

Credeam ca e farsa de intai aprilie dar se pare ca m-am inselat, este pe bune.

Vreau sa stiu ce facultate a terminat si ce il recomanda din punct de vedere intelectual pentru asemenea post (secretar economic la ambasada Romaniei din Paris), cu ce sa remarcat in afara de viata personala, relatia cu EBA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa stiu ce facultate a terminat si ce il recomanda din punct de vedere intelectual pentru asemenea post (secretar economic la ambasada Romaniei din Paris), cu ce sa remarcat in afara de viata personala, relatia cu EBA.

 

Cu bani si relatii. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu gasesc nicaieri un CV al acestui tip.

Voi ati gasit?

Credeam ca e farsa de intai aprilie dar se pare ca m-am inselat, este pe bune.

Vreau sa stiu ce facultate a terminat si ce il recomanda din punct de vedere intelectual pentru asemenea post (secretar economic la ambasada Romaniei din Paris), cu ce sa remarcat in afara de viata personala, relatia cu EBA.

 

Stai linistit ca toate functiile astea de la ambasade se dau pe pile si relatii.

De asemenea fi sigur ca Syda nu va merge decat de 3-4 ori pe an la Paris. Si atunci cand va merge, va merge in vacanta, nu la lucru. Dar banii ii vor curge in buzunar.

 

PS. Pentru cei care nu aveti legatura cu domeniul, va anunt ca in toate tarile aceste functii se dau pe baza de relatii. Atat doar ca in tari dezvoltate ca Germania sau America, relatiile conteaza cam 50%. De exemplu daca sunt 5 persoane cu relatii in spate, functia o va obtine cel mai competent dintre cei 5. In Romania, in schimb, relatiile conteaza 100%. Poti sa fi prost de dai cu capul in usa, dar daca ai relatii, obti functia.

Editat de Dingo25

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai că a renunţat la postul de la Paris.

 

Legat de renunţarea lui Bogdan Ionescu-Syda, la funcţia de secretar economic la ambasada din Franţa, am văzut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×