Sari la conținut
Forum Roportal
hitname2

ceve ce nu a putut fi inca explicat!

Postări Recomandate

Am un intel p4 la 3G, 1024 DDR 2,cu un 3D couler Gygabite, o placa de baza ASUS, hdd de 230G maxtor, Ati radeon x550 la 256, Tv tuner Winfast pro2000, dvd r/rw ASUS , un CD-rom Lg, Gview. Daca ma joc sau daca fortez pc mi se blocheaza asa din senin si scoate un bip constant in boxe!!!!! am schimbat procesorul cu altul si facea tot asha, placa video cu un g force 5500 la 256, sursa cu una de 600 de la 400 placa de baza ASUS de la gygabute si tot se blocheaza!!! am avut un win xp cu service pack 2 inetrgart la care mi se bloca repedde!! daca ban win xp normal si apoy sp1 sp2 se blocheaza mai tarziu dar tot se blocheaza!!! nu mai situ ce sa schibm si ce sa nu schimb!!! pls daca putetzi datziva si voi cu parerea!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa dai un test de memorii cu MemTest desi de obicei memoriile nu blocheaza ci restarteaza... Incearca sa vezi daca se blocheaza daca nu sunt pe dual channel... presupunand ca ai doua memorii de 512 MB...

 

A ! Buna intrebare... memoriile au fost cumparate ca si kit sau separat ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca sa dai un test de memorii cu MemTest desi de obicei memoriile nu blocheaza ci restarteaza... Incearca sa vezi daca se blocheaza daca nu sunt pe dual channel... presupunand ca ai doua memorii de 512 MB...

 

A ! Buna intrebare... memoriile au fost cumparate ca si kit sau separat ?

am fost schimbat si memorile si tot se blocheaza!!! numai hdd icna nu am incercat sa il schibm!!! ar putea fi ceva de la hdd maxtor 230G

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate dar e ciudat sa fie de la HDD ... de obicei iti fac procesorul 100% dar nu se manifesta acustic prin boxe ci cloncane ele insele :hi:

 

Incearca sa ii dai o scanare de erori... Si 230 GB .. e ciudata capacitatea asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuze hdd are 250 dar e de 230 D si c de 20!:PP dar nu ma-m uitat si pe c cand am scris!!! si suna in boxe mai ales daca ascutl mzuica se blocheaza asa pe un bip!!! si daca dau mai incet si asa si sunetul dispare!!! si nu inteleg ce paoet sa aibaaa!!! sa nu raceasca cum trebe coulerul!!!! dar so mai blocat ci cu coleru original de la pentimul asta

!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda... pai e posibil ca temperatura excesiva a procesorului a daunat si lui insusi si placii de baza... si apoi degeaba schimbi cate una ca sunt doua bube...

 

Sursa e de putere reala ? Ce firma e sursa ? Si ce temperatura la procesor ai ? Inca un detaliu... TV Tunerul pe ce slot e ? Ia incearca sa vezi ce se intampla cu el scos din sistem...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tv tunerul este pe PCI!!! si este un winfast pro2000Delux!!! oare sa fie de la aia!!!!!! procesorul cum am zis la-m schimbat si am schimbat si placa de baza atucnai si tot se blocheaza !!! voi icnerca sa scot acuma tv tunerul sa vad poate e de la aia!!! ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda... pai e posibil ca temperatura excesiva a procesorului a daunat si lui insusi si placii de baza... si apoi degeaba schimbi cate una ca sunt doua bube...

 

Sursa e de putere reala ? Ce firma e sursa ? Si ce temperatura la procesor ai ? Inca un detaliu... TV Tunerul pe ce slot e ? Ia incearca sa vezi ce se intampla cu el scos din sistem...

AM scos tv tunerul din pc si am facut un test cu 3dmark2005 ca sa vad daca se mai blocheaza !!! si so blocat !! so stins monitorul si nu o mai zis nimica:) ia-m dat retsrat din buton!!! si de la placa nua re ce s a aiba pt ca si acolo am incercat 3 placi!!!! un ati radeon 700 parca la 512, un d force 5500 la 256 si ati radonul asta 550 la 256!~!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce marca e sursa ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am fost schimbat si memorile si tot se blocheaza!!! numai hdd icna nu am incercat sa il schibm!!! ar putea fi ceva de la hdd maxtor 230G

la mine asa s-a manifestat HDD cind tocmai n-am mai putut face altceva decit sa-l inlocuiesc. Lucram in CDR cind pateam asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×