Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara,

 

Intr-o zi cu soare...de luni, pasii am indreptau catre un interviu. Satula de mers la interviuri fara succes, si fara chef de nimic, ma apropiam de aceasta firma.

 

Eu iesieam contrariata de oferta lor, argumentand si fiind infocata verbal cu inca doua persoane care ma insotiera la interviu, le cunoscusem incercand sa gasim firma.

Nu cred ca am stat mai mult de 20 de minute la prezentarea lor colectiva (interviu), dupa care am iesit toti trei.

Coborand scarile si vociferand despre piata muncii, a pasit el pe trepte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Strategie?! Practic, i te-ai oferit pe tava, tu ai avut initiativa, ai si plusat cu "mai mult de 24 de ore nu astept".. Stie ca il vrei, ce strategie? Are nevoie sa te convinga sa te culci cu el? Nu mi s-a parut, din ce ai zis.

Ia-l incet, ca se pierde. Poate nu si-a mai inselat prietena pana acum, din moment ce se gandeste sa-i zica. Lasa-l sa-si dea seama ce vrea de la tine, de la ea, de la el, da-i spatiu. Lasa-l sa te caute, daca te vrea, nu-i sufla in ceafa.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nasol, creca.

 

Gandindu-ma la cele spunse de el, si vorbind si cu colega mea apartament despre acest aspect referitor la a-I sp Oanei despre mine, am ajuns sa ma gandesc la un singur lucru: daca este doar o strategie din partea lui pentru a obtine mai mult sex de la mine?

Si totusi, nu vad relevanta pentru care m-ar minti. Evident, nu-l cunosc suficient incat sa-mi dau seama daca este o strategie sa nu, insa faptul ca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m-as baga daca as fi in locul lui. Cred ca esti genul de femeie vulcanica, posesiva, oscilanta, cu pretentii mari de la partener si cu sentimentul ca tu nu gresesti niciodata, doar ai avut ghinion.

Pe mine nu ma duci. Ma pricep la femei. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Strategie?! Practic, i te-ai oferit pe tava, tu ai avut initiativa, ai si plusat cu "mai mult de 24 de ore nu astept".. Stie ca il vrei, ce strategie? Are nevoie sa te convinga sa te culci cu el? Nu mi s-a parut, din ce ai zis.

Ia-l incet, ca se pierde. Poate nu si-a mai inselat prietena pana acum, din moment ce se gandeste sa-i zica. Lasa-l sa-si dea seama ce vrea de la tine, de la ea, de la el, da-i spatiu. Lasa-l sa te caute, daca te vrea, nu-i sufla in ceafa.

 

Dupa un an si ceva de la despartirea de fostul meu sotz, cred si eu ca m-am oferit lui pe tava. O femeie singura langa un barbat atragator...cam uiti de tot. nu crezi?

 

"Am intrat in sala, zambind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa un an si ceva de la despartirea de fostul meu sotz, cred si eu ca m-am oferit lui pe tava. O femeie singura langa un barbat atragator...cam uiti de tot. nu crezi?

Eu nu inteleg cum ai stat un an si ceva, dar asta e alta discutie. :)

Eu te admir pentru curaj. :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Strategie?! Practic, i te-ai oferit pe tava, tu ai avut initiativa, ai si plusat cu "mai mult de 24 de ore nu astept".. Stie ca il vrei, ce strategie? Are nevoie sa te convinga sa te culci cu el? Nu mi s-a parut, din ce ai zis.

Ia-l incet, ca se pierde. Poate nu si-a mai inselat prietena pana acum, din moment ce se gandeste sa-i zica. Lasa-l sa-si dea seama ce vrea de la tine, de la ea, de la el, da-i spatiu. Lasa-l sa te caute, daca te vrea, nu-i sufla in ceafa.

 

DE aceea am postat aceasta poveste, pentru ca am nevoie de un sfat si de indrumari. a trecut ceva vreme de cand am mers ultima oara la intalniri...am cam uitat regulile jocului... si tocmai, ca asta fac...nu il sun, nu il presez, ma fac indiferenta, dupa cum am mai spus si mai sus in topic...il las pe el sa ma caute...il las sa-si de-a seama ce anume isi soreste de la mine...

Au fost frumoase aceste 2 zile, nopti. Cred ca e timpul sa ma trezesc la realitate. Nu trebuie sa ma implic mai mult decat e cazul. Si totusi ma simt ca o infractoare, ca o amanta, a cincea roata de la carutza....si totusi, crede-ma...nu imi pot infrange sentimentul de a petrece cat mai mult timp cu el...oare gresesc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai o experienta in spate care nu prea-ti mai da voie sa te comporti ca o adolescenta. E normal sa vrei sa fii mai mult cu el, dar el nu prea are ideile clare. Nu te implica si nu-ti face vise, atata timp cat el nu stie ce vrea. Iti faci rau singura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×