Sari la conținut
Forum Roportal
Singursuparat

Obsesie sau dragoste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt un tip normal..sau asa credeam ,,pana acum vreo doua luni cand sa intamplat...sunt cu concubina mea de 8 ani si jumatate dar nu mai stiu ce sa fac..avem o fetita de 7 ani inpreuna si o iubesc ca un nebun..problemele au inceput acu un an cam..nu mai e la fel nimic..in ultimile 3 luni ea a inceput sa se poarte ciudat..cauta cearta din ori ce si imi spunea ca vrea sa fie libera sa faca ce vrea..eu sunt un tip cam gelos..recunosc asta e..imi spune ca nu ma mai iubeste de ceva timp si ca vrea sa ne despartim...pana acum am fost un tip dur,,sau asa credeam.am facut multe greseli..am lovito am vorbit urat cu ea iam reprosat multe lucruri de care nu era vinovata..deci am facuto sa nu ma mai iubeasca stiu..acum o saptamana a plecat.si nu sa mai intors 4 zile desi era foarte aproape de mine unde locuia la o vara de a ei..cu rugaminti si multe altele a venit inapoi..aici incepe buba..desi nu mai eram in relati bune de ceva timp in momentul in care am ramas singur am REALIZAT,,NU PUTEAM TRAI FARA EA,,ar trebui sa va spun ca eu inainte de a ma parasi ma purtam ca un animal cu ea.prin asta ma refer la faptul ca i vorbeam urat am si lovito nu grav dar o palma inseamna mult..am aflato mai tz,,in acesti ani am avut multe probleme dar niciodata ca acum...sa revin..a plecat.si in acel moment lumea mea sa sfarsit..nu puteam a cred ca doar cu o zi inainte i tot spuneam eu sa plece ,,si a PLECAT..nu stiu cum sa va explic dar in seara cand nu a mai venit acasa am inebunit,,nu credeam ca e posibil dar pt mine a fost ca un cutit in inima.am stat 4 nopti si zile fara sa mananc nimic si doar am fumat in continu.miam revazut toata viata din ultimi 8 ani..ciudat..eu care eram un smecher un dur,,am PLANS in continu..simteam ca nu mai pot,,oare e o rusine sa plangi la 30 de ani?cum va spuneam eu care mi se parea ca pot trai fara ea mai bine si i tot spuneam asta si o faceam sa sufere ..in doar doua zile am ajuns sa imi doresc sa mor..si nu exagerez chiar imi doream..nu credeam ca poate sa te doara sufletu asa tare ..nu credeam..eu un smecher am ajuns sa imi dau seama de toate greselile facute de mine in aceasta relatie si sa vad ca ea e viata mea.am jurat sa ma schimb pt ea desi nu era prima oara cand i spuneam asta..dar cum cand a plecat am realizat greselile mele..prea tarziu.si totusi sa intors la mine.desi mai mult pt fata..iam jurat ca ma voi schimba,,si era prima oara in viata mea cand spuneam adevarul dar nu ma mai crede..imi spune ca nu ma mai iubeste si ca se gandeste sa caute pe altcineva sau sa plece definitiv din viata mea..nu pot explica cat ma dor vorbele ei dar .LE MERIT.eu sper doar sa o mai pot face sa ma iubeasca iar si sa ma ierte..sper din tot sufletul..intebarea mea ar fi..sunt eu obsedat?nebun?de ce nu pot renunta la o femeie care nu ma mai iubeste si imi arata asa zilnic:?

Editat de Singursuparat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai de aia nu poti renunta. Dac-ar fi una sa-ti pupe palma cu care ai dat, n-ai da doi bani pe ea.

Fraiera a fost ca s-a intors.

Dovedeste-i ca poti sa-ti tii cuvantul, daca tot a venit inapoi la tine. Nu e tarziu. Inseamna ca mai poate sa mai indure.

Poarta-te frumos, suporta cateva vorbe grele, pentru ca nu poate sa te creada, daca-i trancanesti din gura ca te vei schimba, dar tu nu FACI nimic in sensul asta. Cand o sa inceapa sa vada ca nu glumesti, o s-o lase mai moale.

Sa te doara, ca si pe ea a durut-o atatia ani. Tie o sa-ti ia mai putin s-o moi. Femeile-s proaste. Dar trebuie sa fii consecvent si sa ai acelasi comportament, nu sa-ti sara tandara la cea mai mica figura a ei.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No eu sunt de parere ca daca ai dat o data intr-o femeie...mai ales in cea in care o iubesti..o sa dai si a 2-2 oara si a3-a oara si tot asa. daca era sa nu o mai lovesti pana acum renuntai la acest obicei. Sincer,fara a fi rautaciosa in locul ei ti-as da un sut in fund si dus sa fi. Nu am cum sa iti dau vreun sfat in cum sa faci,pentru ca este impotriva felului meu de a fi. Dar pt tine,fara sa fac referire la situatia ta de cuplu ti-as zice sa mergi la un psiholog sa faci ceva cu furia care este in tine,si apoi poate mai discutam .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda...omul isi da seama de valoarea unui lucru, respectiv persoana in cazul de fata, doar atunci cand nu-l mai are...

 

Sincer sa fiu, eu nu o inteleg pe ea. De ce a stat atat cu tine si s-a mai si intors (!) daca te-ai purtat asa cu ea? In fine, nu trebuie sa le inteleg pe toate...

Si tu spui ca o iubesti? Oare? Mie nu prea imi vine sa te cred...

Oricum, comportamentul tau a fost (sau, probabil, este in continuare) inuman si de neacceptat si va trebui sa suporti consecintele. Si...poate chiar nu ti-ar strica niste vizite pe la psiholog.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un barbat "smecher" isi face femeia sa se simta printesa, chiar daca nu e corect cu ea ! smecheria nu sta in a-ti bate si jigni femeia! intr-adevar acum disperi pentru ca ea nu iti mai dovedeste iubirea cum o facea inainte... desi daca s-a intors cred ca ceva mai e in sufletul ei...insa tu nu cred ca vei avea pt mult timp acest comportament....ar fi bine sa te schimbi .. spre binele tau in primul rand , caci ea ar putea sa te lase intr-o buna zi si sa traiasca fericita cu altcineva insa cu tine nu va sta o alta femeie daca vei avea acest comportament...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragostea nu tine cont de...smecherie.

 

Cum spune proverbul...dragostea e oarba dar casatoria ne reda vederea. :D

 

Apropo...de ce poarta A-micul tau ochelari...de cine este el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da asa e..pana acum nu credeam..dar acum sunt sigur ca poti sa te schimbi total in doar o zi.daca miar fi spus cineva ca o sa ajung sa sufar si sa plang as fi ras in hohote..e altceva cand o patesti chiar tu..cred ca la mine a fost ca la calugari un fel de iluminare..am reusit sa deschid ochi si sa vad inapoi si inainte..si am rasmas surprins de ce am revazut in amintirile mele...poate prin durerea care o simt acum imi pot plati o parte din greseli..stiu ca asa ceva nu se sterge cu buretele dar mai am o speranta....SPERANTA MOARE ULTIMA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×