Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt incepatoare in Java. Cine ma poate ajuta cu ceva sfaturi (de la nivel zero).Ce carti ar fi mai indicate ptr.mine sau ebooks, preferabil in lb. romana. Eventual cateva site-uri sau tutoriale, cursuri, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt incepator si nu stiu daca te pot ajuta foarte mult dar am gasit ceva documentatie despre programare in java chiar si in lb. romana. Daca esti interesata de discutii pe aceasta tema ai adresa mea de e-mail , eventual messenger:

darcodan123456@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt incepatoare in Java. Cine ma poate ajuta cu ceva sfaturi (de la nivel zero).Ce carti ar fi mai indicate ptr.mine sau ebooks, preferabil in lb. romana. Eventual cateva site-uri sau tutoriale, cursuri, etc.

 

o carte pe limba romana ar fi "Java de la 0 la Expert"

dupa acela netul-java.sun; si eu sint incepator in java,ai postat de mult sper ca de atunci deja esti cunoscator in oarecum masura a limbajului Java.Caut prieteni din toata tara care programeaza in java, daca te intereseaza scrie-mi pe:greburzoltan74@yahoo.com si dupa acela te adaug la lista mess-grupa informaticieni.

numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o carte pe limba romana ar fi "Java de la 0 la Expert"

dupa acela netul-java.sun; si eu sint incepator in java,ai postat de mult sper ca de atunci deja esti cunoscator in oarecum masura a limbajului Java.Caut prieteni din toata tara care programeaza in java, daca te intereseaza scrie-mi pe:greburzoltan74@yahoo.com si dupa acela te adaug la lista mess-grupa informaticieni.

numai bine

 

 

Am vazut mesajele voastre. Nu sunt cine stie ce, dar incepator in Java numai sunt. Daca vreti eu va stau la dispozitie si cu materiale si cu sfaturi. Cat despre cartea "Java de la 0 la expert" este biblia mea de Java, chiar daca lucrez cu acest limbaj de peste 2 ani. ID de messenger : dariusgeo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideal ar fi ca discutiile sa fie publice, astfel le veti putea fi de ajutor si altor incepatori. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate chiar un topic cu resurse/ide-uri/compilatoare/tutoriale. hai ca nu e asa greu de facut.

 

apropo, pentru cei care inca cred ca un limbaj de programare se invata din tutoriale in lb romana se inseala grav. puneti mai oameni buni mana pe engleza, tutoriale si forumurile de specialitate sunt in engleza.

 

toate cele bune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×