Sari la conținut
Forum Roportal
Fornever

Este divinitatea imorala ?

Evaluează acest topic

Este divinitatea imorala ?   

33 membri au votat

  1. 1. Este divinitatea imorala ?

    • Da
      16
    • Nu
      17


Postări Recomandate

Afirmatiile care nu se pot demonstra nu au nicio valoare. Ce ai scris este doar credinta ta, care nu are absolut nici o baza reala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Afirmatiile care nu se pot demonstra nu au nicio valoare. Ce ai scris este doar credinta ta, care nu are absolut nici o baza reala.

 

 

Spune-mi tu care este realitatea. Ce ai face cu acei criminali in serie? Cum i-ai ajuta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Realitatea e tot ce exista, e ... realitatea. Daca tu demonstrezi ca reincarnarea exista, atunci este parte sigur din realitate, altfel nu am niciun motiv sa cred in ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la titlul topicului ...raspunsul nu e greu de dat!

Ceea ce fals se intelege ca fiind Dumnezeu adica Yahwe mai exact YHWH ...este valabil doar in religia Sa adica cea mozaica, religie in care Dumnezeu nu are nici fii inainte de toti vecii, nici nu exista Rai sau Iad in cerul in care locuieste si cu atat mai putin "viata dupa moarte"!

 

Cum credeti ca se poate vorbi de Dumnezeul crestinilor ca fiind moral ... atunci cand el nu a scris sau influentat nicio scriptura(motiv ptr care crestinii trebuiau sa fure scriptura scrisa de clerul mozaic adica neinspirata de Dumnezeu)..atunci cand spre deosebire de Yahwele mozaic umbla pe la femei si are copii cu ele ...dar mai ales cand s-a lasat impus ca "dumnezeu" de catre un criminal in serie ca si Constantin si religia sa a fost impusa prin ameninatari cu moartea ... si culmea imoralitatii divine ...fara a pedepsi criminali bisericii care au ucis in numele sau!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Referitor la titlul topicului ...raspunsul nu e greu de dat!

Și totuși nu rezultă ca divinitatea este imorală, cel puțin din ceia ce expui. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum credeti ca se poate vorbi de Dumnezeul crestinilor ca fiind moral ... atunci cand el nu a scris sau influentat nicio scriptura(motiv ptr care crestinii trebuiau sa fure scriptura scrisa de clerul mozaic adica neinspirata de Dumnezeu)..atunci cand spre deosebire de Yahwele mozaic umbla pe la femei si are copii cu ele ...dar mai ales cand s-a lasat impus ca "dumnezeu" de catre un criminal in serie ca si Constantin si religia sa a fost impusa prin ameninatari cu moartea ... si culmea imoralitatii divine ...fara a pedepsi criminali bisericii care au ucis in numele sau!

 

din nou scrierile tale denota ,din pacate necunoasterea Sfintei Scripturi .

 

 

2 cor 11

24. De la iudei, de cinci ori am luat patruzeci de lovituri de bici fără una.

25. De trei ori am fost bătut cu vergi; o dată am fost bătut cu pietre; de trei ori s-a sfăr

Editat de Pacatosu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... Eu nu mi-as lasa copii sa sufere !

Hai, mai taie din ele...demagogule.

Pai cum nu ti-ai lasa copiii sa sufere? Ce ai face cu ei? I-ai eutanasia? Sau nu i-ai face?Ia sa vedem cat de bun esti la suflet...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu NU este imoral. Ioan 3,16:,,Fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea , ca a dat pe singurul LUI FIU ,pentruca oricine crede in EL , sa nu piara , ci sa aiba viata vesnica,,.! Da,este muulta suferinta,aici in Valea Plangerii.Din cauza neascultarii noastre, a primilor parinti s-a ajuns aici .Am fost amagiti de satan, si s-a lasat impresia ca Dumnezeu e de vina.Dumnezeu a facut TOTUL FOARTE BUN. Gen 1,31. Cine a stricat ARMONIA UNIVERSALA? Diavolul este acela care a voit sa strice ORDINEA in Universuri. El a fost pus in EDEN ,sa-i invete pe Adam si Eva Tainele creatiei .Ezechiel 27,13-17. Tot Diavolul prin prima sedinta de spiritism i-a inselat pe Adam si Eva le-a ,,Furat,,gradina Edenlui, viata vesnica si legatura cu Dumnezeu,si a dat la schimb MOARTEA .. Acuzati-l pe lucifer,oameni buni nu pe Dumnezeu.Acuzati-l pe acest omorator de suflete,pe acest impotrivitor de ORDINE COSMICA. Noi nici nu eram pe ,,harta,, cand FIUL LUI Dumnezeu murea pt. noi Dar Domnul S-a rugat si pt. noi. Ioan 17,20 . .Despre Domnul vorbeste tot Vechiul si Noul testament.El este la capataiul fiecarui suferind,se uita cu mila la fiecare bolnav. El a trecut pe AICI si stie TOTUL despre noi.Noua tuturor ne trebuie credinta adevarata in El ,si arma cu care putem sa-l invingem pe satan este RUGACIUNEA ,dependenta de EL zi de zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine a stricat ARMONIA UNIVERSALA? Diavolul este acela care a voit sa strice ORDINEA in Universuri. El a fost pus in EDEN ,sa-i invete pe Adam si Eva Tainele creatiei .

Mă Mitică,

Da cine la pus pe deavol

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumitre,Dumitre,cum te lasi tu dus de nas.Tu nu citesti din Biblie ci din Marea lupta,sau alta scriere asemanatoare.

Acel Heruvim din Ezechiel,era om si facea comert pe mare cu imparatii pamintului.Citeste inca odata textul,asa cum este scris nu cum l-ai invatat tu .Si vezi vremea cind se petrece actiunea.

Nu invinuiti pe Satan de lucruri pe care nu le-a facut.

 

din nou scrierile tale denota ,din pacate necunoasterea Sfintei Scripturi .

 

 

2 cor 11

24. De la iudei, de cinci ori am luat patruzeci de lovituri de bici fără una.

25. De trei ori am fost bătut cu vergi; o dată am fost bătut cu pietre; de trei ori s-a sfăr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×