Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Apa...

Postări Recomandate

i-o fi frig la bietul copil...si apa calda ii face bine. ca si noi adultii, in vana sau in puf :dance:)

 

OOpps..acu' vad ca e ruprica de paranormal.. :giveheart:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă tot există un topic despre apă, ia să scriu eu ceva legat de apă.

 

 

Azi e Ziua Mondială a Apei.

 

 

Ziua de 22 Martie, a fost adoptată ca zi a apei, la data 22 Decembrie 1992,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Well , eu ma gandesc ca poate a avut o dezvoltare anterioara intr-un mediu acvatic ! :ermm: si deci a pastrat o puternica atractie pentru apa . De exemplu poate se trage din balena , delfin sau mai stiu eu ce entitate acvatica nedescoperita .

 

... nui nimic de ras , aici ! :roll: Toate traditiile initiatice sunt de comun acord ca omul 'spiritul sau' trece printr-o foarte foarte lunga perioada de evolutie , in care tranziteaza diferite forme . De la o mini scanteie acolo -incepe drumul , mineral-vegetal-animal-OM-inger/diavol-"zeu"-pana cine stie unde !

 

Cand dezvoltarea 'spiritului' in corpul de animal ajunge la o stare critica de masa , adica de pe-afara de atata evolutie emotionala/sentimentala/astrala/sufleteasca , in urmatoare incarnare va trece la o forma de OM , pentru a-si dezvolta mentalul si aduna virtutile/sau viciile , si calitatile de care are nevoie pentru ! A trece , iarasi , la urmatoarea treapta .

 

 

Sau , eu mai stiu ca apa ne pune in legatura cu plexul solar 'soarele nostru interior' , care este in directa legatura subtila cu soarele sistemului solar . De aceea sunt recomandate din popor , baile cu apa calda la picioare , pentru a scapa de diferitele afectiuni . Si copilului , poate nu-i prea place ca a ajuns aici si vrea inapoi , in "lumina" ! :close:

Editat de Zen`sei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....................

 

Sau , eu mai stiu ca apa ne pune in legatura cu plexul solar 'soarele nostru interior' , care este in directa legatura subtila cu soarele sistemului solar . De aceea sunt recomandate din popor , baile cu apa calda la picioare , pentru a scapa de diferitele afectiuni . Si copilului , poate nu-i prea place ca a ajuns aici si vrea inapoi , in "lumina" ! :close:

"Foc,foc..." :ermm: ca-n jocurile copilariei. :)

Asa am gindit si eu.Apa inseamna comunicare,memorie,victorie,viata...si eternitate!

Ea,este eterna,omnipotenta si omniprezenta.Victorioasa,nimic nu-i poate sta in cale.Cameleonica.Vitala.

Copilul,instinctiv,"curat",comunica cu astralul.La propriu. :P Ca o meditatie a adultului...

Apa prin puterea si proprietatile ei il relaxeaza si il conecteaza la informatia akashica.La o lume mirifica.Pe care,doar copiii o pot accesa.

"Ca sa intrati in imparatia lui Dzeu trebuie sa fiti asemenea copiilor". :roll: Remember?

Si eu faceam asemenea copilului... :P(M-a socat videoclipul...pe care,sunt convinsa ca nici cei care l-au facut nu l-au inteles.) Functioneaza! Incercati si voi...

Observati linistea,rexarea dar si iritarea copilului cind e "deranjat". :pope: Cind i se opreste apa...

Toate secretele vietii si ale creatiei sunt ascunse in apa. :) Apa este cartea vietii!

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Ca sa intrati in imparatia lui Dzeu trebuie sa fiti asemenea copiilor". :pardon: Remember?

 

adica naivi si manipulabili? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×