Sari la conținut
Forum Roportal
Ionut_Buc

Ciroza Hepatica + Operat la cap + Diabet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua . numele meu este Ionut si sunt din Bucuresti, in urma cu 5 ani tatal meu a fost diagnosticat cu ciroza hepatica ceva timp mai tarziu a fost operat la cap de Hematon iar in urma cu 2 ani i-a fost gasit si Diabetul.

Ideea sta in felul urmator omul este dependent de bautura, am incercat toate metodele posibile de al oprii sa nu mai bea si nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in urma cu 5 ani tatal meu a fost diagnosticat cu ciroza hepatica ceva timp mai tarziu a fost operat la cap de Hematon iar in urma cu 2 ani i-a fost gasit si Diabetul.

- omul este dependent de bautura

- Precizez pastilele pe care le ia: Trileptal 600mg, Spironolactona 50 mg, Lactosa 150 mg, Omeran, Propranolol 40 mg , Fenobarbital 150 mg, Ursofalk 250 mg, Diurex , Fitodiab.

 

 

Pe langa doza zilnica de medicamente daca mai si bea, dupa parerea mea umila, nu-i mai pasa de nimic!!!

Nu prea poti sa-i faci nimic daca el nu vrea. Nu stiu ce varsta sa aibe si ce-l mai supara ca a ajuns aici insa acest COMBO LETHAL de medicamente cu alcool o sa puna capat suferintelor intr-o zi. Poate nu corpul e atit de bolnav cat sufletul si simptomele sint cel mai greu de tratat.

Ocupa-te de viata ta!!! timpul rezolva totul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×