Sari la conținut
Forum Roportal
Woowjustmy

Probleme cu instructorul auto

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut tuturor!de doua saptamani am inceput scoala de soferi cu un instructor din Buzau,i-am spus din prima ca nu stiu nimic legat de soferie si as dori sa fie mai calm cu mine,la care el mi-a raspuns,ca nu este nici o problema .inca din primele ore a inceput sa ma streseze foarte mult si in loc sa imi explice ce trebuie sa fac,ma cearta la cea mai mica greseala si imi reproseaza ca de ce nu am facut corect.problema cea mare este,ca desi i-am platit 400 lei si am facut toate actele pentru dosar,inca 200 lei aproape,nu mi-a dat nimic la mana,nu am un contract nici macar o chitanta.nu sunt multumit nici de faptul ca la o sedinta care ar trebui sa fie de 2 ore ne baga cate 2,3.eu din cele 5 sedinte facute pana acum ,rar am condus cate 1 ora,si la sfarsit el trece pe carnet 2 nu una cat ar trebuii.as vrea sa plec de la el dar dupa cum am spus,nu am nimic la mana,si imi este ca nu imi da inapoi nici macar actele alea ca sa nu mai dau bani pe ele inca o data daca ma duc la altul.ce as putea sa fac,ce sfaturi imi dati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sinistru.

si ca de obicei tu esti de vina ca l-ai ales. imi pare rau sa o spun.

este un instructor independent sau activeaza pe langa o scoala de soferi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sinistru.

si ca de obicei tu esti de vina ca l-ai ales. imi pare rau sa o spun.

este un instructor independent sau activeaza pe langa o scoala de soferi?

nu stiu daca este independent sau nu. eu am fost prima data sa cer informatii la scoala de soferi a liceului 2,si secretara de acolo ma repatizat la asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbeste cu el si spune-i ce nu iti convine,pe un ton mai ridicat! poate il sperii :) :o:

... alaturi de 2-3 prieteni de-ai tai mai "facutzi".... noi glumim dar situatia ta pare una fara iesire. ai dat peste un hotz. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu`i asa?

Si uite asa instructorul-iadului va continua sa faca tot ce stie! :focus:

 

Woowjustmy, nu ai parinti? Sa se duca tatal tau la instructor, sa ii dea una dupa ceafa, sa`i ceara banii si sa`i faca si o plangere! Poate da` Domnul si i se rretrage autorizatia!

Lui ii merge afacerea [ pt ca este o afacere!], datorita tie si celorlalti elevi! Sa tii minte asta! Daca nu stie sa`si ofere serviciile, e un dobitoc! Dar nu`i da voie sa fie dobitoc... pe banii tai!

din pacate tata nu mai este printre noi,si nici cu mama nu locuiesc.........oricum ceva tot am rezolvat chiar daca involuntar dar mi-a prins bine.intr-o zi cand faceam ore in poligon instructorul ne-a lasat singuri pe mine si inca doi baieti sa conducem si sa nimerit ca a venit politia si ne-a pus sa dam declaratie in care am raspuns la intrebarile politaiului,si am scris ca nu mi-a dat chitanta nici carnet cu ore care trebuiesc semnate sau asa ceva nici nu terminasem orele de legislatie iar el nu avea voie sa ne puna sa conducem si tot asa...............acum vad ca nu mai sustine ore de conducere si ne-a plasat la un prieten de al lui.nici instructorul asta nu e mai breaz ca el,e cam isteric nu se poate abtine sa nu te jigneasca chiar daca mai pe ocolite ,vorbeste la telefon cu prietena lui foarte mult,ma pune sa il duc la restaurant sa manance unde il astept cate o jumatate de ora bineinteles ca din timpul meu........insa am ajuns la concluzia ca majoritatea sunt asa,nu isi dau interesul si nu se poarta frumos decat daca le dai bani.abia astept sa termin orele de condus ca mi sa urat de ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine si de mine ... ma crucesc cand vad ca dai numai peste specimene din astea... ciudate. Cel mai bine du-te la cineva care are masina si daca ti-o imprumuta, ii platesti combustibil si il pui pe acel cineva (de preferat un prieten apropiat) sa te invete sa conduci. Iar la instructor te duci sa faci scoala lejer doar ca sa faci rost de acte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×