Sari la conținut
Forum Roportal
andrei.hus

Vindecarea de suferinte si boli .Ce spune scriptura?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Titlurile zilei suna asa :

 

Pate cineva sa ma ajute ? Am nevoie disperata de ajutor...sant bolnav de ...

 

Sa nu ajunge-ti in spital ... Oameni aceia nu s-au pregatit si sant total nelinistiti.

Pentru cei mai multi pamantul fuge de sub picioare la auzirea cuvantului prea tarziu

 

Pentru cativa o multumire sufleteasaca se asterne la aflarea vesti.

Vine un tren si ei sant in statia ultima a acestei lumi. Din timp si-au dat viata Lui Dumnezeu si acum se desprind usor si fara regret de ea.

Uni nu stiu ce sa faca cu viata , pentru ei e un lucru incomod existenta, asa ca o arunca de tineri , alti persevereaza in ea si cauta placerile ei la maxim constienti ca e scurta.

Cei mai realisti cantaresc bine si cheltuie mult pentru viata lor.La acest capitol medici sant in masura sa vorbeasca.

 

Daca totusi cineva are pe Dumnezeul cel Adevarat lucrurile sant diferite cu el.

 

S-a intalnit cu Cel care spune :

 

 

Editat de andrei.hus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce apeleaza credinciosii la medici daca este suficient un "apel" la Cel de Sus ? De ce mor (relativ) de tineri milioane de credinciosi ?

Nestiute sunt caile Domnului......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce apeleaza credinciosii la medici daca este suficient un "apel" la Cel de Sus ? De ce mor (relativ) de tineri milioane de credinciosi ?

Nestiute sunt caile Domnului......

 

Este un medic care practica in Pitesti din Brasov . A venit un pacient si i-a spus. Daca ma vindeci primesti atat..

Sigur ca nu s-a vindecat.

 

Dumnezeu spune mergi pe credinta nu pe vedere sau simturi. Crezi ca stim ce-i asta ?

Daca este un cuvant in dreptul tau dinspre Dumnezeu daca nu este si altul : In vremea aceea, Ezechia a fost bolnav pe moarte. Prorocul Isaia, fiul lui Amot, a venit la el si i-a zis:

Editat de andrei.hus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De unde crezi ca provin suferintele? De fapt, de ce suferim?

De ce sufera oamenii pe care ii consideram buni, respecta legile, duc o viata crestina sau duc in general o viata religioasa, functie de tara in care traiesc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Minciunle lui branhanel nu merg cu Scriptura. Numai cine nu cunoaste Scriptura poate spune ca daca se roaga vreun adept al lui branhanel se vindeca ceva sau cineva.

 

Scriptura spune clar ca vindecarile sunt semne, ca TOTI bolnavii pot fi vindecati, ceea ce daca ducem vreun branhamist la spital se vede clar ca nu e posibil. Vindecarile si bautul otravii sunt puse la egalitate. Sa bea si sorocioaica daca zice ca poate vindeca :doh:

 

Marcu 16

 

17Iată semnele cari vor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citezi din Scriptura si n-o cunosti ?

Bravo nene . Sti ceva. Pupa-i pe atei si stai cu medicamentele in buzunar

 

Nici nu trebuis sa intelegi Cuvantul . Ca doar nu mai este nici un Medic .

Fatarnici nu inteleg ca-i ci asta :

 

13:7 Aduceţi-vă aminte de mai marii voştri, cari v-au vestit Cuv

Editat de andrei.hus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ma iau dupa cap de cauciuc si altii ca el care propovaduiesc vindecari fantoma, nici nu ar trebui sa mai murim, ca, deh, se roaga popii pt noi, nu? Ca doar nimeni nu moare de bucurie, ci de boala. Totusi, oamenii mor cu si fara cap de cauciuc, deci eu am dreptate ca mintiti lumea cu exemple din Scriptura care scrie ca sunt SEMNE si sunt puse pe acelasi calapod cu bautul otravii.

Editat de zexelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ma iau dupa cap de cauciuc si altii ca el care propovaduiesc vindecari fantoma, nici nu ar trebui sa mai murim, ca, deh, se roaga popii pt noi, nu? Ca doar nimeni nu moare de bucurie, ci de boala. Totusi, oamenii mor cu si fara cap de cauciuc, deci eu am dreptate ca mintiti lumea cu exemple din Scriptura care scrie ca sunt SEMNE si sunt puse pe acelasi calapod cu bautul otravii.

 

Nu domnule .Eu si cu tine am putea minti dar Dumnezeu nu minte.

Si popa acesta (Petru)a sarit gardul in plina zi !

 

Fapte 9:34 Enea, i-a zis Petru, Isus Hristos te vindecă; scoală-te, şi fă-ţi patul. Şi Enea s-a sculat

Editat de andrei.hus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, stimabile, asa a fost pana s-a completat Cuvantul, Dumnezeu a folosit miracole si exemple fizice/istorice pt a zugrvi o realitate spirituala. Vindecarile simbolizeaza salvarea, singura care conteaza.

 

Lazar era plin de bube si sarac si a ajuns in rai. Lasa minciunile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×