Sari la conținut
Forum Roportal
silvanita4u

Suferinta , conditie umana ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pot parea cam pesimista dar cu siguranta cu totii am trecut prin diverse dezamagiri amoaroase ...

Oare mai exista dragostea adevarata, e posibil ca mass media sa ne fii influentat asa de mult cu certurile in casniciile vedetelor ieftie, a afemeiatilor si a tarfelor ?

De ce ii dezamagim si viitoare populatie cu genu de povesti:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tema topicului este discutia despre suferinta din dragoste ? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tema topicului este discutia despre suferinta din dragoste ? :roll:

 

Cred ca este vorba despre vedetele ce apar la televizor, un model de urmat pentru cei mici. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sufar din dragoste, chiar daca eu sunt the bad guy, sufar si nu e offtopic ce am zis, e chiar on topic.

Suferinta te face sa faci anumite chestii urate si nu stiu, degeaba suferi cand nu actionezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca este vorba despre vedetele ce apar la televizor, un model de urmat pentru cei mici. :roll:

Eu vreau sa fiu Andreea Marin sa imi iau un Banica.

On topic: e nasol sa suferi pt ca incerci sa te razbuni pe cine nu trebuie, iti refuzi sansa de a fi fericit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca esti superficiala.

Spre exemplu,tu ca om,ti-ai dori ca dezamagirea si suferinta sa fie conditii umane?La asta aspiri tu?

De cand este mass media un model de urmat si un mod de viata?Nu ai discernamant sa alegi ce e bine pentru tine?Trebuie musai sa o faca ziarele,televiziunea?

Dezamagirea si suferinta fac parte din viata dar nu sunt neaparat necesare.Depinde de tine cum alegi sa traiesti si alaturi de cine alegi sa traiesti.

Eu prefer sa iau exemple din lumea reala,lumea in care mai exista cupluri casatorite de peste 50 de ani,lumea in care oamenii inca mai iubesc,mai sunt fericiti.Chiar daca uneori au parte de dezamagiri si suferinte.Important este sa treaca impreuna peste toate,bune sau rele.

Asta este lumea reala in care traiesc eu.Nu lumea ''vedetelor'',aia este o lume din care nu fac parte,iar ceea ce fac ei sau cum traiesc ei,ma lasa complet rece.Nici macar nu m-a interesat vreodata sa aflu cine cu cine se mai insoara si cine de cine mai divorteaza.Aia este viata ''vedetelor'' de la televizor.Nu este viata ta reala!Viata reala este aia in care traiesti tu,simti tu....

 

Nu imi doresc ca acestea sa fie conditii umane logic !! Dar, din cate observ sunt si acum, nu imi spune ca tu nicioadata nu ai suferit din dragoste.

Incat la vedete ieftine, credema ca nu ma intereseaza viata lor deloc dar vrei nu vrei auzi de ceea ce fac si chiar daca nu iti dai seama aceste lucruri iti pot afecta subconstientul in ziua de astazi exemple de cupluri frumoase sunt foarte putine (eu nu am mai vazut).

 

 

Tema topicului este discutia despre suferinta din dragoste ? :roll:

 

Da, cam tot ce tine despre aceasta.

 

Eu vreau sa fiu Andreea Marin sa imi iau un Banica.

On topic: e nasol sa suferi pt ca incerci sa te razbuni pe cine nu trebuie, iti refuzi sansa de a fi fericit.

Si despre asta e vorba, sora mea, de 4 ani se jooaca de'a mama si tata si face parte din joc si divotul si bataile certuri, lucru care sincer mi s-a parut foarte trist.

 

Si eu sufar din dragoste, chiar daca eu sunt the bad guy, sufar si nu e offtopic ce am zis, e chiar on topic.

Suferinta te face sa faci anumite chestii urate si nu stiu, degeaba suferi cand nu actionezi.

 

Pai atunci dc nu lasi orgoliul de o parte si te straduiesti mai mult ? Chiar si baieti rai au un suflet :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ha! Femeile nu mai stiu sa iubeasca!!! Da na.. probabil si eu daca eram fata acu eram in ibiza cu vreo doi barosani si o aveam cat Groapa Marianelor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa iti raspund pe scurt: oamenii in ziua de azi se ghideaza dupa: Vreau sa simt, nu sa gandesc. Asa ca, trebuie sa simta. Mult si repede. Relatiile lungi sau casniciile pot fi plictisitoare, dar daca sunt stricate, refacute, restricate si rasfacute, atunci da, e senzatia. Plus ca persoanele slabe chiar vor sa traiasca asa cum vad la televizor... TV e bazat pe generarea de senzatii ieftine. Deci, ce vezi la vedete sunt senzatii ieftine. Si muuulta lume vrea asta.

 

Subscriu la postarea lui Demonicus, chiar daca mai exista si exceptii. Ce sa zic, schimbati-va sau acceptati-va soarta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×