Jump to content
Forum Roportal
Terr4

Cuvinte ce raman nerostite ...

Rate this topic

Recommended Posts

te-am iubit mereu dar mi-a fost frica sa iti spun sa nu stricam prietenia care o avem :o:

as vrea sa ti le pot spune odata iar apoi sa nu mai privesc in urma, sa rezist imbratisarii tale, sa nu fie atat de placute atingerea, soaptele, saruturile.

nu te vreau dar te doresc.

Hai sa inconjuram lumea toata,sa uitam de tot si toate si sa ne pese doar de noi...

..si pe mine ma doare dar asa e mai bine pentru toata lumea, vei intelege candva, vei intelege...

va ramane tacerea, care imi spune mai mult decat o mie de vorbe

cuvintele nerostite au ramas undeva in trecut, intr-un oras supraaglomerat in care eram doar noi, au ramas strivite intr-o imbratisare ce se cerea eterna dar nici aceasta nu a putut rosti dorinta, au ramas in impreunarea a doua maini ce ar fi vrut sa-si strige ca nu vor despartite dar glasul le-a fost suprimat de pulsul prea navalnic al inimii,au ramas pe doua guri crispate intr-un sarut al disperarii, al groazei ca-si vor pierde pentru totdeauna motivul de-a cuvanta...

i-as fi spus cuiva acum..si ce te tine?..de ce nu mergi sa-l vezi mai ales ca maracinii cresc mai repede decat florile...asta i-as fi spus daca as fi putut....

scrie-i! imi va fi si mie mai usor.., god damn!