Sari la conținut
Forum Roportal
239b3adriana

Despre indiferenta..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiam ca ai doar 18 ani... Iar faza cu copilul tampit... :lol:

As zice mai degraba ca altul e imatur in relatia voastra...

Imi mentin parerea - e bine sa incerci sa te detasezi pe cat posibil, daca ai facut tot ce se putea face. Sa suferi tu degeaba nu va ajuta pe nimeni.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiam ca ai doar 18 ani... Iar faza cu copilul tampit... :lol:

As zice mai degraba ca altul e imatur in relatia voastra...

Imi mentin parerea - e bine sa incerci sa te detasezi pe cat posibil, daca ai facut tot ce se putea face. Sa suferi tu degeaba nu va ajuta pe nimeni.

finnian are dreptate.si posibil sa-l doara si mai rau daca vede ca tu chiar nu te mai chinui de una singura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am observat ca prefera sa taca cu toate ca i.am spus orice ar fi poti sa vorbesti cu mine,daca nu pot sa te ajut te voi intelege daca nu voi reusi sa te inteleg voi incerca.

Poate ca vorbesti prea mult si il bati la cap cu toate nimicurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pey..sunt noua pe acest forum,mi.a spus o pr de el si mi.a spus ca sunt persoane cu suflet bun si ma pot ajuta.E prima oara cand apelez la astfel de chestii,adica sa scriu pe un forum.Am o problema cu pr meu,de vreo 3 luni se poarta ciudat,e indiferent,dar indiferent la sange.Nu.mi mai spune nici te iubesc nu ca ar fi asta o tragedie doame fereste dar asa ca fapt divers pt ca el inainte imi spune de fiecare data cand simtea,dar de la ultima cearta s.a racit foarte mult.Acum cateva zile pe seara mi.a trimis o melodie foarte frumoasa care se potriveste oarecum cu situatia noastra si prin care cred eu vrea sa.mi spuna ca ma mai iubeste dar ceva nu.i convine.Eu incerc sa fiu cat se poate de indiferenta cu el,sa nu.l alint toata ziua si chestii de genul.Ultima lui relatie a fost un dezastru si el spune ca ii e frica sa mai arate unei fete ca o iubeste doar sa nu pateasca ca ultima data.Dupa parerea mea i.am dat destule motive incat sa prinda putina incredere in mine si sa isi mai inlature putin din frica aceea.De cateva zile incerc sa fac discutie cu el,sa ne mai apropiem putin pt ca noi inainte eram foarte apropiati,dar mereu imi da cate o replica si ata discutia.Chiar si in seara asta i.am cumparat un plus dar asa ca fapt divers pt ca mai mereu i.am facut "mici cadouri" si mi.a tras o fata de imi venea sa intru in pamant si pe urma ca hai ca ma duc la sala.Sa fiu sincera am fost cam javra,am crezut ca are pe altcineva si ca sa ma conving am rugat un amic foarte bun sa stea cu ochii pe el o saptamana,zis si facut. Nu are pe altcineva,facultate,sala si apoi acasa. In amicul asta am incredere si pt ca el nu se cunoaste cu pr meu.Amicul acesta il stie pe pr meu din spusele mele si din vedere dar oficial nu se cunosc si mai stiu ca amicului acesta ii place de mine si daca ar fi fost sa ma minta sa zicem,putea sa spuna ca are alta fata dar mi.a spus adevarul.Acum nu inteleg de ce se poarta cu mine asa,am incercat sa ne reapropiem,sa vorbim mai mult dar fara succes.Daca am greseli va rog sa ma scuza.ti dar imi dau lacrimile cand vorbesc de el,nu ma pot abtine.

Adriana. :flowers:

Parerea mea este ca ar trebui sa lasi lucrurile sa curga firesc: nu te mai baga in seama, nu-l mai baga in seama si gata; daca vrea sa continue relatia cu tine va veni pur si simplu sa te caute, daca nu... te impaci cu ideea si "viata merge mai departe". Daca il agasezi cu insistentele tale mai rau il indepartezi asa ca stai cuminte. Faza cu pusul sub urmarire este urata, mai bine sa nu mai faci chestia asta in viitor, limiteaza-te la incredere reciproca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×