Sari la conținut
Forum Roportal
america43211

Barmanita atacata de un client

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

lucrez la un bar decent,de ceva timp.clientii sunt in mare parte cunoscuti,oameni obisnuiti care vin sa se relaxeze in timpul liber.dar uneori ma mai trezesc si cu cate un individ un pic mai altfel.ultima experienta m-a speriat in adevaratul sens al cuvantului.m-am gandit chiar sa renunt la job-ul asta.cand imi era lumea mai draga intra un tip la vreo 40 de ani.corpolent,bine facut,cu o privire infricosatoare,tatuat,cunoscut in lumea interlopa si nu numai ca fiind foarte violent(a fost judecat pentru tentativa de omor) etc.intra in bar ca la el acasa,ma priveste cateva clipe,dupa care vine in spatele tejghelei,ma ia in brate si ma strange.scena se termina cu incercare lui de a ma saruta.m-am zbatut cum am putut si pana la urma mi-a dat drumul.evident,nimeni nu a avut curajul de a se amesteca.a cerut o cafea,a baut-o in timp ce glumea cu ceilalti angajati.paralizata de frica nu am mai avut curajul de a mai scoate un sunet.si pleaca,promitandu-mi ca data viitoare nu mai scap asa usor...helpp!!!ce e de facut?sa anunt politia?or sa rada de mine si individul daca afla cine stie ce o sa mai faca!sa demisionez?ce sa fac???

Editat de america43211

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Esti in Romania?

2. Seful tau stie de asta, si ca ceilalti angajati nu au intervenit?

3. Era beat individul? E un client fidel al localului? Poate cand se trezeste uita de toata faza.

 

Daca ii stii si numele, poate chiar ar trebui sa anunti politia, desi daca esti in Romania, nu mi-as pune mari sperante, ca interlopii astia arhicunoscuti se cam au bine cu politistii... depinde si peste cine dai... (la politie, ma refer). Multa bafta.

 

Mai e o varianta, dar depinde si de locul in care te afli. N-ai si tu cativa prieteni mai batausi, care sa-l prinda undeva (eventual cand a consumat ceva) si sa-l cafteasca? Unele matahale din astea care umbla cu tatuajele la vedere si agreseaza femei nu sunt in stare de mare lucru in fata altor barbati; e numai gura de ei. Numai sa n-aiba o arma la el si sa se intample vreo nenorocire.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Esti in Romania?

2. Seful tau stie de asta, si ca ceilalti angajati nu au intervenit?

3. Era beat individul? E un client fidel al localului? Poate cand se trezeste uita de toata faza.

 

Daca ii stii si numele, poate chiar ar trebui sa anunti politia, desi daca esti in Romania, nu mi-as pune mari sperante, ca interlopii astia arhicunoscuti se cam au bine cu politistii... depinde si peste cine dai... (la politie, ma refer). Multa bafta.

 

Mai e o varianta, dar depinde si de locul in care te afli. N-ai si tu cativa prieteni mai batausi, care sa-l prinda undeva (eventual cand a consumat ceva) si sa-l cafteasca? Unele matahale din astea care umbla cu tatuajele la vedere si agreseaza femei nu sunt in stare de mare lucru in fata altor barbati; e numai gura de ei. Numai sa n-aiba o arma la el si sa se intample vreo nenorocire.

 

da,sunt in Romania.seful meu stie tot.si ca individul respectiv pleaca uneori fara sa plateasca si nimeni nu indrazneste sa strige dupa el.de beat nu era beat,dar nu are nevoie.e destul de periculos si asa.la politie nu indraznesc sa apelez.pentru ca tipul a fost judecat si pentru tentativa de omor si pana la urma a iesit la suprafata,datorita banilor si coruptiei sistemului.asa ca nu indraznesc sa risc:a scapat de o acuzatie grava...a mea ar fi floare la ureche.si dupa aia...vai de mine!iar despre batausi nici nu poate fi vorba!ti-am zis!asta vine si consuma in bar fara sa plateasca si nici paza nu indrazneste sa se ia de el.toti se fac ca nu vad,de frica!ce ma fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si vrei sa mai lucrezi acolo, pentru un sef caruia nu-i pasa ca esti abuzata sub nasul lui? Daca se intampla mai rau, o sa-i pese cuiva cu care lucrezi...? Eu zic ca mai bine pleci, daca situatia e atat de grava.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iar despre batausi nici nu poate fi vorba!ti-am zis!asta vine si consuma in bar fara sa plateasca si nici paza nu indrazneste sa se ia de el.toti se fac ca nu vad,de frica!ce ma fac?

 

Pai de ce nu poate fi vorba? Daca are o gramada de "afaceri" dubioase, o sa stie el cine l-a caftit? Poate doar o sa-i mai treaca pofta de facut pe grozavul. Zic si eu. (E foarte posibil sa fie o idee proasta, dar cu animale din astea numai asa te intelegi; ma indo0iesc ca-l poti impresiona recitandu-i din Eminescu sau amenintandu-l cu puscaria, daca are pile le politie).

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea vad ce sfaturi speri sa primesti.

La politie degeaba te duci.In fond nu ti-a adus decat un prejudiciu moral sa zic asa.Ce sa-i faca politia pentru ca a fost badaran?

Tie iti este frica ca apus ochii pe tine si urmeaza ceva mai rau.

O solutie ar fi fost sa apelezi la patron.Asta avea obligatia sa te protejeze.Ar trebui sa aiba agenti de paza de calibrul aluia care sa il puna la respect.Daca nu are paza competenta sau ii este si lui frica ,atunci nu prea merita sa mai lucrezi acolo.Daca te duci la el ,parca vad ca iti zice ca poti sa fi si tu un pic draguta cu malacul ,ca doar nu te violeaza in bar.

Fiind criza te inteleg ,ca nu prea iti vine sa renunti la serviciu.

In acest caz o solutie ar putea fi sa te duci cu curaj la goriloi ,cand il prinzi treaz si fara chef de imbratisari si pupaturi si sa ii spui asa mai in gluma mai in serios ca te-a speriat si de ce este el rautacios si te persecuta. Apoi sa-l gadili un pic la orgoliu .Este barbat simpatic ,dar tu esti acolo sa castigi un ban nu sa te pupi cu clientii,sunt destule fufe pe acolo pentru el si destui betivi nesimtiti care se dau la tine, iar tu ai fi vrut ca el sa te protejeze nu sa te agreseze. Poate ai noroc si te-ai ales cu un protector.

Pentru data urmatoare cand ai probleme cu el,fa-ti rost de un aparat pentru autoaparare cu socuri electrice. Daca trece de faza imbratisarilor tandre foloseste-l. Tot iti trebuie vreo trei batausi care sa-l preia dupa soc si sa-i explice fara violenta ca ii rup ei oasele daca te mai supara.Combinatia soc electric si batausi il potolesc ,ii arata ca esti si tu sub protectie interlopa si nu merita sa se complice ,dar nu bag mana in foc.

Cea mai buna solutie este sa astepti urmatoarea intalnire .Daca nu mai iti face figura OK ,daca o repeta mai insistent ,atunci :

1 iti cauti de lucru in alta parte.

sau:

2 Batausii aia trei il prind ii sparg fata,il baga neaparat jumatate in ghips,adica o mana si trei coaste pe putin rupte. Fara sa ii spuna de ce si fara sa poata fi recunoscuti de el dupa .Cand iese din spital nu o sa-i mai arda de nimic.Nici de afacerile lui necurate ,nici de dragosteala cu tine si nici nu o sa stie de unde i se trage.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lucrez la un bar decent,de ceva timp.clientii sunt in mare parte cunoscuti,oameni obisnuiti care vin sa se relaxeze in timpul liber.dar uneori ma mai trezesc si cu cate un individ un pic mai altfel.ultima experienta m-a speriat in adevaratul sens al cuvantului.m-am gandit chiar sa renunt la job-ul asta.cand imi era lumea mai draga intra un tip la vreo 40 de ani.corpolent,bine facut,cu o privire infricosatoare,tatuat,cunoscut in lumea interlopa si nu numai ca fiind foarte violent(a fost judecat pentru tentativa de omor) etc.intra in bar ca la el acasa,ma priveste cateva clipe,dupa care vine in spatele tejghelei,ma ia in brate si ma strange.scena se termina cu incercare lui de a ma saruta.m-am zbatut cum am putut si pana la urma mi-a dat drumul.evident,nimeni nu a avut curajul de a se amesteca.a cerut o cafea,a baut-o in timp ce glumea cu ceilalti angajati.paralizata de frica nu am mai avut curajul de a mai scoate un sunet.si pleaca,promitandu-mi ca data viitoare nu mai scap asa usor...helpp!!!ce e de facut?sa anunt politia?or sa rada de mine si individul daca afla cine stie ce o sa mai faca!sa demisionez?ce sa fac???

 

 

 

buna!

Cumpara-ti un spray iritant lacrimogen (tip "NATO"),invata sa-l folosesti si data viitoare (asta dupa ce-i atragi atentia VERBAL)pune-l la respect!

N-as vrea sa te sperii,dar poate te urmareste si...App,dar "muierea"aia (seful tau) te-a angajta ca ospatarita sau ca tarfa pt clientii lui!?AR TREBUI SA TE PROTEJEZE!

SUNT PERFECT DE ACORD SI CU TERAPIA INTENSIVA-COASTE RUPTE! :hi: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricat de tatuat si recidivist este el, tu ai putea sa il domini psihologic.

Usor nu este, insa nu imposibil.

 

Situatia nu e placuta deloc.

 

Demisia aste o posibilitate, insa, sa renunti la un job din motivele astea e putin cam revoltator.

Mai ales in conditiile economice de acum.

 

Si mai revoltator este ca Politia sufera de lipsa de autoritate.

 

 

Ar fi foarte bine pentru tine si interesant pentru noi daca ai reusi sa il domini psohologic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×