Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Noi oamenii mai facem si greseli. E greu sa te stapanesti.

Dar nu le constietizam atunci cand le facem

Ba eu cred ca le constientizam, dar incercam sa tipam ca sa nu mai auzim vocea Constiintei...

 

Eu cred ca putem sa ne stapanim, daca vrem...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

teoria e buna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca putem sa ne stapanim, DACA VREM. Si suntem foarte constienti ca ceea ce facem nu e corect, dar ne gasim scuze, circumstante atenuante, justificari, credem cu tarie ca in cazul nostru chiar e ceva deosebit si ce, doar "sa iubesti nu e gresit". :cheer: Ce mai conteaza ca iubim pe mai multi in acelasi timp sau consecutiv, ca iubim pe cine nu ar trebui, ca iubim cand nu ar trebui.. Important e sa ne satisfacem pofta de iubire, ego-ul de pe tron. La dracu cu celalalt, n-o sa afle niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu a castigat lupta cu Viata.

Nici tu nu ai s-o castigi.

 

Ai descoperit la timp 'farmecul femeii' si asta te va ajuta mai tarziu sa fii mai retinut, adica exact asa cum esti cu fata din prezent.

Asa trebuie sa fii.

 

Referitor la onorabila domnisoara care iti bantuie gandul, te-ai procopsit cu un atuu excelent: faptul ca alesul ei, rivalul tau, o va rani cumva cu atitudinea lui de fustangiu.

Sa nu cumva sa iti para rau pentru iminenta ei suferinta.

 

Probabil, ca de obicei, cand va realiza diferenta intre tine si el, iti va face ochi dulci.

In niciun caz sa nu ii tragi una - scurt - direct in bot. Eufemistic vorbind, evident.

Sa o faci cu elan, astfel incat sa o DOARA.

 

Las-o in urma, vezi de viata ta, mai ai multe de vazut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu e sa o uiti, nu e usor dar nu uita timpul vindeca totul. Ai dat dovada de stapanire de sine si de caracter puternic cand nu lai luat la bataie pe actualul, bravo :cheer:.

 

" In lipsa iertarii, lasa sa vina uitare " Alfred de Musset

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc tuturor incep sa cred ca mai exista si oameni buni pe lumea asta, bineinteles opinii intodeauna vor fi diferite unii vor fi contra altii pro..... nu stiu daca a aflat ca am inselat-o doar este o banuiala a mea, insa de ce am inselat-o pai euforic de la alcool...cred ca unii inteleg...de obicei nu beau alcool...iar tipa cu care am inselat-o m-a ispitit..., oricum nu as vrea ca fosta sa sufere cat sufar eu..., din cauza mea si din nici din partea altor persoane, e de ajuns atata suferinta sincer as fi bucuros sa o vad razand si vesela, decat sa o vad trista, nu ii doresc raul... imi este greu datorita faptului ca 4 ani zi de zi ma trezeam alaturi de ea si mergeam impreuna la somn, chiar si la servici lucram in acelasi birou... stiti cum este sa traiesti cu cineva si la un moment dat sa observi ca nu mai este langa tine....imi pare rau ca s-a ajuns aici si nu as vrea mila din partea ei, e bine ca mi-a dat papuci, insa banuiala mea este ca in timp ce eu o inselam cu o fata ea ma insela cu actualul iubit si acum urmeaza intrebarea... cine pe cine a tradat?

Editat de Catalin1985

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
insa banuiala mea este ca in timp ce eu o inselam cu o fata ea ma insela cu actualul iubit si acum urmeaza intrebarea... cine pe cine a tradat?

 

Din ce ne-ai relatat TU ai fost primul care a inselat.

Daca nu stim si varianta ei e foarte greu sa ne pronuntam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din ce ne-ai relatat TU ai fost primul care a inselat.

Daca nu stim si varianta ei e foarte greu sa ne pronuntam.

asta a fost o teorie de moment, pentru ca am stat si m-am gandit noi ne-am despartit pe 13 iulie ea a fost la munte pe 28 iunie, dar inainte de 28 iunie cred ca s-au intalnit undeva prin Mai ma uitam pe tel si ultimul mesaj e pe undeva prin aprilie, iar mie nefericitul moment cu tipa s-a intamplat undeva in jurul datei de 17 iunie insa nu o condamn ...era singura si trebuia sa isi umple timpul si cred ca era si putin deezorientata aici a aparu probabil farmecul tipului de fustangiu iar ea s-a indragostit ceea ce a dus la terminarea relatiiei noastre (Just a theory)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce am inselat-o pai euforic de la alcool...cred ca unii inteleg...de obicei nu beau alcool...iar tipa cu care am inselat-o m-a ispitit...,

ma apuca toti dracii cand vad cum va scuturati voi de orice responsabilitate. Ea te-a ispitit, vai, iar tu n-ai putut sa rezisti ispitei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma apuca toti dracii cand vad cum va scuturati voi de orice responsabilitate. Ea te-a ispitit, vai, iar tu n-ai putut sa rezisti ispitei!

nu ma scutur de nici-o responsabilitatte am recunoscut ca este vina mea in totalitate, dar incerc sa gasesc ceva in care sa am puterea sa trec peste acest necaz, cu toate ca au trecut mai mult de 6 luni inca ma gandeasc la ea...nu este deloc usor...insa privind din perspectiva ta probabil ca sunt doar un alt tip cu o mica problema, nu doresc la nimeni sa pata cate am patit eu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×