Sari la conținut
Forum Roportal
Deadspace

Ce intelegeti prin dragoste adevarata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

iubesti cu adevat cand partenerul de viata se simte in largul lui, in prezenta sau in lipsa ta.

 

Asa ca, daca poti sa-l iubesti dupa ce ai aflat sau ti-a spus ca a facut sex si cu alta femeie (asta fiind una din placerile lui), atunci aia este iubire adevarata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa ca, daca poti sa-l iubesti dupa ce ai aflat sau ti-a spus ca a facut sex si cu alta femeie (asta fiind una din placerile lui), atunci aia este iubire adevarata.

aia se mai numeste si prostie,daca l'ai iertat o data,o face si a doua oara fara nici cel mai mic stres(probabil ma insel in privinta asta,dar pana acuma nu am intalnit baiat care daca l'a iertat prietena ca a inselat'o sa nu o faca si a doua oara,pt ca toti mergem pe premiza ca lasa daca ma iertat acuma ma iarta si data viitoare) iar el daca face sex cu alta femeie e clar ca nu o iubeste pe actuala si deci nu'si merita osteneala.

Editat de AlexaViviana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aia se mai numeste si prostie,daca l'ai iertat o data,o face si a doua oara fara nici cel mai mic stres(probabil ma insel in privinta asta,dar pana acuma nu am intalnit baiat care daca l'a iertat prietena ca a inselat'o sa nu o faca si a doua oara,pt ca toti mergem pe premiza ca lasa daca ma iertat acuma ma iarta si data viitoare) iar el daca face sex cu alta femeie e clar ca nu o iubeste pe actuala si deci nu'si merita osteneala.

Era o zicala super smechera ce suna cam asa: Daca se intampla o data, e foarte putin probabil sa se intample si a doua oara! Daca se intampla si a doua oara, fara dar si poate se va intampla si a treia oara!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unele persoane cred in dragoste adevarata, altele nu. Dar pentru cele ce cred, ce inseamna dragostea adevarata?

Cum vedeti dragostea adevarata? Sau cum va imaginati ca ar putea fi ea? Este ea mai importanta decat orice?

 

Raspunsul meu se afla in acest citat: "O mare iubire nu exista fara o mare renuntare. Nu poti sa ai totul decat in momentul cand nu mai ai nimic." - Emil Cioran.

Atunci cand iubesti pe cineva si te intrebi de ce, negasindu-i calitati pentru care simti asta, atunci inseamna ca iubesti cu adevarat! [opinia mea]

Astept si parerile voastre!

 

Eu inca o caut.

Ce as crede prin iubire adevarata.

Cineva ce ma intelege cum sunt si la randul meu sa il inteleg cum e, iubire recipoca, sa nu doar ceri si sa oferi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca partenerul sa se simta in largul lui, il poti scoate cateva mile in larg.Dar asta nu mai este dragoste adevarata , ci se numeste "excursie in larg".Ca sa-i probezi sentimentele poti sa-l arunci in mare si sa-i ceri sa inoate pana la mal, unde il asteapta recompensa.Daca il mananca rechinii, inseamna ca nu poti face casa buna cu el, fiindca in loc sa se uite spre tarm, ii place sa se joace cu pestoaicele in larg.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea este sa nu cauti ci sa gasesti.Iar asta depinde nu de intentiile tale ci de intamplare.

dezvolta, in situatii clare, ce-ai spus acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca vrea sa spuna ca dragostea adevarata nu o cauti, si daca o cauti tot degeaba

daca e sa fie bine daca nu, asta e, aici intervine intimplarea

sunt putini, cred, cei care au reusit sa cunoasca dragostea adevarata, aici pe pamint, si ma refer strict la relatiile interumane, altfel ar fi mult de dezvoltat

daca exfoliezi (sper ca-i corect termenul, daca nu, cer scuze) o relatie dintre doua persoane, de atasamente, hormoni, interese materiale si emotionale, si altele asemenea si nu ramine nimic, aceea nu e dragoste adevarata

parerea mea e ca dragostea adevarata seamana enorm de mult cu credinta adevarata, atunci cind sufletul si inima sunt si ramin atit de pline de iubire incit nimic si nimeni nu poate schimba asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea adevarata ...

 

Ne intrebam destul de des, de ce iubim persoana care ne ignora si de ce ajungem, la randul nostru, sa ignoram, persoana care ne iubeste.

Ne gandim adesea daca merita sa fim iubiti sau ignorati, ne intrebam, ce ne face sa meritam una sau alta, cautam adesea caile de mijloc, insa calea de mijloc este suferinta, este modul in care realizam cat de disproportionala este dragostea fiecaruia in raport cu a celuilalt.

Cum arata dragostea adevarata? .... daca exista?...

Pentru asta cred ca trebuie sa cautam in suflet, dar fara a rascolii. Se spune ca dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea.

Sunt convins ca asa este

 

Ma uit si ii admir, pe cei a caror dragoste nu se stinge niciodata, de multe ori ma gandesc cum este sa iubesti la fel de intens 50 de ani, sa spunem, cum este sa fi iubit atata timp, sa accepti si sa ti se accepte, toate defectele.

Din pacate, perceptia mea asupra a ceea ce cauta astazi lumea, referitor la o relatie, este aceea ca azi nu se mai cauta angajamentele pe viata, ca azi nu se mai cauta dragostea adevarata, ci numai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dezvolta, in situatii clare, ce-ai spus acolo.

 

Tu esti in poza? M-am indragostit de tine.

 

 

On: Cred in dragoste adevarata, si mai cred ca dragostea adevarata tine cam 6 luni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×