Sari la conținut
Forum Roportal
Deadspace

Ce intelegeti prin dragoste adevarata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Unele persoane cred in dragoste adevarata, altele nu. Dar pentru cele ce cred, ce inseamna dragostea adevarata?

Cum vedeti dragostea adevarata? Sau cum va imaginati ca ar putea fi ea? Este ea mai importanta decat orice?

 

Raspunsul meu se afla in acest citat: "O mare iubire nu exista fara o mare renuntare. Nu poti sa ai totul decat in momentul cand nu mai ai nimic." - Emil Cioran.

Atunci cand iubesti pe cineva si te intrebi de ce, negasindu-i calitati pentru care simti asta, atunci inseamna ca iubesti cu adevarat! [opinia mea]

Astept si parerile voastre!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unele persoane cred in dragoste adevarata, altele nu. Dar pentru cele ce cred, ce inseamna dragostea adevarata?

Cum vedeti dragostea adevarata?

 

Dragostea adevarata ar fi atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea adevarata este dragostea reciproca. Atunci cand amandoi renunta la egoismul propriu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oare citi au cunoscut cu adevarat dragostea adevarata?

e usor sa-ti dai cu parerea

dar, daca nu exista un termen de comparatie real, trait, tot degeaba

de cite ori ne indragostim, in capul nostru zicem, asta e cea adevarata, din pacate, cu durere, constati, mai devreme sau mai tirziu, ca e departe de ceea ce credeam

asa ca, sper sa vad ceva experiente minunate povestite la acest topic

acolo unde dragoste nu e, nimic nu e

haideti macar sa ne bucuram sufletele cu trairile adevarate si minunate ale celor care au, sau avut parte de asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai putine vorbe , mai multe fapte. Cuvintele releva o anumita constientizare sau te pot baga in ceata . Depinde . Dar cel mai mult conteaza faptul si nu un discurs pe care il tii ani de zile si nu e aplicat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu oricine e capabil sa iubeasca cu adevarat.Cei mai multi dintre noi posedam.

 

Oricine e capabil de orice atata timp cat vrea si evolutia personala ii permite

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubirea nu inseamna ce simti tu pentru celalalt , conteaza ce faci , cum te porti , cum il faci sa se simta.Degeaba ai tu sentimente inaltatoare si fluturi in stomac daca il tratezi pe celalalt ca pe o carpa atunci cand nu iti satisface orgoliul.

 

 

Iubesti cu adevarat pe cineva cand il accepti asa cum este , fara sa doresti sa il schimbi , fara sa il manipulezi pentru satisfacerea vanitatii personale si a nevoii de siguranta.

 

Din pacate , cred ca pot iubi cu adevarat doar cei care au fost iubiti , si nu se tem sa ofere.Nu oricine e capabil sa iubeasca cu adevarat.Cei mai multi dintre noi posedam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×