Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si apropo formula asta e pentru persoanele care sunt deja adulte si nu pentru o adolescenta....si plus ca e etalon pentru fotmodele,deci..e una facuta la sange

Care formula?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aaah, asta cu greutatea supra inaltimea la patrat.... da, dar fetita cu topicul vrea sa fie piele si os ca sa se poata numi slaba, pe cand formula asta, iti permite... ceva carnita...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Formula asta nu iti permite prea multa carnita pe tine...chiar aproape deloc.ceva carnita ai cand folosesti formulele Lorentz: (inaltimea minus 100)- [(inaltimea minus 150) impartit la 2],Broca: astfel, pentru o femeie de 1,70 m inaltime greutatea ideala este de 70 de kilograme.

Astea sunt cele stiute de majoritatea femeilor..si aolo mai ai ceva carnita pe tine,si eu mi-am calclat cu formula aia de care am scris eu mai sus,si am un indice de 20,45 si vreau sa zic ca eu is slaba,adica ma cam ia vantul pe strada rau de tot :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot cu formula respectiva imi calculez si eu... o am de la medicul de familie.

Eu am 23, 94 (deci ma incadrez in limitele normale).

Imbracata, mai ales iarna, trec drept subtirica (asa mi se spune). Avantaj pentru asta, e inaltimea. Si uite asa ajung sa ma contrazic si cu vanzatoarele cand imi cumpar haine. Imi aduc tot felul de hainute care abia incap pe mine tre sa le probez de fiecare data sa le conving ca-mi sunt mici... eh, altfel sta treaba la costumul de baie, unde se vede... carnita!!! ...ca sa nu zic...sunculita. Deci, crede-ma, parametrii permit ceva carnita!

 

Noroc ca vara fac ce fac.... si dau inapoi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai stai asa ca daca as avea si eu ceva in jurul acestei valori as avea ceva carnita pe mine :spiteful: .... ca itr-o perioada aveam intre 23 si 24 si atunci se vedea bine..dar atat timp cat esti la limita cum e donsoara noastra nu preacred eu ca mai are ea ceva carnita pe ea :spiteful: cred ca trece un pic drept schelet :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna...Vreau sa va spun ca eu cred ca sunt grasa...Multi imi spun ca arat foarte bine la inaltimea mea si la varsta mea.Eu vreau sa slabesc...Sa dau jos din solduri...picioare si putin din burtica:D...Ma uit in oglinda si par foarte grasa.Multi imi spun sa termin pentru ca nu sunt grasa.Tin tot felul de diete si fac miscare...Am 51 kg,1.66 inaltime.Nu stiu ce sa fac!Oare sa i cred pe cei din jur sau sa fac ce stiu eu?

 

Sper sa ma puteti ajuta

patesc si eu din cand in cand

e important sa te simti tu bine in pielea ta , asadar , fa ce crezi tu ca e bine...dar intr-un mod sanatos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la 1.66... linia de normal este la 62 de kilograme cu supraponderalul incepand pe la un 67.

hai, poate 60.

62, din experienta o spun, e o tzara mult.

desigur, depinde de conformatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok... 60 :)

:)

nu tre sa-ti spun eu matale ca la femei doua kile in plus sunt uneori adevarate tragedii.

fiecare kil in parte cu tragedia lui. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:)

nu tre sa-ti spun eu matale ca la femei doua kile in plus sunt uneori adevarate tragedii.

fiecare kil in parte cu tragedia lui. :D

depinde de materialul din care e facut kilu :)

daca sunt 2 kg de muschi... e mai ok...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×