Sari la conținut
Forum Roportal
Daniela36

ecou in casti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna!ma puteti ajuta,va rog??am casti cu microfon si mergeau bine insa nu stiu unde am umblat ca acum daca deschid winap sa vlc aud cu ecou.tot cu ecou aude si persoana cu care vorbesc pe messenger la microfon.in plus cind scot jackul de la spate nu-mi scrie nimic fiindca linga ceas nu mai am semnul ala de la realtek.unde sa dau sa scot ecoul?ajutati-ma va rog...cind deschid volumul de linga ceas merge doar master volume sa dau mai incet sau mai tare,dar tot cu ecou....astept raspunsurile d'voastra.multumesc!.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu mai am semnul ala de la realtek.unde sa dau sa scot ecoul.....

 

mergi in folderul C:/Windows si cauta fisierul soundman.exe

da 2 click pe el si o sa-ti revina acel semn, icon de la realtek ,mai departe....sa ne mai spui daca nu te descurci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai departe, mi-am dus aminte si mai departe

am fost acum 2 ani la cineva si a avut aceeasi problema tot cu efecte aiurea pe un relatek

si tot asa umblase pe-acolo si nu mai stia pe unde

 

dupa ce gasesti fiserul soundman.exe din c:/windows si dai pe el , o sa-ti reapara iconul de la driverul audio

dai click dreapta pe el, pe icon, si alegi ceva cu manager..nu mai stiu, sound manager sau audio manager

intri in acea consola si dai pe "Environment", ceea ce s-ar zice la mediu in care asculti, sau efecte

sau viceversa , intai este "Sound effect" si apoi "Environment", vezi si tu acolo cum apar

in orice caz ar fi, la "Environment" va trebui sa pui "None" , si sa salvezi din..

plimba mausul pe-acolo pe langa butoane pana vezi ceva cu "save" si salveaza configuratia asta

cam asta mai stiu, dac-o fi altcumva..nu poate fi prea departe ,si mai vorbim maine

Editat de Visdemor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×